Doporučujeme

Rozhovory o řízení firem prakticky a do hloubky

Získejte praktické tipy pro řízení vaší firmy
Podrobné rozhovory se zkušenými podnikateli
Vytvořte úspěšnou strategii pro váš byznys
Zjistit více

Inzerce

Inzerce

Procesní řízení ve firmě

Procesní řízení se zabývá analýzou, řízením a optimalizací procesů ve firmě. Jeho cílem je zajištění co nejefektivnějšího využití zdrojů firmy a zlepšení její výkonnosti. Ve většině případů je cílem řízení procesů ušetření peněz a zrychlení procesů.

Procesní řízení se skládá ze dvou hlavních kroků. Prvním je identifikace všech firemních procesů a jejich následná analýza z hlediska toho, jak jsou ve skutečnosti efektivní a účinné.

Dalším krokem je implementace opatření a změn a případně i nástrojů, které mají za cíl zlepšit výkonnost procesů a jejich efektivitu.

Procesní řízení je důležité, protože firmám pomáhá dosahovat lepších výsledků a snižovat náklady na provoz. Efektivní řízení procesů může přispět i k větší spokojenosti zaměstnanců, zlepšení zákaznického zážitku a zvýšení konkurenceschopnosti firmy. V neposlední řadě může firmě pomoci ušetřit peníze a zlepšit tak svou ekonomickou situaci.

Procesní řízení je proto důležitou součástí úspěšného fungování každé firmy.

Jaké procesy ve firmě jsou?

Každá firma má spoustu interních procesů, které se více či méně opakují a jsou pro ni důležité. Mezi nejčastější patří například tyto:

  • Nábor a výběr zaměstnanců
  • Řízení zaměstnanců a jejich práce
  • Marketing a prodej produktů či služeb
  • Výroba a všechny výrobní procesy
  • Finanční řízení, plánování a účetnictví
  • Správa zásob, fungování skladu a logistika
  • Správa procesů v oblasti IT
  • Řízení rizik a plánování krizového řízení
  • A mnoho dalších

Jak procesní řízení zefektivnit?

Zefektivnit procesní řízení ve firmě lze mnoha způsoby. Jedním ze základních je pouhá identifikace a následné zamyšlení nad tím, jaké procesy ve firmě vlastně máte a jak je můžete zjednodušit, zefektivnit či zcela odstranit.

Následně lze použít mnoho nástrojů, aplikací a technologií, kterých je dnes plný internet a které vám mohou pomoci i s automatizací firmy.

V našich rozhovorech rozebíráme, jaké nástroje to mohou být, jak procesy zefektivnit a jak firmě nastavit lepší základy. Poslechněte si je:

jan-kodytek-web

Jak zanalyzovat stav jakékoliv firmy? Zkuste metodu 3S | Jan Kodytek (JPF)

Metoda 3S pomáhá Janu Kodytkovi zanalyzovat a pochopit vnitřní stav firem, kterým pomáhá s jejich řízením. Poslechněte si, jak tato metoda funguje.

Před 6 měsíců

Premium
pavel-voparil-web

Zvládání krize v e-commerce. Co pomohlo Bonami? | Pavel Vopařil

Bonami muselo propustit část svých zaměstnanců, zavřít dvě prodejny a provést řadu dalších opatření. Poslechněte si, co firmu zachrání v probíhající krizi.

Před 6 měsíců

Inzerce

petr-macek-web

Systém na řízení firmy: Jak ho vybírat? | Petr Macek (Caflou)

Malé firmy mají jiné potřeby než ty velké. Petr Macek z Caflou sdílí své zkušenosti, jak vybírat systém pro řízení firmy.

Před 7 měsíců

vaclav-hlavacek-web

Automatizace procesů: Kde ve firmě ušetřit? | Václav Hlaváček

Zajímá vás automatizace firemních procesů, ale nevíte, jak a kde s ní začít? Václav Hlaváček v rozhovoru poradí, jak to změnit a kde firmy šetří nejvíce peněz.

Před 9 měsíců

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

S nejzkušenějšími podnikateli a manažery z Česka a Slovenska. Mnohem víc do hloubky. Studnice plná praktického know-how.

Zjistit více

Premium
lukas-uhl-web

Jak řešit krize firem? Příběh Pietro Filipi a Zootu | Lukáš Uhl

Řídil Pietro Filipi, Zoot a DámeJídlo. Specializuje se zejména na záchranu skomírajících firem. Lukáš Uhl detailně rozebral, jak firmu dostat z potíží.

Před 9 měsíců

michal-mervart-web

Jak řídit desítky projektů najednou? | Michal Mervart

Michal Mervart dělá e-shopy na Shoptetu a současně řídí kolem 50 projektů. Poslechněte si, jak dosahuje vysoké efektivity.

Před 10 měsíců

konstantin-margaretis-web

Technologie pro vaši logistiku | Konstantin Margaretis (Skladon)

Jaké technologie využít ve vaší logistice a jak nad nimi přemýšlí Skladon? Poslechněte si jeho šéfa Konstantina Margaretise.

Před 10 měsíců

vaclav-hlavacek-web

Automatizace firemních procesů. Kde začít? | Václav Hlaváček

Automatizace firemních procesů nemusí být drahou investicí. Začít s ní můžete ihned i sami. Poslechněte si zkušenosti specialisty Václava Hlaváčka.

Před 11 měsíců

Premium
martina-kneiflova-web

Jak nastavit vnitřní infrastrukturu firmy? | Martina Kneiflová (EY)

Dobře nastavená vnitřní infrastruktura firmy pomáhá předcházet zbytečným požárům. Poslechněte si o interních směrnicích, smlouvách, podpisových řádech, akciových plánech a dalším.

Před 1 rokem

Premium
milan-stepan-web

Řízení a plánování IT ve firmě | Milan Štěpán (CZC.cz)

Jak se řídí IT oddělení CZC.cz? Jak vyhodnocuje a piroritizuje nové nápady? A jakou roli hraje pro vývojáře management firmy? Poslechněte si CTO Milana Štěpána.

Před 1 rokem

Premium
lukas-pitra-web

Lukáš Pítra: Jak si uklidit ve firmě?

Co nejvíce brzdí růst firem a kvůli čemu dělají jejich šéfové neefektivní rozhodnutí? A jak si ve firmě uklidit a postavit jí pevnější základy?

Před 1 rokem

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

TOP header

Premium
michal-vodak-web

Heureka: E-commerce čekají obrovské změny. Co mají e-shopy dělat? | Michal Vodák

Premium
ruslan-skopal-web

Marketplaces. Jak na nich prodává Trenýrkárna? | Ruslan Skopal

Premium
dalibor-dedek-web

Dalibor Dědek: Jak vybudoval Jablotron?

Premium
vladimir-slavik-web

Strategie pro e-shop, který chce růst | Vladimír Slavík

Inzerce