Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Konkrétní a praktické tipy pro řízení malé i velké firmy.
TOP podnikatelé, manažeři a další specialisté na byznys.
Témata, o kterých se jinde nemluví. Důležité pro každého podnikatele.
Zjistit více

Inzerce

Coworkingová centra nejsou jen v Praze, mnoho z nich najdete po celé České republice!

Pokud rozjíždíte své podnikání, tak brzy narazíte na celou řadu nevýhod práce z domova či kavárny. Pro maximální využití času, který práci věnujete, je důležité zvolit vhodné prostředí bez rušivých vlivů. Prostředí, které je zároveň motivující a přináší další zajímavé benefity. Pro všechny freelancery, tedy podnikatele na volné noze, je určen coworking, kterému jsme se obecně věnovali v prvním dílu našeho seriálu, který tento fenomén rozebírá z mnoha stran.

Dnes se zaměříme na nabídku coworkingových center, která je již relativně široká a čítá téměř dvě desítky pracovišť. První coworkingová centra se koncentrovala na území hlavního města, ale v současnosti se nachází i v menších sídlech. Nyní si jich několik přiblížíme.

www.coffice.cz – První coworkingový prostor v ČR

Již 23. listopadu 2009 bylo otevřeno coworkingové centrum Coffice. Nachází se v samotném centru Prahy a v současnosti uvádí, že je využíváno přibližně 10 stálými členy. Protože bylo toto centrum první, tak se podíváme na jeho kompletní cenovou nabídku, která je velice podobná i u dalších coworkingových center. Mimo Prahu jsou ceny samozřejmě o něco nižší, ale rozdíly nejsou zásadnějšího charakteru.

Požadavky freelancerů jsou velice variabilní a ne každý z nich potřebuje coworkingové centrum využívat každý pracovní den v pevně ohraničený čas. To samozřejmě reflektuje i ceník služeb. Prostory Coffice je možné využívat za cenu 35 Kč za každou započatou hodinu případně za 280 Kč za 24 hodin.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

V případě, že klient chce prostor navštěvovat častěji, může využít částečné členství, které za cenu 3000 Kč měsíčně obsahuje možnost přístupu 3 dny v týdnu (celých 24 hodin), neomezený přístup do zasedací místnosti a svou vlastní skříňku. Částečné členství ovšem negarantuje stálé místo. To je možné získat za plné členství, které stojí 4000 Kč měsíčně a coworkingovou kancelář je možné využívat kdykoliv – tedy 24 hodin 7 dní v týdnu.

www.cowobrno.cz – Jediný pravý coworking v Brně

V našem druhém největším městě momentálně funguje pouze jedno coworkingové centrum, které plně odpovídá všem kritériím a pravidlům coworkingu. Sdílená kancelář COWO Brno nabízí tři tarify v cenovém rozmezí 1800 Kč až 3900 Kč. Prostory v současnosti využívá více než 30 freelancerů a uváděná obsazenost je 92 %.

COWO Brno nabízí vše, co lze od kvalitního coworkingového pracoviště očekávat – vlastní místo, sociální zázemí, vysokorychlostní internet či kuchyňku. Čím je tento prostor ovšem jedinečný, je fungující a pulzující komunita a celá řada akcí či seminářů, kterých je možné se účastnit.

www.coworkingcentrum.cz – Coworking pro maminky

V Brně se nachází mimo COWO Brno i coworkingové centrum se specializací na začínající podnikatelky, maminky na rodičovské dovolené a obecně řečeno na ženy. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a operačním programem Lidské zdroje a zaměstnanost. Sdílenou kancelář je možné využívat zcela zdarma a je součástí širšího projektu, který zahrnuje i hlídání dětí či vzdělávací kurzy.

Tento typ coworkingového pracoviště je u nás sice ojedinělý, ale zároveň ukazuje možnou cestu v dalším rozvoji tohoto fenoménu.

www.vivaostrava.cz – Práce a i něco navíc

V třetím největším městě naší republiky v současnosti funguje pouze jedno coworkingové centrum. VIVA Ostrava je ovšem velmi zajímavým centrem, které osloví nejen cenou, která je v porovnání s konkurencí opravdu nízká. Za měsíční neomezený přístup (tedy plné členství) zaplatíte pouze 1200 Kč.

Na 600 m2 naleznete až 70 pracovních míst, dvě zasedací místnosti či vlastní knihovnu. Součástí pracovních prostor je taktéž kavárna, kterou jistě ocení každý freelancer toužící po kofeinu, a masážní salón. Masáže zdarma bohužel nejsou součástí členství, ale opět se jedná o zajímavý benefit, kterým se VIVA Ostrava odlišuje.

www.prague.the-hub.net – Současné číslo jedna

Možná se ptáte, proč se zmiňujeme o tomto pražském coworkingovém centru až nyní. Vždyť se jedná o největší, nejrychleji rostoucí a zřejmě nejznámější sdílený pracovní prostor v ČR. The Hub Praha již překročil hranice běžných coworkingových pracovišť a nabízí další nadstandardní služby a samozřejmě pulzující komunitu, která si již žije vlastním životem.

Byla by škoda věnovat se HUBU pouze v několika málo větách. Připravili jsme pro Vás tedy rozhovor se zakladatelem The HUB Prague Jakubem Marešem, na který se můžete těšit v pokračování našeho seriálu o coworkingu.

Nesmíme zapomenout na…

Další coworkingová centra v Praze:  www.deskroom.cz www.greenofficepraha.cz www.locusworkspace.cz či www.qwerty-spaces.com

Coworking Olomouc: www.coworkingolomouc.cz

Coworking Jihlava: www.bebusy.cz

Coworking Česká Lípa: www.cowork.cz

Coworking Plzeň: www.ccpl.cz

Coworking Kladno: www.floriankladno.cz

Nová coworkingová centra jsou zakládána ve všech větších městech a velmi často v lokalitách, kde jsou vysoké školy. Tento seznam by měl zahrnovat většinu aktuálně funkčních coworkingových kanceláří, ale pokud zde nenaleznete vaše město, tak nezoufejte. Raději sedněte k vyhledávači a ověřte si, zda nebylo ve vašem okolí nové coworkingové centrum právě založeno či zda nefunguje již delší dobu a my jsme ho pouze přehlédli.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Adam Pýcha

Adam Pýcha je bývalým redaktorem našeho magazínu a bývalým spolumajitelem naší partnerské společnosti iParťák. Podílel se i na přípravě původního technického zázemí pro natáčení našich videí a jejich postprodukce. Od srpna 2015 s námi již nespolupracuje.

Nenechte si ujít

petr-macek-web

Práce na dálku. Budoucnost, nebo jen dočasný trend? | Petr Macek (Caflou.cz)

jiri-jemelka-web

Firma neroste. Co s tím? | Jiří Jemelka (JPF)

jiri-rostecky-web

Mladí podnikatelé. Tvoří vlastní svět a dávají šanci nápadům

Právě vyšlo

Premium
ondrej-fryc-web

Ondřej Fryc: Budování managementu firmy (Mall, Reflex Capital)

adam-neuberger-web

Začátek recese kryptoměn? | Adam Neuberger (Probinex)

jiri-peslar-web

Podnikatel na cestách. Proč myslet na pojištění? | Jiří Peslar

Nejoblíbenější

Premium
dalibor-dedek-web

Dalibor Dědek: Jak vybudoval Jablotron?

Premium
karol-gulas-web

Marketing Astratexu | Karol Guláš

Premium
vojtech-boril-web

SaaS byznys: Jak s ním růst? | Vojtěch Bořil (Kentico)

Komentáře

Karel

Před 9 roky

Pro doplnění tady chybí uveden prahacoworking.cz

Odpovědět »

Pavel Šik

Před 7 roky

A taky nově založený stylový coworking na Vinohradech v Praze http://www.svet-hub.cz/

Odpovědět »

Veronika

Před 6 roky

A rádi vás přivítáme také v coworkingovém prostoru Dílna v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí: http://www.mlp.cz/dilna

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

petr-borkovec-web

Vize a strategie firmy, práce s OKR | Petr Borkovec (Partners)

Premium
margareta-krizova-web

Průvodce začátky podnikání | Margareta Křížová

Premium
vaclav-stanek-web

Václav Staněk: Jak Vasky vyrostly díky marketingu?

Premium
petr-janosik-web

SaaS byznys: Jak se buduje Smartlook? | Petr Jánošík

Inzerce