Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Úvěr pro firmu: Jak ho získat?

Zjistěte, jak získat firemní úvěr

Získat úvěr pro firmu není těžké, ale současně to nemusí vyjít. Pro banky představují firemní úvěry významnou a nezbytnou součást jejich podnikání, takže z principu chtějí firmám peníze půjčovat. Přesto i ony vyhodnocují rizika úvěrování a peníze na podnikání nepůjčí každému.

V tomto článku se dozvíte, jak úvěr pro firmu získat a co všechno pro banku připravit. Nezapomeňte, že existuje celá řada dalších možností financování firmy a banky nejsou jedinou cestou.

Inzerce

Co bude banku zajímat?

Banky potřebují zjistit, jak na tom vaše firma je a zda jí mohou bezpečně půjčit peníze. Potřebují ověřit, že budete schopni úvěr splatit a že o své peníze nepřijdou. Právě proto musíte připravit kvalitní podklady, které si od vás banka vyžádá. V případě firem nejčastěji chtějí vidět:

  • účetní výkazy firmy
  • informace o zadluženosti a pohledávkách firmy (v časové struktuře)
  • způsob, jakým chcete peníze utratit
  • zajištění

Připravit kvalitní podklady není jednoduché. Vaši šanci na získání úvěru tak výrazně podpoří, pokud k jejich přípravě přizvete zkušeného odborníka. Banky jsou velmi chytré a vaše podklady budou studovat skutečně pečlivě.

Z hlediska zadlužení mají banky rády něco, co má fyzickou podobu. Může jít třeba o nemovitost, ale klidně i skladové zásoby, hardware apod.

Banka po vás také bude vyžadovat vyplnění dotazníku, kde zjistí spoustu dalších informací o váš a vaší firmě.

Návod, jak získat úvěr pro firmu:

Poslechněte si náš rozhovor se zkušeným specialistou Michalem Koubkem a zjistěte, jak připravit kvalitní podklady pro banku a jak firemní úvěr získat:

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

TOP header

Premium
dalibor-dedek-web

Dalibor Dědek: Jak vybudoval Jablotron?

Premium
alex-mlatilik-web

Zľavomatu hrozilo zavření a musel se vybudovat skoro od nuly | Aleš Mlátilík

Premium
vit-horky-web

Jak prodat firmu? Příběh Brand Embassy | Vít Horký

Premium
filip-drimalka-web

AI mění řízení firem. Co můžete vyzkoušet už nyní? | Filip Dřímalka

Inzerce