Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Projektory pro „business na cestách“

inzerce
Před 8 roky

Business stojí a padá s uměním prezentovat. V současném světě se přitom žádná prezentace neobejde bez moderních technologií. Ano, klíčový je obsah, který však má také svoji vizuální stránku. Vizuální podobu prezentaci dává projektor. Velkoformátové představení vašich služeb, produktů a přidané hodnoty bude s využitím projektoru dokonalé. Funkční projektor však nemusí být k dispozici vždy tam, kde prezentujete, a tak přijde vhod projektor vlastní.

Jak by takový projektor pro „business na cestách“ měl vypadat? Představíme vám tři zástupce přenosných projektorů třech světových značek. Přijdou vám k ruce při prezentacích v kanceláři, ale díky své nízké váze je oceníte i mimo kancelář. Nejde přitom o žádné mini projektory s omezenou svítivostí nebo luxusní, a také náležitě drahé technologické novinky, které navíc hrozí poruchovostí. Zaměříme se na ověřená, cenově dostupná, praktická zařízení, která můžete pohodlně vzít, aby vám pomohla kvalitně prezentovat kdekoli cokoli.

Projektory pro „business na cestách“

Na trhu je k dispozici nespočet projektorů od těch nejmenších kapesních až po ty největší sálové. Aby byl projektor přenositelný, měl by mít rozumnou hmotnost. Ultra lehké, tzv. mikro či piko projektory zpravidla nenabízejí dostatečnou svítivost. Vyžadují proto dokonalé zatemnění. Také jsou omezené ve velikosti obrazu.

Pokud hledáte více než jenom miniaturní hračku s obrazem vyhovujícím možná pro pár přátel k prezentaci obrázků z cest, vybírejte mezi tzv. portable projektory. Nevejdou se sice do kapsy, ale díky své nízké hmotnosti jsou dostatečně mobilní a hlavně – skýtají dostatečnou kvalitu obrazu. Ve srovnání s mikro projektory nejsou ani tolik hlučné. Nepředstavují přitom žádnou zásadní finanční investici, cenově se pohybují v řádu tisíců korun.

Inzerce

Klíčová čísla, která vás zavedou k úspěchu

Před nákupem projektoru si pořádně promyslete vaše požadavky. Měli byste vědět, jakou požadujete velikost obrazu a o jak kvalitní obraz vám jde. Je pochopitelné, že pro promítání prezentací není třeba tak vysoké rozlišení jako třeba na promítání filmů. Ovšem dostatečná svítivost by měla být samozřejmostí.

Pamatujte, že ve spoustě zasedaček mnohdy ani žádné pořádné zatemnění nemají. Proto se nevyplácí zrovna na svítivosti šetřit. Prezentací, na které není pořádně nic vidět, si prezentující spíše trhne ostudu. Svítivost je přitom vázána na technologii projekce. Přestože mohou LED technologie lákat na dlouhodobou životnost lampy, v dané cenové hladině je prozatím ve svítivosti překoná technologie DLP. Počítejte ale s tím, že čas od času bude DLP projektor vyžadovat novou lampu.

Pokud chcete lehký přenosný projektor, spíše vyberete právě mezi DLP projektory, než LCD. V oblasti přenosných projektorů jsou DPL projektory řazeny do skupiny těch nejmenších a nejlehčích. Proto se zaměříme právě na tyto.

Klíčové parametry „projektoru na cesty“

  • svítivost
  • hmotnost
  • velikost obrazu
  • rozlišení
  • životnost lampy
  • input/output konektory

Jak vypadají tyto klíčové parametry v konkrétních číslech? To ilustrujeme na konkrétních přístrojích, které jsme vybrali speciálně pro ty, kteří jsou stále na cestách.

Pracovitý pomocník z dílny BenQ

Rozlišení SVGA (800 x 600 px), svítivost 3200 ANSI a hmotnost 1,8 kg. To jsou základní parametry projektoru BenQ MS514H, s lákavou cenou pod hranicí 10.000 Kč. Lehký projektor s rozměry 283 x 95 x 222 mm (š/v/h) je dostatečně pracovitý na to, aby udělal skvělou službu na všech business cestách.

Projektor je založený na technologii DLP, která v současnosti nabízí v dané cenové hladině a pro dané podmínky nejlepší poměr cena/výkon. Lampa použitá v projektoru si poradí se zobrazením obrazu i za horších světelných podmínek. Její životnost v Eco módu je přitom 6000 hodin.

Díky osazení projektoru HDMI vstupem stačí pro propojení projektoru a vašeho notebooku či jiného zařízení pouze jediný kabel. Jednoduše pak můžete přenášet obraz s vysokým rozlišením a současně i zvuk.

Projektor jsme zařadili do žebříčku TOP projektorů roku 2015.

Prodloužená životnost a záruka Optoma

Silná lampa projektoru Optoma S316 s rozlišením SVGA a světelným tokem 3200 ANSI slibuje jasnou a čitelnou prezentaci kdekoliv a kdykoliv. Čistý obraz a živé barvy zaručují technologie DLP, unikátní ostřící funkce, DarkChip3, BrilliantColor™ a Dynamic Eco+. Díky nim se projektor může chlubit i úsporou energií a prodlouženou životností lampy až na 10000 hodin (ExtremEco mód).

Projektor umožňuje snadné připojení přes HDMI kabel, prezentaci usnadní i Wi-Fi adaptér, který se dá k zařízení dokoupit. Praktický projektor s hmotností 2,35 kg, šířkou 314,6 mm, výškou 101,7 mm a hloubkou 222,6 mm pořídíte v ceně pod 10.000 Kč. Společnost Optoma navíc garantuje dlouhodobou kvalitu obrazu prostřednictvím oficiální pětileté záruky. Přestože přístroj doporučujeme na cesty, hodí se i v kancelářích a provozech s využitím v režimu 24/7. Projektor může běžet 24 hodin denně, 7 dní v týdnu bez toho, aby se tím omezila jeho oficiální záruka.

Projektor Acer pro práci i pro zábavu

Projektor Acer P1185 udělá vaše prezentace poutavější a zábavnější. Nabízí technologii DLP, rozlišení SVGA, svítivost 3200 ANSI, ale snížení spotřeby a prodloužení životnosti lampy až na 10000 hodin (ExtremEco mód).

Flexibilní zařízení vychází vstříc uživatelům, aby díky chytrým funkcím zlepšilo své ovládání. Disponuje výstupy HDMI, S-Video, VGA, RCA a USB. Uživatelskou přívětivost zvyšuje i technologie Acer Dust Shield, která zaručuje spolehlivost a snižuje nároky na údržbu.

Praktický projektor stojí méně než 10.000 Kč, váží 2 kg a má rozměry 308 x 86 x 211 mm (š/v/h).

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Komentáře

Omlouváme se, ale z technických důvodů nejde na celém webu momentálně přidávat nové komentáře. Na chybě pracujeme a brzy ji opravíme. Děkujeme za trpělivost.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

kovar-bazala-web

Umělá inteligence: Jak mění logistiku? | Max Kovář a Jaroslav Bazala

Premium
ondrej-kratky-web

Vyměnil Liftago za novou firmu. Co ho naučilo 11 let podnikání? | Ondřej Krátký

daniel-musil-web

Revenue operations: Co to je a proč by to vaše firma měla řešit? | Daniel Musil (AITOM)

jiri-jemelka-web

Roste vám konkurence? Jak to na to reagovat? | Jiří Jemelka (JPF)

Premium
jiri-rostecky-topline3

TOP Line #3: Rostou ceny reklamy i tržby e-shopů | Petr Miklík (Grizly) a Ondřej Chvojka (Shoptet)

Premium Nyní zdarma
jirkovi-klienti-3

Jirkovi klienti #3: Úspěšné podnikání neexistuje

Premium
jiri-navratil-web

Dr. Max roste. Co ho odlišuje ve velmi konkurenčním prostředí? | Jiří Navrátil

jaroslav-pokorny-web

Růst malé firmy na miliardu. Co je potřeba změnit? | Jaroslav Pokorný (ÚČTO.TEAM)