Inzerce

Podle čeho si vybrat tu správnou půjčku na podnikání?

Je mnoho případů, kdy člověk zvládl rozjet zajímavý byznys téměř bez peněz. Jde spíše o unikáty, jelikož kdo chce podnikat už od začátku naplno, měl by mít dostatek finančních prostředků. Mnoho lidí doporučuje investory, kteří si však neustále budou ukrajovat svůj podíl ze zisku. Pokud jste zakladatel firmy, který chce mít zisk jenom pro sebe, a který svému nápadu skutečně věří, můžete sáhnout po půjčce. Jakou, a podle čeho ji vybrat? Poradíme vám!

Inzerce

Začínáte s byznysem?

Startovní čáru nemají všichni podnikatelé stejnou. Někteří mají našetřeno a tak mohou použít své vlastní prostředky. Ti, co tuto možnost nemají, mohou sáhnout po půjčce. Konkrétně takové, které je označována jako úvěr pro začínající podnikatele. Jak uvádí srovnávač Jirkova půjčka, je tato varianta dostupná výhradně v bankách. Kromě nutnosti podat si mnohdy komplikovanou žádost vás čeká i doložení řady dalších informací. Především to bude podnikatelský plán, který by měl jasně a co nejpřesněji popisovat:

  • Finanční stránku vašeho byznysu
  • Silné a slabé stránky
  • Výhody oproti konkurenci
  • Plánované využití peněz

Pokud půjde o nápad zajímavý a inovativní, který má šanci na úspěch, je velká pravděpodobnost, že půjčka bude schválena. Nečekejte však astronomické částky, protože často jde spíše o desítky, nebo stovky tisíc korun českých.

Potřebujete provozní kapitál?

Podívejme se společně i na situaci, kdy jste s podnikáním začali, ale stále vám chybí takzvaný provozní kapitál. Jsou to finance, které jsou nezbytné pro běžný chod firmy. Ve většině případů jsou používány ke koupi zboží a služeb, které prodáváte dále. Jelikož je stále méně dodavatelů, kteří jsou ochotni začínajícím podnikatelům nabídnout odloženou splatnost, je nezbytné mít dostatek prostředků na pokrytí všech objednávek. A jaké jsou možnosti jejich získání? První z nich je takzvaná rychlá půjčka, která může nabídnout finance i do několika málo minut. Když budete potřebovat uspokojit objednávku, požádáte si a za pár chvil mohou peníze odcházet na váš účet.

Kdo zvolí variantu první půjčky zdarma, může získat provozní kapitál i zcela bez úroku. Důležité však je vrátit peníze včas. A co když toto není cesta, kterou se chcete vydat? Zkuste i další možnosti finančních rezerv, mezi které může patřit:

  • Kontokorent na bankovním účtu
  • Kreditní karta
  • Předschválené limity u nebankovních společností

Půjčit si můžete i jako soukromá osoba

Podnikatelské půjčky nemusí být jedinou cestou, jak financovat svůj rozjezd, nebo jak zajistit finance na plánovaný rozvoj. Pamatujte, že si můžete půjčit i jako soukromá osoba. Jak OSVČ, tak i jako zaměstnanec ve své firmě. Zvolit můžete jak banky, tak může přijít vhod i nebankovní půjčka. Vaším cílem by měl být takzvaný spotřebitelský úvěr, který je spojený s částkami, které dosahují desetitisíců i statisíců korun. Důležité v takovém případě je, aby se jednalo o půjčku neúčelovou. Tu můžete využít na cokoli, bez nutnosti to komukoliv a jakkoliv dokládat. Peníze tak můžete vložit právě do vašeho byznysu, který tak pomůžete konečně nakopnout.

Jaká půjčka je ta pravá?

Možnosti máme zmapovány. Na závěr zjistěte také to, co by vás mělo při výběru zajímat. Primárně je to výhodnost, kterou dnes velmi dobře reprezentuje sazba RPSN. V ní je zahrnuto vše, co půjčku prodražuje a díky procentuelní hodnotě si snadno spočítáte, kolik zaplatíte navíc. Dále hleďte i na optimální rozložení splátek. Ty by měly být ve vašich možnostech a zároveň chtějte docílit, abyste své závazky uhradili co nejdříve. Správný výběr je spojený i se jménem poskytovatele. Doporučujeme vybírat mezi prověřenými možnostmi, které nabídnou transparentní přístup, férové podmínky a mnohdy i nějakou tu zajímavou výhodu navíc.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

marek-odehnal-web

Finanční krize: Co se z nich můžeme naučit pro naše investování? | Marek Odehnal

marketa-danisova-web

Nejčastější chyby v e-mail marketingu | Markéta Danišová (SmartEmailing.cz)

max-kovar-web

Jak se staví sklad? | Max Kovář (Skladon)

Právě vyšlo

pavla-arnoldova-web

Hledání nových zaměstnanců do digitální agentury | Pavla Arnoldová (Fragile)

vit-endler-web

Aktuálně v e-commerce: Na čem teď pracovat? | Vít Endler (finGOOD.cz)

andrea-tesakova-web

Překlady a lokalizace webu. Jak to procesně zvládnout? | Andrea Tesáková (Expandeco)

Nejoblíbenější

zdenek-jahoda-web

30 let v byznysu, budování značky Emco, řízení lidí | Zdeněk Jahoda

miroslav-tesar-web

Stabilizace rozpadající se firmy | Miroslav Tesař (Astratex)

michal-koubek-web

Jak získat bankovní úvěr pro váš e-shop? | Michal Koubek

Komentáře

TOP obsah

tomas-raska-web

Krize ve firmách: Jak vznikají a jak jim předejít? | Tomáš Raška (Natland)

jan-kvasnicka-web

Jan Kvasnička: Podnikání na volné noze, budování osobní značky, trh freelancerů

michael-rostock-poplar-web

Michael Rostock – Poplar: Vítězové a poražení v byznysu, předpoklady úspěchu, trendy pro startupy

max-kovar-web

Jak řídit sklad a vést skladníky? | Max Kovář (Skladon)