Inzerce

Úvěr pro firmu: Jak ho získat?

Zjistěte, jak získat firemní úvěr

Získat úvěr pro firmu není těžké, ale současně to nemusí vyjít. Pro banky představují firemní úvěry významnou a nezbytnou součást jejich podnikání, takže z principu chtějí firmám peníze půjčovat. Přesto i ony vyhodnocují rizika úvěrování a peníze na podnikání nepůjčí každému.

V tomto článku se dozvíte, jak úvěr pro firmu získat a co všechno pro banku připravit. Nezapomeňte, že existuje celá řada dalších možností financování firmy a banky nejsou jedinou cestou.

Inzerce

Co bude banku zajímat?

Banky potřebují zjistit, jak na tom vaše firma je a zda jí mohou bezpečně půjčit peníze. Potřebují ověřit, že budete schopni úvěr splatit a že o své peníze nepřijdou. Právě proto musíte připravit kvalitní podklady, které si od vás banka vyžádá. V případě firem nejčastěji chtějí vidět:

  • účetní výkazy firmy
  • informace o zadluženosti a pohledávkách firmy (v časové struktuře)
  • způsob, jakým chcete peníze utratit
  • zajištění

Připravit kvalitní podklady není jednoduché. Vaši šanci na získání úvěru tak výrazně podpoří, pokud k jejich přípravě přizvete zkušeného odborníka. Banky jsou velmi chytré a vaše podklady budou studovat skutečně pečlivě.

Z hlediska zadlužení mají banky rády něco, co má fyzickou podobu. Může jít třeba o nemovitost, ale klidně i skladové zásoby, hardware apod.

Banka po vás také bude vyžadovat vyplnění dotazníku, kde zjistí spoustu dalších informací o váš a vaší firmě.

Návod, jak získat úvěr pro firmu:

Poslechněte si náš rozhovor se zkušeným specialistou Michalem Koubkem a zjistěte, jak připravit kvalitní podklady pro banku a jak firemní úvěr získat:

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

TOP obsah

petr-borkovec-web

Vize a strategie firmy, práce s OKR | Petr Borkovec (Partners)

Pro předplatitele
radovan-vavra-web

Radovan Vávra: Jak přemýšlet nad budoucností firmy?

jaromir-ranek-web

B2B v e-commerce podle Alza.cz | Jaromír Řánek

Pro předplatitele
martin-hausenblas-web

Martin Hausenblas: Jak předat firmu nástupci a posunout se do role majitele?