Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

Obchodování s kryptoměnami a jak na nich vydělat

Inzerce

Inzerce

V posledních deseti letech se obchodování s kryptoměnami stává stále populárnějším.Technologie blockchain, která tvoří základ pro tvorbu kryptoměn, otevřela obchodníkům nové investiční příležitosti a způsoby, které mohou využít. Obchodům se můžete věnovat na denní bázi nebo si jen zajistit slušný pasivní příjem, který je prostřednictvím kryptopeněz snadno dosažitelný. Obchod s kryptoměnami také představuje zajímavou možnost, jak své investice a příjmy diverzifikovat.

Pokud se rozhodnete vydělávat peníze obchodem s kryptoměnami, máte na výběr řadu možností. Nejrozšířenější metodou, jak vydělat pomocí kryptoměn, jsou dlouhodobé investice. Jejich cílem je nakoupit kryptoměnu levně, počkat, až její hodnota vzroste, a poté ji se ziskem prodat. Krypto aktivům obecně vyhovuje strategie „kup a drž“. V krátkodobém horizontu jsou extrémně volatilní, ale mají obrovský dlouhodobý potenciál růstu. Doporučujeme zaměřit se na stabilnější krypto aktiva, která budou existovat dlouhodobě, například bitcoin nebo ethereum, a lze je v tomto ohledu považovat za bezpečnou investici.

Zatímco investování je dlouhodobé úsilí založené na strategii „kup a drž“, obchodování má za cíl využít krátkodobých příležitostí. Trh s kryptoměnami je volatilní. To znamená, že ceny aktiv mohou v krátkodobém horizontu rychlým tempem růst i klesat. Chcete-li být úspěšným obchodníkem, musíte si osvojit určité analytické a technické dovednosti. Budete muset vyhodnocovat tržní grafy výkonnosti uvedených aktiv, abyste mohli přesně predikovat nárůst a pokles cen. Při obchodování můžete zaujmout dlouhou nebo krátkou pozici podle toho, zda očekáváte růst nebo pokles ceny aktiva. To znamená, že můžete dosáhnout zisku bez ohledu na to, zda je situace na trhu s kryptoměnami v klesajícím nebo rostoucím trendu.

Zkusit vydělat peníze na kryptoměnách lze ale i jinými způsoby. Těžba kryptoměn je způsob, jak je získávat jako původní průkopníci. Je stále klíčovou součástí mechanismu Proof of Work. Pokud kryptoměnu těžíte, jste odměňováni novými mincemi. Potřebujete k ní ale technické znalosti a velké počáteční investice do specializovaného hardwaru. Existují ale už i kryptoměny, u kterých tyto omezení odpadají. Lze je těžit pomocí aplikace na mobilním telefonu.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Ruku v ruce s kryptoměnami přichází i termín decentralizované finance. Neúčastní se jich žádní prostředníci a tím pádem ani instituce, které by je ovládaly. Stojí na decentralizovaných sítích v podobě blockchainových protokolů a vztahy mezi poptávajícími a nabízejícími určují tzv. smart kontrakty, jež dopředu určují, co se bude dít. Platformy decentralizovaného financování (DeFi) tak umožňují vydělávat peníze tak, že se uživatelé přímo účastní procesu půjčování, spoření, různých forem crowdfundingu, ale i třeba sázení. Vše stojí na principech decentralizace a absenci prostředníků.

Jedním ze základních pilířů, na kterém stojí celé odvětví decentralizovaných financí, a to nejen burzy, ale také půjčkové platformy a další, je liquidity providing. Svým uživatelům poskytuje různé služby, např. půjčky nebo směnu, ale také atraktivní způsob zajištění pasivního příjmu. Uživatelé propojují své kryptoměnové peněženky a odevzdávají na určitou dobu mince a tokeny do společného fondu s ostatními. Tento „pool“ se pak používá např. k půjčování za úrok a poplatky. Výše vašeho výdělku závisí na třech faktorech: době trvání depozitu, výši depozitu a úrokové sazbě.

Pokud máte kryptoměny, které běží na algoritmu Proof of Stake, můžete zkusit staking. Zvolenou částku je také nutné uzamknout na určitou dobu u validátora, odměnu ale získáváte za účast na ověřování transakcí a udržování bezpečnosti blockchainu. Její výše se vztahuje k množství vložených mincí a délce doby, po kterou jsou uzamčené. Každá kryptoměna popř. validátor má své vlastní pravidla pro staking. Určují, kolik musíte uzamknout mincí, minimální dobu pro uzamčení, interval vyplácení odměn, jejich výši aj. Odměny za staking se běžně pohybují kolem 2–15 % ročního zhodnocení při stakingu známých velkých kryptoměn s mechanismem Proof of Stake, jako je např. Solana, Cardano, Polkadot nebo Polygon.

Nakonec jeden tip pro investory, kteří mají opatrnější přístup k riziku a přesto chtějí investovat do volatilního aktiva nebo nemají zkušenosti či čas sledovat kolísání ceny na trhu a snažit se vystihnout dno. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších a nejjednodušších investičních strategií, tzv.průměrování nákladů neboli DSA. Investor se pomocí této strategie snaží zprůměrovat cenu nakupovaných kryptoměn. Toho dosáhne tím, že nakupuje konkrétní kryptoměnu pravidelně za určitou, předem stanovenou částku. Díky tomu, že se její cena v čase mění, investor má investovanou částku při průměrné ceně daného aktiva v investovaném období. Investoři se tak vyhnou nákupu kryptoměny na vrcholu ceny.

Pravidelné investování je ideální způsob pro zvyšování vašeho příjmu. Vždy investujte jen přes ověřené a důvěryhodné služby. Informujte se, jak která směnárna zajistí ochranu vašich peněz a údajů.Dobré ohlasy zaznamenala například kryptoměnová směnárna MyCoiner, která nabízí pro své služby nejvyšší možné zabezpečení a dodržuje přísné bezpečnostní protokoly. Nepodceňujte tyto skutečnosti, ať vaše obchodování s kryptoměnami nezkazí neférový partner.


Zdroje:

  • https://opcebinarni.cz/kryptomeny/jak-vydelavat-penize-na-kryptomenach
  • https://www.tradecz.cz/co-je-staking-kryptomen-navod-jak-na-to-a-rozdil-mezi-stakingem-a-defi/
  • https://academy.binance.com/cs/articles/what-is-staking
  • https://finex.cz/investicni-strategie-prumerovani-nakladu-dca/
  • https://mycoiner.cz/cs/security

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

Premium
pavel-milan-cerny-web

Vybudoval Econea.cz, ale nakonec z ní odešel. Cesta za štěstím Pavla Milana Černého

michaela-steinhauser-web

Růst firmy: Jak ho zvládá Skinners? | Michaela Steinhauser

jindra-dohnal-web

Bez strategického myšlení nemáte v byznysu šanci | Jindra Dohnal (Creatixo)

gabriela-mrkvicova-web

Jak z networkingu dostat maximum pro váš byznys? | Gabriela Mrkvicová (Smart Network)

marek-odehnal-web

Pro rodiče: Jak přemýšlet nad finanční budoucností vašich děti? | Marek Odehnal

Komentáře

Vybraná témata

TOP header

Premium
tomas-budnik-web

Udělejte z nuly jedničku. Bývalý ředitel O2 Tomáš Budník o řízení firem

Premium
daniel-kmoch-web

Finanční ředitel Bonami: Na záchranu firmy jsme měli 6 měsíců | Daniel Kmoch

Premium
jiri-hlavenka-web

Jiří Hlavenka: Jak vybudovat skutečně hodnotný e-shop?

Premium
john-vanhara-web

John Vanhara: Růst firmy, zaměření na zisk, výběr a řízení lidí

Inzerce