Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

Prý je to všechno o hlavě. Co to ale znamená?

Inzerce

Inzerce

Jiří Rostecký
Autor fotky: Jirka Chomát

Prý je to všechno o hlavě. O nastavení mysli. O mindsetu… Říká se to často, ale popravdě až v posledních letech to začínám chápat trochu víc.

Myslím si, že abychom tuhle radu plně pochopili, musíme se vrátit až do našeho dětství (a možná ještě dál). Jako děti si hrajeme, užíváme si naší fantazie a poznáváme svět skrze první zkušenosti. Nic není problém, všechno je možné a neexistují pravidla.

Jenomže pak přijde… Život.

Zjistíme, co funguje, co nikoliv a jak bychom co měli dělat. Je nám řečeno, jak věci fungují, co máme očekávat a čeho se nesmíme dopustit. Vidíme, slyšíme a jinak žijeme dobré i zlé od našich rodičů, našeho okolí a postupně dalších a dalších lidí, kteří nás něco učí a odnaučují zároveň.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Přijdou životní výzvy. Rozchody. Rozvody. Úmrtí. Úrazy. Nemoci. Hypotéky. Inflace. Složenky. Sociální sítě. Média. Tlaky společnosti i naší vlastní představivosti…

A práce s tou myslí podle mě není o ničem jiném, než tohle všechno vyčistit a uklidnit hladinu naší mysli tak, abychom konečně viděli ostrý obraz.

Je neskutečně těžké dělat dobrá rozhodnutí a určovat strategii firmy, když žijete jeden problém vedle druhého a když je pro vás život spíš hašením požárů a honěním se pořád za něčím dalším. A je strašně náročné soustředit se na podstatné věci, když v sobě reálně nenajdete chvíli klidu a tichosti. To snadno přehlédnete to nejcennější, i když si myslíte, že se vám to nikdy nestane.

Každý z nás to zvládá jinak. Jsou lidé, kteří dokáží vše odfiltrovat a soustředit se, ať se děje cokoliv. Většina podle mě ale taková není.

Právě proto si myslím, že platí Baťovo „vybuduj nejdřív sebe, pak až firmu“ a že i podnikatelé by měli podobně jako sportovci pracovat na své mysli a pokusit se ji zklidnit.

Já na tom pracuju a moje zkušenost mi zatím říká, že čím čistější to člověk v hlavě má, tím jinak a mnohem lépe vidí věci a tím lépe nad nimi i přemýšlí. A to se samozřejmě promítá i do práce.

Psychoterapie. Meditace. Sebepoznání. Vědomé dýchání. Mentoring. Cokoliv… Dneska je možností celá řada a jsou velmi dostupné.

Velká část mých konzultací končí stejně. Klienti mají odpovědi v sobě. Jen se musí uklidnit a soustředit. Pak přesně uvidí, co mají dělat…

A také objeví svou skutečnou sílu.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už bezmála 1 200. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Nenechte si ujít

jiri-rostecky-web

MladýPodnikatel.cz mění design

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

Premium
pavel-milan-cerny-web

Vybudoval Econea.cz, ale nakonec z ní odešel. Cesta za štěstím Pavla Milana Černého

michaela-steinhauser-web

Růst firmy: Jak ho zvládá Skinners? | Michaela Steinhauser

jindra-dohnal-web

Bez strategického myšlení nemáte v byznysu šanci | Jindra Dohnal (Creatixo)

gabriela-mrkvicova-web

Jak z networkingu dostat maximum pro váš byznys? | Gabriela Mrkvicová (Smart Network)

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

TOP header

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

Premium
daniel-kmoch-web

Finanční ředitel Bonami: Na záchranu firmy jsme měli 6 měsíců | Daniel Kmoch

Premium
gabriel-simco-web

Strategie pro úspěšný e-shop krok za krokem | Gabriel Šimčo

Premium
vydrzel-budnik-web

Microsoft, PPF, O2. Duel dvou TOP manažerů o řízení firmy | Michal Vydržel a Tomáš Budník

Inzerce