Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Inspirujte se a vytvořte úspěšnou strategii pro Váš byznys
Získejte ihned použitelné praktické tipy, jak zefektivnit Vaše podnikání
Učte se od Vašich nových mentorů- TOP byznysmenů
Zjistit více

Inzerce

René Winkler: Jsme jedna ze dvou agentur s nejdelší historií

winkler-koleckoZaložení ready made společnost dokáže ušetřit drahocenný čas, který lze dále investovat do důležitějších podnikatelských aktivit. Agentura Avantia patří mezi nejstarší specializované společnosti v tomto oboru a svým klientům nabízí řadu dalších inovativních produktů a služeb. Jak přistupují k fenoménu nepopulárních virtuálních sídel? Existují nějaké fungující alternativy? Na tyto a další otázky jsme se zeptali v našem rozhovoru.

Inzerce

Prozraďte čtenářům, jak dlouho již působíte na trhu?

Na trhu působí společnost Avantia, s. r. o., již od roku 1996, ale ze začátku jsme se věnovali zakládání společností pouze příležitostně, jako službu navíc našim klientům. Postupně, s rostoucí poptávkou, se z okrajového segmentu stala naše hlavní specializace. Od roku 2000 nabízíme svým klientům komplexní služby z oblasti ready made včetně bohatých doprovodných služeb. Kromě správy sídla společnosti, zástupčího sídla, správy webových stránek, nabízíme mimo ready-made společností také levnější a pružnější variantu, tzv. Ready-made speciál.

V současné době se na zakládání ready made společností zaměřuje spousta firem. V čem se odlišujete od konkurence?

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Jako v každém odvětví, i v tom našem existují různí dodavatelé různě kvalitních služeb. My se můžeme pochlubit zkušenostmi – jsme jedna ze dvou agentur s nejdelší historií. V našem týmu najdete právníky a účetní, poskytneme Vám komfortní jednací místnost. Naše sídla nejsou jen virtuálními sídly, nýbrž sídly zástupčími. U nás se Vám nestane, že sídlo Vaší společnosti bude jen schránka na zdi. U nás celý den zastihnete naše zaměstnance a recepční, kteří jménem Vaší společnosti přeberou a přepošlou poštu, vyřídí vzkaz, přepojí hovor či odbaví úřední kontrolu.

Naší specialitou, na kterou jsme hrdí, je model společností „ready-made speciál“. Klasické ready-made společnosti jsou sice na trhu často inzerovány jako možnost, jak podnikat do 48 hodin. Ve skutečnosti však partneři, banka atd. chtějí nejprve vidět zápis změn v obchodním rejstříku. Proto jsme pro naše klienty přišli s levnějším řešením, tzv. Ready-made speciál. Jde o společnosti v rejstříku ještě nezapsané, ale přichystané k okamžitému podání. Tedy za stejný čas může klient svou společnost dostat za bezkonkurenční cenu. Klasické ready-made společnosti samozřejmě nabízíme nadále a s výběrem klientovi rádi poradíme.

Zmínil jste zástupčí sídlo. Není to obdoba virtuální kanceláře?

Virtuální sídlo je termín internetových vyhledávačů a často naznačuje možnost nedostižení usídlené osoby v něm, protože se vyčerpává zhusta nějakou poštovní schránkou. Tento typ služeb Avantia rozhodně neposkytuje. V našich kancelářských střediscích najdete vždy reálné prostory s reálnými zástupci usídlených firem. Virtuální sídla bez obsluhy a jen v podobě poštovní schránky jsou nezákonná, takže jsou „výhodná“ pro firmy, které nestojí o dostižení.

Jaké jsou tedy hlavní výhody zástupčích sídel? Co vše tato služba zahrnuje?

Zástupčí sídla nebo co-workingové centrum představují sdílené a díky tomu levné pracovní místo s komunikační a kancelářskou službou na dobré adrese. Pokud firma nežije obchodními návštěvami, je cenově nevýhodné pořizovat si vlastní kancelář. Zástupčí sídlo klientovi umožňuje využívat zasedací místnosti, start-up servis a celou řadu dalších služeb. Za zmínku stojí například možnost objednání virtuální sekretářky.

DSC_0022

Proč by si podle vás měli podnikatelé pořizovat ready made společnosti?

Ready made společnosti představují nejrychlejší a zároveň nejlevnější způsob, jak začít podnikat. Založení obchodní společnosti svépomocí silami vyžaduje obstarat nejméně osm záležitostí, (uspořádat zakladatelskou valnou hromadu s notářským zápisem, zajistit sídlo, vyřídit zápis do rejstříku živností, obstarat si základní kapitál, uložit základní kapitál do banky, zařídit zápis do obchodního rejstříku, podat daňovou přihlášku, zařídit účetní službu). To stojí úsilí a nese s sebou riziko chyb. Nyní se situace poněkud zjednoduší možností spojit notářský zápis se zápisem do obchodního rejstříku, všechny ostatní náležitosti však se nemění.

Ready made agentura tak zůstává službou potřebnou, čas a nervy spořící.

Jak v praxi koupě a převod ready made probíhá?

Snadno a rychle. (úsměv) Zájemce si vybere ready made společnost z nabídky názvů nebo zvolí vlastní název společnosti, poskytne nám plnou moc a my se postaráme o všechny potřebné náležitosti (od notářského zápisu přes sídlo, živnostenský rejstřík a splacení základního kapitálu až po zápis do obchodního rejstříku, případně daňovou registraci). Klienta to nestojí takřka žádné úsilí. Svůj drahocenný čas může investovat do jiných aktivit – například těch podnikatelských.

V čem jsou největší výhody ready made společnosti?

Výhody jsem popsal na začátku rozhovoru, takže nyní bych to shrnul do jedné věty. Hlavní výhodou ready made společnosti je nákup hotové věci na způsob konfekce na jednom místě.

Mají ready made společnosti i nějaké nevýhody?

Nevýhody pořízení ready made společnosti mě nenapadají, ale majitel ready made se může dostat do nevýhody, pokud se o svou společnost nebude starat. Bez ohledu na to, jestli si založíte společnost svépomoci nebo zvolíte předzaloženou společnost musíte platit sídlo, starat se o daňové přiznání apod. To platí i tehdy, pokud vaše společnosti „spí“, tj. ničeho nepodnikají.

Kdo vaše služby využívá nejčastěji?

Podnikatelé, kteří ke svým obchodům náhle potřebují fasádu právnické osoby. Málokdo si společnost připravuje v předstihu, takže potřeba obvykle přichází naléhavě.

Může si klient založit společnost i mimo ČR?

Samozřejmě. Avantia nabízí možnost založení ready made společností také v Anglii, Bulharsku, Německu či Polsku. Destinace se pružně přizpůsobují poptávce.

DSC_0015

Podle čeho by se podnikatelé měli rozhodovat, v jaké zemi svou firmu založí?

Především podle daňového režimu a možnosti neotevřeného vlastnictví. Pokud si klient neví s výběrem ready made společnosti rady, ochotně mu poradíme a zvolíme nejoptimálnější řešení s ohledem na jeho potřeby a možnosti. Daňový systém v ČR i zahraničí je velmi spletitý, proto je více než vhodné využívat naše právní poradenské služby.

Liší se nějakým způsobem přístup českých podnikatelů a úřadů k zahraničním firmám?

Rovný přístup je garantován českou i evropskou legislativou. Pokud bych měl vycházet z vlastních zkušeností, tak diskriminační tendence jsme nikdy nezaznamenali.

Povězte nám na závěr, jaké jsou vaše plány do budoucna. Chcete svůj obor dále rozvíjet? Jaké jsou aktuální trendy?

Jako v každém oboru, i v tom našem se trh vyvíjí. V současnosti se snažíme rozšířit našich služeb o zahraniční společnosti a nová atraktivní sídla. Již brzy se můžete těšit například na rozšíření nabídky o maďarské společnosti, maďarské účetnictví a sídla společností v Maďarsku.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

samuel-ondrisak-web

Jak připravit e-shop na rok 2023? | Samuel Ondrišák (Dexfinity)

huba-babinec-web

Česká e-commerce v roce 2023. Jaká bude? Duel Shoptetu a Skladonu

jan-kodytek-web

Jak zanalyzovat stav jakékoliv firmy? Zkuste metodu 3S | Jan Kodytek (JPF)

Právě vyšlo

Premium
michal-pohludka-web

Jak vybudovat dlouhodobě úspěšnou firmu? | Michal Pohludka

Premium
martin-mates-web

Rozpad managementu firmy a špatný výběr manažerů | Martin Mates (Econea)

Premium
vilem-minarik-web

Školil tisíce lidí na 5 kontinentech. Co se naučil? | Vilém Minařík

Nejoblíbenější

Premium
pavel-voparil-web

Zvládání krize v e-commerce. Co pomohlo Bonami? | Pavel Vopařil

Premium
miroslav-udan-web

Vybudoval Shoptet. Díky čemu firma utekla konkurenci? | Miroslav Uďan

Premium
vydrzel-budnik-web

Microsoft, PPF, O2. Duel dvou TOP manažerů o řízení firmy | Michal Vydržel a Tomáš Budník

Komentáře

TOP obsah

Premium
tomas-budnik-web

Udělejte z nuly jedničku. Bývalý ředitel O2 Tomáš Budník o řízení firem

petr-borkovec-web

Vize a strategie firmy, práce s OKR | Petr Borkovec (Partners)

Premium
jan-bednar-web

Jan Bednář: Život miliardáře a řízení firmy ShipMonk

Premium
juraj-striezenec-web

Kiwi.com: Pád na nulu. Jak dostat firmu z existenční krize? | Juraj Strieženec

Inzerce