Inzerce

René Winkler: Jsme jedna ze dvou agentur s nejdelší historií

winkler-koleckoZaložení ready made společnost dokáže ušetřit drahocenný čas, který lze dále investovat do důležitějších podnikatelských aktivit. Agentura Avantia patří mezi nejstarší specializované společnosti v tomto oboru a svým klientům nabízí řadu dalších inovativních produktů a služeb. Jak přistupují k fenoménu nepopulárních virtuálních sídel? Existují nějaké fungující alternativy? Na tyto a další otázky jsme se zeptali v našem rozhovoru.

Inzerce

Prozraďte čtenářům, jak dlouho již působíte na trhu?

Na trhu působí společnost Avantia, s. r. o., již od roku 1996, ale ze začátku jsme se věnovali zakládání společností pouze příležitostně, jako službu navíc našim klientům. Postupně, s rostoucí poptávkou, se z okrajového segmentu stala naše hlavní specializace. Od roku 2000 nabízíme svým klientům komplexní služby z oblasti ready made včetně bohatých doprovodných služeb. Kromě správy sídla společnosti, zástupčího sídla, správy webových stránek, nabízíme mimo ready-made společností také levnější a pružnější variantu, tzv. Ready-made speciál.

V současné době se na zakládání ready made společností zaměřuje spousta firem. V čem se odlišujete od konkurence?

Jako v každém odvětví, i v tom našem existují různí dodavatelé různě kvalitních služeb. My se můžeme pochlubit zkušenostmi – jsme jedna ze dvou agentur s nejdelší historií. V našem týmu najdete právníky a účetní, poskytneme Vám komfortní jednací místnost. Naše sídla nejsou jen virtuálními sídly, nýbrž sídly zástupčími. U nás se Vám nestane, že sídlo Vaší společnosti bude jen schránka na zdi. U nás celý den zastihnete naše zaměstnance a recepční, kteří jménem Vaší společnosti přeberou a přepošlou poštu, vyřídí vzkaz, přepojí hovor či odbaví úřední kontrolu.

Naší specialitou, na kterou jsme hrdí, je model společností „ready-made speciál“. Klasické ready-made společnosti jsou sice na trhu často inzerovány jako možnost, jak podnikat do 48 hodin. Ve skutečnosti však partneři, banka atd. chtějí nejprve vidět zápis změn v obchodním rejstříku. Proto jsme pro naše klienty přišli s levnějším řešením, tzv. Ready-made speciál. Jde o společnosti v rejstříku ještě nezapsané, ale přichystané k okamžitému podání. Tedy za stejný čas může klient svou společnost dostat za bezkonkurenční cenu. Klasické ready-made společnosti samozřejmě nabízíme nadále a s výběrem klientovi rádi poradíme.

Zmínil jste zástupčí sídlo. Není to obdoba virtuální kanceláře?

Virtuální sídlo je termín internetových vyhledávačů a často naznačuje možnost nedostižení usídlené osoby v něm, protože se vyčerpává zhusta nějakou poštovní schránkou. Tento typ služeb Avantia rozhodně neposkytuje. V našich kancelářských střediscích najdete vždy reálné prostory s reálnými zástupci usídlených firem. Virtuální sídla bez obsluhy a jen v podobě poštovní schránky jsou nezákonná, takže jsou „výhodná“ pro firmy, které nestojí o dostižení.

Jaké jsou tedy hlavní výhody zástupčích sídel? Co vše tato služba zahrnuje?

Zástupčí sídla nebo co-workingové centrum představují sdílené a díky tomu levné pracovní místo s komunikační a kancelářskou službou na dobré adrese. Pokud firma nežije obchodními návštěvami, je cenově nevýhodné pořizovat si vlastní kancelář. Zástupčí sídlo klientovi umožňuje využívat zasedací místnosti, start-up servis a celou řadu dalších služeb. Za zmínku stojí například možnost objednání virtuální sekretářky.

DSC_0022

Proč by si podle vás měli podnikatelé pořizovat ready made společnosti?

Ready made společnosti představují nejrychlejší a zároveň nejlevnější způsob, jak začít podnikat. Založení obchodní společnosti svépomocí silami vyžaduje obstarat nejméně osm záležitostí, (uspořádat zakladatelskou valnou hromadu s notářským zápisem, zajistit sídlo, vyřídit zápis do rejstříku živností, obstarat si základní kapitál, uložit základní kapitál do banky, zařídit zápis do obchodního rejstříku, podat daňovou přihlášku, zařídit účetní službu). To stojí úsilí a nese s sebou riziko chyb. Nyní se situace poněkud zjednoduší možností spojit notářský zápis se zápisem do obchodního rejstříku, všechny ostatní náležitosti však se nemění.

Ready made agentura tak zůstává službou potřebnou, čas a nervy spořící.

Jak v praxi koupě a převod ready made probíhá?

Snadno a rychle. (úsměv) Zájemce si vybere ready made společnost z nabídky názvů nebo zvolí vlastní název společnosti, poskytne nám plnou moc a my se postaráme o všechny potřebné náležitosti (od notářského zápisu přes sídlo, živnostenský rejstřík a splacení základního kapitálu až po zápis do obchodního rejstříku, případně daňovou registraci). Klienta to nestojí takřka žádné úsilí. Svůj drahocenný čas může investovat do jiných aktivit – například těch podnikatelských.

V čem jsou největší výhody ready made společnosti?

Výhody jsem popsal na začátku rozhovoru, takže nyní bych to shrnul do jedné věty. Hlavní výhodou ready made společnosti je nákup hotové věci na způsob konfekce na jednom místě.

Mají ready made společnosti i nějaké nevýhody?

Nevýhody pořízení ready made společnosti mě nenapadají, ale majitel ready made se může dostat do nevýhody, pokud se o svou společnost nebude starat. Bez ohledu na to, jestli si založíte společnost svépomoci nebo zvolíte předzaloženou společnost musíte platit sídlo, starat se o daňové přiznání apod. To platí i tehdy, pokud vaše společnosti „spí“, tj. ničeho nepodnikají.

Kdo vaše služby využívá nejčastěji?

Podnikatelé, kteří ke svým obchodům náhle potřebují fasádu právnické osoby. Málokdo si společnost připravuje v předstihu, takže potřeba obvykle přichází naléhavě.

Může si klient založit společnost i mimo ČR?

Samozřejmě. Avantia nabízí možnost založení ready made společností také v Anglii, Bulharsku, Německu či Polsku. Destinace se pružně přizpůsobují poptávce.

DSC_0015

Podle čeho by se podnikatelé měli rozhodovat, v jaké zemi svou firmu založí?

Především podle daňového režimu a možnosti neotevřeného vlastnictví. Pokud si klient neví s výběrem ready made společnosti rady, ochotně mu poradíme a zvolíme nejoptimálnější řešení s ohledem na jeho potřeby a možnosti. Daňový systém v ČR i zahraničí je velmi spletitý, proto je více než vhodné využívat naše právní poradenské služby.

Liší se nějakým způsobem přístup českých podnikatelů a úřadů k zahraničním firmám?

Rovný přístup je garantován českou i evropskou legislativou. Pokud bych měl vycházet z vlastních zkušeností, tak diskriminační tendence jsme nikdy nezaznamenali.

Povězte nám na závěr, jaké jsou vaše plány do budoucna. Chcete svůj obor dále rozvíjet? Jaké jsou aktuální trendy?

Jako v každém oboru, i v tom našem se trh vyvíjí. V současnosti se snažíme rozšířit našich služeb o zahraniční společnosti a nová atraktivní sídla. Již brzy se můžete těšit například na rozšíření nabídky o maďarské společnosti, maďarské účetnictví a sídla společností v Maďarsku.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

pavel-pajkrt-web

Jak nastavit spolupráci s freelancery? | Pavel Pajkrt (Skillminers)

jiri-hlavka-web

Obalové materiály: Aktuální situace na trhu a jak na nich ušetřit? | Jiří Hlávka (Packung)

konstantin-margaretis-web

Řízení rychle rostoucí firmy | Konstantin Margaretis (Skladon)

Právě vyšlo

Pro předplatitele
vit-horky-web

Jak prodat firmu? Příběh Brand Embassy | Vít Horký

Pro předplatitele
daniel-hejl-web

Úspěch Productboardu: Jak vytvořit produkt s miliardovou hodnotou? | Daniel Hejl

Pro předplatitele
ladislav-vesely-web

Strategie Slevomatu: Jak firma připravuje nový produkt? | Ladislav Veselý

Nejoblíbenější

Pro předplatitele
pavel-milan-cerny-web

Jak nastavit firmu a žít plnohodnotný život? | Pavel Milan Černý (Econea.cz)

Pro předplatitele
jiri-hlavenka-web

Jiří Hlavenka: Jak vybudovat skutečně hodnotný e-shop?

zdenek-jahoda-web

30 let v byznysu, budování značky Emco, řízení lidí | Zdeněk Jahoda

Komentáře

TOP obsah

karel-novotny-web

Karel Novotný: Podnikání na volné noze, naceňování práce klientům, popularita v komunitě

max-kovar-web

Jak řídit sklad a vést skladníky? | Max Kovář (Skladon)

carly-kirstenova-web

Carly Kirstenová aka Carrie Kirsten: Život úspěšné influencerky, cena za úspěch, přístup firem a fanoušků

jitka-dvorakova-web

Jitka Dvořáková: Finanční řízení CZC.cz, zdroje růstu do budoucna, manažerské myšlení