Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

René Winkler: Jsme jedna ze dvou agentur s nejdelší historií

Inzerce

Inzerce

winkler-koleckoZaložení ready made společnost dokáže ušetřit drahocenný čas, který lze dále investovat do důležitějších podnikatelských aktivit. Agentura Avantia patří mezi nejstarší specializované společnosti v tomto oboru a svým klientům nabízí řadu dalších inovativních produktů a služeb. Jak přistupují k fenoménu nepopulárních virtuálních sídel? Existují nějaké fungující alternativy? Na tyto a další otázky jsme se zeptali v našem rozhovoru.

Inzerce

Prozraďte čtenářům, jak dlouho již působíte na trhu?

Na trhu působí společnost Avantia, s. r. o., již od roku 1996, ale ze začátku jsme se věnovali zakládání společností pouze příležitostně, jako službu navíc našim klientům. Postupně, s rostoucí poptávkou, se z okrajového segmentu stala naše hlavní specializace. Od roku 2000 nabízíme svým klientům komplexní služby z oblasti ready made včetně bohatých doprovodných služeb. Kromě správy sídla společnosti, zástupčího sídla, správy webových stránek, nabízíme mimo ready-made společností také levnější a pružnější variantu, tzv. Ready-made speciál.

V současné době se na zakládání ready made společností zaměřuje spousta firem. V čem se odlišujete od konkurence?

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Jako v každém odvětví, i v tom našem existují různí dodavatelé různě kvalitních služeb. My se můžeme pochlubit zkušenostmi – jsme jedna ze dvou agentur s nejdelší historií. V našem týmu najdete právníky a účetní, poskytneme Vám komfortní jednací místnost. Naše sídla nejsou jen virtuálními sídly, nýbrž sídly zástupčími. U nás se Vám nestane, že sídlo Vaší společnosti bude jen schránka na zdi. U nás celý den zastihnete naše zaměstnance a recepční, kteří jménem Vaší společnosti přeberou a přepošlou poštu, vyřídí vzkaz, přepojí hovor či odbaví úřední kontrolu.

Naší specialitou, na kterou jsme hrdí, je model společností „ready-made speciál“. Klasické ready-made společnosti jsou sice na trhu často inzerovány jako možnost, jak podnikat do 48 hodin. Ve skutečnosti však partneři, banka atd. chtějí nejprve vidět zápis změn v obchodním rejstříku. Proto jsme pro naše klienty přišli s levnějším řešením, tzv. Ready-made speciál. Jde o společnosti v rejstříku ještě nezapsané, ale přichystané k okamžitému podání. Tedy za stejný čas může klient svou společnost dostat za bezkonkurenční cenu. Klasické ready-made společnosti samozřejmě nabízíme nadále a s výběrem klientovi rádi poradíme.

Zmínil jste zástupčí sídlo. Není to obdoba virtuální kanceláře?

Virtuální sídlo je termín internetových vyhledávačů a často naznačuje možnost nedostižení usídlené osoby v něm, protože se vyčerpává zhusta nějakou poštovní schránkou. Tento typ služeb Avantia rozhodně neposkytuje. V našich kancelářských střediscích najdete vždy reálné prostory s reálnými zástupci usídlených firem. Virtuální sídla bez obsluhy a jen v podobě poštovní schránky jsou nezákonná, takže jsou „výhodná“ pro firmy, které nestojí o dostižení.

Jaké jsou tedy hlavní výhody zástupčích sídel? Co vše tato služba zahrnuje?

Zástupčí sídla nebo co-workingové centrum představují sdílené a díky tomu levné pracovní místo s komunikační a kancelářskou službou na dobré adrese. Pokud firma nežije obchodními návštěvami, je cenově nevýhodné pořizovat si vlastní kancelář. Zástupčí sídlo klientovi umožňuje využívat zasedací místnosti, start-up servis a celou řadu dalších služeb. Za zmínku stojí například možnost objednání virtuální sekretářky.

DSC_0022

Proč by si podle vás měli podnikatelé pořizovat ready made společnosti?

Ready made společnosti představují nejrychlejší a zároveň nejlevnější způsob, jak začít podnikat. Založení obchodní společnosti svépomocí silami vyžaduje obstarat nejméně osm záležitostí, (uspořádat zakladatelskou valnou hromadu s notářským zápisem, zajistit sídlo, vyřídit zápis do rejstříku živností, obstarat si základní kapitál, uložit základní kapitál do banky, zařídit zápis do obchodního rejstříku, podat daňovou přihlášku, zařídit účetní službu). To stojí úsilí a nese s sebou riziko chyb. Nyní se situace poněkud zjednoduší možností spojit notářský zápis se zápisem do obchodního rejstříku, všechny ostatní náležitosti však se nemění.

Ready made agentura tak zůstává službou potřebnou, čas a nervy spořící.

Jak v praxi koupě a převod ready made probíhá?

Snadno a rychle. (úsměv) Zájemce si vybere ready made společnost z nabídky názvů nebo zvolí vlastní název společnosti, poskytne nám plnou moc a my se postaráme o všechny potřebné náležitosti (od notářského zápisu přes sídlo, živnostenský rejstřík a splacení základního kapitálu až po zápis do obchodního rejstříku, případně daňovou registraci). Klienta to nestojí takřka žádné úsilí. Svůj drahocenný čas může investovat do jiných aktivit – například těch podnikatelských.

V čem jsou největší výhody ready made společnosti?

Výhody jsem popsal na začátku rozhovoru, takže nyní bych to shrnul do jedné věty. Hlavní výhodou ready made společnosti je nákup hotové věci na způsob konfekce na jednom místě.

Mají ready made společnosti i nějaké nevýhody?

Nevýhody pořízení ready made společnosti mě nenapadají, ale majitel ready made se může dostat do nevýhody, pokud se o svou společnost nebude starat. Bez ohledu na to, jestli si založíte společnost svépomoci nebo zvolíte předzaloženou společnost musíte platit sídlo, starat se o daňové přiznání apod. To platí i tehdy, pokud vaše společnosti „spí“, tj. ničeho nepodnikají.

Kdo vaše služby využívá nejčastěji?

Podnikatelé, kteří ke svým obchodům náhle potřebují fasádu právnické osoby. Málokdo si společnost připravuje v předstihu, takže potřeba obvykle přichází naléhavě.

Může si klient založit společnost i mimo ČR?

Samozřejmě. Avantia nabízí možnost založení ready made společností také v Anglii, Bulharsku, Německu či Polsku. Destinace se pružně přizpůsobují poptávce.

DSC_0015

Podle čeho by se podnikatelé měli rozhodovat, v jaké zemi svou firmu založí?

Především podle daňového režimu a možnosti neotevřeného vlastnictví. Pokud si klient neví s výběrem ready made společnosti rady, ochotně mu poradíme a zvolíme nejoptimálnější řešení s ohledem na jeho potřeby a možnosti. Daňový systém v ČR i zahraničí je velmi spletitý, proto je více než vhodné využívat naše právní poradenské služby.

Liší se nějakým způsobem přístup českých podnikatelů a úřadů k zahraničním firmám?

Rovný přístup je garantován českou i evropskou legislativou. Pokud bych měl vycházet z vlastních zkušeností, tak diskriminační tendence jsme nikdy nezaznamenali.

Povězte nám na závěr, jaké jsou vaše plány do budoucna. Chcete svůj obor dále rozvíjet? Jaké jsou aktuální trendy?

Jako v každém oboru, i v tom našem se trh vyvíjí. V současnosti se snažíme rozšířit našich služeb o zahraniční společnosti a nová atraktivní sídla. Již brzy se můžete těšit například na rozšíření nabídky o maďarské společnosti, maďarské účetnictví a sídla společností v Maďarsku.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

Premium
patrik-burian-web

Předání firmy managementu je náročný proces na několik let | Patrik Burian (SvětKaravanů.cz)

marian-kamenistak-web

Mentoring IT manažerů: Jak probíhá v praxi a komu se vyplatí? | Marián Kamenišťák

Premium
jan-prochazka-web

Jak firmu připravit na příchod finančního ředitele? | Jan Procházka (4camping)

dan-nytra-web

E-mail marketing a AI. Co už dnes funguje v praxi? | Dan Nytra

jiri-jemelka-web

Firemní hodnoty: Jak si je určit a jak s nimi pracovat? | Jiří Jemelka

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

Komentáře

Vybraná témata

TOP header

Premium
tomas-budnik-web

Udělejte z nuly jedničku. Bývalý ředitel O2 Tomáš Budník o řízení firem

Premium
daniel-hejl-web

Úspěch Productboardu: Jak vytvořit produkt s miliardovou hodnotou? | Daniel Hejl

Premium
dominik-stroukal

Byznys pohledem ekonoma. Na co se teď zaměřit a je správný čas na prodej firmy? | Dominik Stroukal

Premium
michal-vodak-web

Heureka: E-commerce čekají obrovské změny. Co mají e-shopy dělat? | Michal Vodák

Inzerce