Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Inspirujte se a vytvořte úspěšnou strategii pro Váš byznys
Získejte ihned použitelné praktické tipy, jak zefektivnit Vaše podnikání
Učte se od Vašich nových mentorů- TOP byznysmenů
Zjistit více

Inzerce

Jiří Krejčík: Podnikání na volné noze, založení coworkingu, navazování kontaktů

Vezmi si to s sebou. Rozhovor najdeš i jako podcast: Spotify iTunes Google Podcasty MP3
Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Poslechněte si 145 rozhovorů s exkluzivními hosty. Ještě více do hloubky a plné know-how pro vaše podnikání.

Zjistit více

Společně s portálem Freelance.cz vám přinášíme další díl ze série rozhovorů se zajímavými podnikateli na volné noze. Naším dnešním hostem je marketér Jiří Krejčík.

Jiří není ledajaký freelancer. Kromě klasického poskytování služeb klientům podniká ještě v jedné oblasti. Založil totiž vlastní coworkingové centrum v Kolíně. Jedním z hlavních důvodů, proč tak učinil, byla jeho motivace navazovat kontakty a potkat zajímavé profesionály.

V rozhovoru jsme si povídali nejen o jeho coworkingu, ale také o způsobu, jakým si nastavuje svůj pracovní rozvrh a jak si plánuje čas. Celý rozhovor si můžete přehrát i v našem podcastu o podnikání.

Co se ve videu dozvíte?

  • Jaké byly Jirkovy začátky podnikání?
  • Jak pracuje na volné noze a co mu nejvíce usnadňuje práce?
  • Jaké používá pracovní nástroje, kterým se vyhýbá a jak přistupuje k delegování práce?
  • Podle čeho si určuje svůj pracovní rozvrh a svoje priority?
  • Proč založil coworking a jak mu funguje?
  • Jak navazuje nové kontakty a proč to dělá?

Bonusové tipy pro freelancery od Jirky Krejčíka:

Dělejte to, co vás baví a dejte si více cílů. Mým cílem bylo pracovat z domova, když jsem toho dosáhl, do půl roku jsem zjistil, že to nebyl dobrý cíl. Doma jsem se nedokázal plně na práci soustředit. Společně s kamarády jsme si pronajal kancelář. V roce 2013 jsme z kanceláře udělali první co-workingové centrum v Kolíně. Dnes už je to 8 let, co pracuji téměř jen z kanceláře. Najděte si sdílenou kancelář a dostaňte se do komunity. Usnadníte si začátky.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Vlastní projekt, konference, vyhýbejte se sociálním sítím

První zkušenosti jsem získal díky vlastním projektům. Ve chvíli, kdy jsem si ověřil, že něco umím, zareagoval jsem na nějaké poptávky a dostal jsem se k prvním zakázkám. Toto je cesta, která se mi vyplatila a všem ji také doporučuji. Choďte na konference a školení, kde se díky networkingu dostanete k zajímavým kontaktům, ze kterých můžete také získat klienty. Čtěte odborné knihy a články. Poslouchejte podcasty a rozhovory nejen tady na MladémPodnikateli.

Je důležité si vybrat zdroje, které jsou pro vás přínosné a aktuální. Nesledujte vše a všechny, bude vás to stát spoustu času a energie navíc. Myslete na to, že nelze přečíst a sledovat vše. Vyhýbejte se sociálním sítím, jsou nadesignované tak, abychom tam trávili spoustu času. Vytvořte si návyk a na sociální sítě nechoďte tak často jako teď.

Jaké používám aplikace, které mohou šetřit čas i vám?

Abych měl ve všem pořádek a šetřil svůj čas, tak používám asi 50 aplikací. Některé jsem zmínil v mé přednášce, kterou jsem měl na Barcampu v Kolíně (prezentace, video). Mezi mé hlavní nástroje patří rozhodně klasický papírový diář. Pro evidenci času používám Toggl. Reporty z něj pak používám jako podklady pro fakturaci a ka nacenění nových zakázek. K projektovému řízení je to pak Trello, Teamwork nebo Asana. Neobejdu se bez kancelářského balíku G Suite, ze kterého nejčastěji používám Gmail, dokumenty, disk a kalendář. Google dokumenty umožňují snadné a rychlé sdílení dokumentů mezi ostatní lidi v týmu, v tom je obrovská síla. Pro rychlou komunikaci v týmu u některých klientů používáme Slack a na poznámky se mi osvědčil Evernote. Pro databáze kontaktů a data, na která mi nestačí klasický tabulkový procesor používám aplikaci Airtable. Často ve své práci potřebuji pracovat s velkými daty a filtrovat několik sloupců najednou, s tímto mi pomáhá OpenRefine. Poslední aplikace, které zmíním spadají mezi tzv. rychlé vysvětlovače. Bounce umožňuje nahrání nějakého obrázků, který lze rychle okomentovat a zaslat komukoliv. Recordit slouží k nahrávání obrazovky, pokud potřebujete někomu něco ukázat, je to daleko rychlejší než mu to popisovat nebo se s ním spojovat přes Skype. Poslední aplikaci, kterou doporučím je Lightshot. Díky této aplikaci vyrobíte rychle screenshot s popisky šipkami apod., pak vám dokonce aplikace vygeneruje i odkaz, který můžete komukoliv zaslat.

Další rozhovory s podnikateli na volné noze:

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirkovi je 29 let a je zakladatelem MladýPodnikatel.cz. Podnikat začal ještě na střední škole, ale jeho první firma mu vůbec nevyšla. Po ní se začal naplno věnovat natáčení rozhovorů a podcastů, kterých má za sebou už bezmála 8 stovek. Ročně pořádá desítky akcí pro podnikatele a často přednáší na vysokých školách. Časopis Forbes ho umístil do českého výběru 30pod30, několikrát byl nominován na Osobnost digitálního marketingu WebTOP100 a opakovaně se umísťuje i v Křišťálové Lupě. Nabízí konzultace a sledovat ho můžete třeba na Facebooku nebo na LinkedIn.

Nenechte si ujít

martin-matejka-web

Martin Matějka: Začátky podnikání na volné noze, vlastní ego, pracovní návyky

jakub-zahradnicek-web

Jakub Zahradníček: Podnikání v Keni, chyby freelancera, získávání velkých klientů

tomas-zetek-web

Tomáš Zetek: Budování úspěšné kariéry, vyhoření a naše vnitřní motivace

Právě vyšlo

samuel-ondrisak-web

Jak připravit e-shop na rok 2023? | Samuel Ondrišák (Dexfinity)

huba-babinec-web

Česká e-commerce v roce 2023. Jaká bude? Duel Shoptetu a Skladonu

Premium
martin-mates-web

Rozpad managementu firmy a špatný výběr manažerů | Martin Mates (Econea)

Nejoblíbenější

Premium
pavel-voparil-web

Zvládání krize v e-commerce. Co pomohlo Bonami? | Pavel Vopařil

Premium
miroslav-udan-web

Vybudoval Shoptet. Díky čemu firma utekla konkurenci? | Miroslav Uďan

Premium
vydrzel-budnik-web

Microsoft, PPF, O2. Duel dvou TOP manažerů o řízení firmy | Michal Vydržel a Tomáš Budník

Komentáře

Kocková

Před 4 roky

… to se to podniká, když se neplatí za práci ….

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

Premium
ladislav-vesely-web

Strategie Slevomatu: Jak firma připravuje nový produkt? | Ladislav Veselý

Premium
jan-simkanic-web

Deník N: Cesta ze ztráty k provoznímu zisku | Ján Simkanič

Premium
daniel-kral-web

Amazon. Takhle na něm prodává Dermacol | Daniel Král

jaroslav-baier-web

Prodej firmy: Jak ho zvládnout? | Jaroslav Baier

Inzerce