Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Odstartoval první Freelance Klub. Petr Mára sdílel svoje zkušenosti z podnikání

Jiří Rostecký
Před 5 roky
Autor fotek: Jirka Chomát

Když jsem o prázdninách startoval první E-shop Klub – komorní setkání pro zakladatele a šéfy e-shopů -, věděl jsem, že u něj to neskončí. MladýPodnikatel.cz je dnes významným médiem pro řadu dalších komunit podnikatelů, mezi kterými jsou i freelanceři.

A tak mě napadlo zopakovat velký úspěch E-shop Klubu a vyzkoušet stejný koncept i pro ty, co podnikají na volné noze. Slovo dalo slovo a 8. listopadu proběhl v hotelu Iris Eden první Freelance Klub MladýPodnikatel.cz.

Petr Mára a jeho podnikání

Jako hlavního hosta jsem vybral Petra Máru. Petr je specialistou na Apple zařízení a technologickým evangelistou. Je také populárním youtuberem a člověkem, který rád veřejně sdílí svoje zkušenosti a tipy, jak efektivněji pracovat a být produktivnější.

První Freelance Klub s Petrem odstartoval sérii dalších podobných setkání pro freelancery, na kterých vždy vyzpovídáme vybraného hosta a všem účastníkům umožníme vést velmi otevřenou a upřímnou diskuzi.

V minulosti jsem s ním natáčel už dva videorozhovory. Jeden o obchodní strategii Applu a druhý o tom, jak se mu dařilo v loňském roce.

Inzerce

Témata, která jinde neuslyšíte

Setkání bylo rozděleno do dvou částí, ve kterých jsme společně s posluchači, mezi kterými byli rovněž freelanceři, Petra důkladně vyzpovídali. Probrali jsme toho hodně, například:

 • Jak Petr přemýšlí nad svým byznysem a jak přistupuje k finančnímu plánování?
 • Jak se mu daří svoje příjmy danově optimalizovat a do čeho vydělané peníze investuje?
 • Jak získává nové klienty a jak jim prodává svoje služby?
 • Na čem vydělává nejvíce peněz a co mu v podnikání funguje nejlépe?
 • Jak se mu podařilo vybudovat si tak silnou osobní značku a co mu v tom pomohlo nejvíce?
 • Jak buduje svůj Youtube kanál a jak obecně přemýšlí nad svým marketingem?
 • Jak přistupuje k work-life balance a jak hospodaří se svým časem?
 • Jaké má plány do budoucna a podle čeho se v podnikání rozhoduje?

Padlo toho mnohem více. Petr například odkryl, kolik peněz skutečně každý měsíc vydělává, jaké služby mu v byznysu fungují nejlépe a jaké investice se mu vyplatily nejvíce. Diskuze byla opět velmi otevřená a upřímná, k čemuž přispělo i to, že se nenahrávala.

Většinu rozhovoru za mě opět moderovali sami posluchači svými dotazy. Já diskuzi pouze usměrňoval tak, aby měla řád a nesklákali jsme od tématu k tématu.

Freelanceři freelancerům

Mým cílem je freelancerům umožnit sdílet zkušenosti s ostatními a čerpat znalosti z příběhy podnikatelů s podobnými službami a výzvami, které v podnikání řeší. Chci z Freelance Klubu vytvořit místo, na kterém se bude otevřeně mluvit i o citlivých tématech, která neuslyšíte na žádné jiné konferenci. Setkání se bude pořádat pravidelně, budou na něj mít přístup pouze freelanceři a podobně jako u E-shop Klubu bude kapacitně omezeno.

Podobně jako E-shop Klub je i Freelance Klub kapacitně omezen. Chci, aby diskuze byla co nejproduktivnější a aby se dostalo na každého. Akci nedělám pro svoje PR a ani pro peníze jako jiní organizátoři, proto mi nevadí přivést na ni méně lidí, ale umožnit mnohem větší sdílení zkušeností.

Díky našim skvělým partnerům Freelance Klubu, mezi kterými byl CLEVERMINDS, AW-Dev, Skladon.cz a další partneři MladýPodnikatel.cz, jsme mohli akci uspořádat na skvělém místě v prostředí hotelu IRIS Eden a navíc na ni v rámci mé spolupráce se školami a neziskovkami bezplatně pozvat i několik studentů a dětí ze znevýhodněného prostředí.

Moc děkuji partnerům, díky kterým mohu organizaci akce věnovat tolik času, mohu na ji uspořádat na pro účastníky pohodlném místě, dopřát jim dostatečný komfort a přivést mezi ně i studenty a děti z neziskovek, kteří by se jindy na podobnou akci nikdy nepodívali.

A co na to účastníci prvního Freelance Klubu říkali?

Klub freelancerů je za mě nejlepší investicí do sebe! Skvělá komunita, hosté s bohatými zkušenostmi a všechnu tu skvělost vede velice sympatický Jirka Rostecký. Těším se na další setkání s Vámi.“ – Tomáš Suchý

„Skvělá akce, která podobný formát u nás asi ani nemá. Dozvěděl jsem se konkrétní tipy a rady, které nikde jinde nezjistíte a bývají většinou pod pokličkou. Kromě řečníků se s tipy zapojovali i ostatní účastníci, což bylo super. Už se těším na další!“ – Honza Dolejš

„Velmi zajímavá, dle mě dosud nikým nerealizovaná, akce. Diskuze s Petrem Márou i ostatními účastníky z různých oborů vytvořila mix užitečných informací, které mohou každému pomoci s jejich byznysem. Spoustu praktických rad a tipů jak pro začínající podnikatele, tak i pro ty zkušenější.“ – Dominik Mašek

Freelancer klub je velmi zajímavá akce, kde se člověk dozví zajímavé věci a může se podělit i o své zkušenosti. Moderování je na super úrovni a je vidět, že to Jirku opravdu baví. Je dobré, že má Jirka zkušenosti z podobných akcí a dokázal i u první akce udržet kvalitu jak pořadatelskou, tak obsahovou. Napříkladu nás pořádání první akce určitě nebylo tak dobře zvládnuté. Těším se na další zajímavé hosty a příští setkání.“ – Adam Ježek

Rozhodně pěkná akce, která Vám dá náhled pod povrch podnikání jiných lidí a zároveň mi poskytla nadhled, ujasnění vlastních cílů. Velmi cenné a upřímné odpovědi na mé otázky. Rozhodně doporučuji být součástí tohoto konceptu.“ – Michaela Kubicová

Příjemné, zajímavé a hlavně inspirativní setkání, od kterého jsem popravdě moc neočekával. O to víc a příjemněji jsem byl překvapen.“ – Jan Nachtigal

Pro všechny, kdo se pohybují v oblasti podnikání, freelancingu, marketingu atd., by měla být taková setkání must-visit. Z vlastní zkušenosti ale musím říct, že jsou velmi zajímavá a přínosná i pro studenty, nebo kohokoliv, kdo se v těchto sférách prozatím příliš neorientuje. Freelance klub je ideálním místem, kde získáte inspiraci, odpověď na své otázky, seznámíte se se zajímavými lidmi a to vše navíc v přátelské a tvůrčí atmosféře.“ – Veronika Lokajová

Chcete přijít na další Freelance Klub?

Setkání Freelance Klubu budou probíhat pravidelně po celý rok 2019. Další proběhne v lednu. Pokud chcete být jeho součástí, napište mi na jiri@rostecky.cz a připište:

 • Kdo jste a v čem podnikáte?
 • Jaké máte zkušenosti s podnikáním na volné noze?
 • Jaké největší zkušenosti můžete předat ostatním členům klubu?
 • Proč se chcete setkání zúčastnit a co si z něj chcete odnést?
 • Proč bychom vás měli přijmout mezi sebe? :-)

Členy skutečně pečlivě vybíráme a kapacitu akce omezujeme, proto se předem omlouvám, pokud vám nebudu moci vyjít vstříc. V tuto chvíli ale máme místa volná a rád mezi sebou nové členy přivítáme.

Podívejte se na fotky z akce:

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už více než 1 300. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Komentáře

Adam Vrána Sledovat @AdamVrana

Před 5 roky

Přišel mi e-mail z upozorněním, že už za týden jdu na v pořadí 2. setkání, tentokrát s Karlem Novotným. Jirko, i díky tomuhle článku se fakt moc těším.

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

eshop-summit-expo-evisions-web

Videoreportáž: Jaký byl E-shop summit & expo + 5 rozhovorů s profíky na marketing

jaroslav-pokorny-web

Účetnictví e-shopu: Jak nad ním přemýšlet? | Jaroslav Pokorný (ÚČTO.TEAM)

Premium
josef-jelinek-web

125 let na trhu, v Česku tržby 955 milionů. Jak funguje byznys spotřebičů Miele? | Josef Jelínek

juraj-harkabuzik-web

Kde dělá vaše zákaznická podpora chyby? Odpoví mystery shopping | Juraj Harkabuzík (CustomerHero.cz)

marek-odehnal-web

DIP majitelům firem umožňuje investovat. Jak to funguje? | Marek Odehnal

vodak-huba-web

Česká e-commerce: Jak je na tom podle Heureky a Shoptetu? | Michal Vodák a Samuel Huba

Premium
dalibor-cicman-web

Dalibor Cicman (GymBeam): Jak nastavit management a strukturu firmy?

petr-macek-web

Jak vybrat firemní systém pro malou firmu?| Petr Macek (Caflou)