Inzerce

Tereza Čencová: Jak se stát influencerem a jak s influencery spolupracovat?

Tereza Čencová má na svém Instagramu kolem 25 tisíc odběratelů. Sociálním sítím se ale nevěnuje jen jako influencerka, ale také jako markeťačka. Založila totiž vlastní firmu We Are Signature a firmám pomáhá s influencer marketingem.

Inzerce

Právě s influencery chce dnes spolupracovat řada firem. Proto jsem si do studia pozval Terezu, abychom si popovídali o tom, jak spolupráci efektivně nastavit, jak nad ní přemýšlet a jak se vůbec člověk může stát influencerem. Celý rozhovor najdete i v našem podcastu o podnikání.

Co se v rozhovoru dozvíte?

  • Jak se může člověk stát influencerem?
  • Co influencery nejvíce zajímá a jak fungují?
  • Jak s nimi mohou firmy efektivně spolupracovat?
  • Jak se nenechat nachytat a neprodělat peníze?
  • Proč Tereza založila vlastní firmu?
  • Jak můžete i vy začít s influencer marketingem?

Další rozhovory o influencer marketingu:

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirkovi je 28 let a je zakladatelem MladýPodnikatel.cz. Podnikat začal ještě na střední škole, ale jeho první firma mu vůbec nevyšla. Po ní se začal naplno věnovat natáčení rozhovorů a podcastů, kterých má za sebou už bezmála 8 stovek. Ročně pořádá desítky akcí pro podnikatele a často přednáší na vysokých školách. Časopis Forbes ho umístil do českého výběru 30pod30, několikrát byl nominován na Osobnost digitálního marketingu WebTOP100 a opakovaně se umísťuje i v Křišťálové Lupě. Píše blog a sledovat ho můžete třeba na Facebooku nebo na LinkedIn.

Nenechte si ujít

lukas-adamek-web

Affilliate marketing v e-shopu Trenýrkárna.cz | Lukáš Adámek

milan-pichlik-web

Milan Pichlík: Aktuální stav v českých e-shopech, affiliate marketing, doporučení pro partnery

ondrej-hajek-web

Ondřej Hájek (eHub.cz): Jak správně přistupovat k vašemu affiliate manažerovi?

Právě vyšlo

petra-jelinkova-web

Rozjezd služby Rentalit, pronájem elektroniky, financování bankou | Petra Jelínková

michal-koubek-web

Jak získat bankovní úvěr pro váš e-shop? | Michal Koubek

ondrej-koudela-web

Krach firmy kvůli koronaviru, nový začátek | Ondřej Koudela

Nejoblíbenější

tomas-raska-web

Krize ve firmách: Jak vznikají a jak jim předejít? | Tomáš Raška (Natland)

adam-neuberger-web

Kryptoměny: Jak fungují, jak probíhá těžba a kdy do nich investovat? | Adam Neuberger

petr-hudec-web

E-shopař youtuberem. Jak vytvořit nový byznys? | Petr Hudec (HuráMobil.cz)

Komentáře

Michal

Před 2 roky

Jirko moc děkuji za výběr hostů, je to obohacující, i když dnes to bylo náročné doposlouchat do konce…

„My nejsme klasická marketingová agentura“ – takových neklasických marketingových odpovídajích popisu paní influencerky jsou stovky a všechny o sobě rády říkají, že nejsou klasická marketingová agentura. To toho moc neví o trhu, na kterém se pohybuje. S podobnými volnými uskupeními začali už matadoři jako Matějka, Pitra či Větrovka. Dnes je toto již bežnou praxí. Podíváme-li se na trh cca 1200 marketingových agentur v ČR, tak podobným způsobem funguje zhruba polovina z nich. Uvádět toto jako unikátní vlastnost a konkurenční výhodu, je hodně divné.

„V dnešní době, nechci říct úplně bohužel, ale je to tak, v dnešní době kdo má chytrý telefon a založený instagram nebo facebook, tak už se může klasifikovat jako social media specialista“ …hmm a proč ne? Konecnonců v dnešní době lze studovat na influencera na VŠ VŠEM a říkat si vysokoškolák. Nepatřím mezi fanatické zastánce klasického vzdělání, obdivuji lidi co školu nepotřebují, ale kočkopsy s podloudnými akreditacemi nemám rád.

„Jak jste na tom obratově?“ „Ještě jsi netroufám tvrdit nějaká čísla“. Co to je? Je úplně normální říci, že na otázku nechci odpovídat, ale takovéhle mlžení působí fakt špatně.

„Na začátku je strašně důležité správně nastavit strategii, …strategie, strategii, strategie“ a pak dalších x zmínek. No tohle zjištění je opravdu hluboké, jen by paní Influencerka mohla trochu rozvést, co si ona představuje pod tím pojmem. Jaký třeba vidí rozdíl mezi strategií a taktikou?

„Budoucností influence marketingu je affiliate, vidíš to stejně?“ „Já se přiznám, že jsem trochu hloupá…můj přítel je ajťák …možná je to budoucnost a fajn pasivní příjem“. Nepochopení otázky, Jirka velmi chytře směřuje k výkonu. On affiliate vyžaduje 100% odpovědnost za výkon, jinak nejsou peníze.

22:17 „Záleží asi jak velká firma to je … pokud ti nabídne například affiliate Alza, tak je to něco jiného, než nějaký noname eshop ….protože Alza z hlediska návštěvnosti webu pravděpodobnosti že lidi kliknou ….naproti nějakámu malému eshopu“ Aha, takže jinými slovy je dobré přiživit se na značce, kterou už někdo jiný vybudoval a neustále tlačí. Risk je zisk, ne? Když malý eshop paní Influencerka dostane do hezkých čísel / udělá mu značku, tak je dobrý influencer, ne? A taky super reference / příběh, ne?

Odpovědět »

Radek

Před 1 rokem

Chtěl jsem nějak reagovat, ale jen podepíšu předchozí komentář. Vlastně jen jeho první 3 části, pak už jsem to opravdu nedokoukal. Otázky dobré, odpovědi bohužel horší.

Odpovědět »

PVM

Před 1 rokem

Jako audio v pohodě. Ale vidět ty dva u toho netřeba. Nekomentuji moderátora rozhovoru, jeho oholené nohy vyžadující drbání, ale slečna soustředící se na mimořádně kvalitní obsah svých postů si mohla spravit aspoň mikrofon. Je to puntičkářské, ale u někoho, kdo se prezentuje takto dokonale by se to dalo očekávat. Ruší to vizuálně. Jinak věcný obsah srozumitelný a fajn.

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

jakub-nesetril-web

Jakub Nešetřil (Apiary): Růst startupu, obchodní model, začátky v Americe

jaromir-ranek-web

B2B v e-commerce podle Alza.cz | Jaromír Řánek

jitka-dvorakova-web

Jitka Dvořáková: Finanční řízení CZC.cz, zdroje růstu do budoucna, manažerské myšlení

michal-koubek-web

Aktuální stav české ekonomiky a výhled do budoucna | Michal Koubek