Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

MladýPodnikatel.cz mění design

Přehrát celý rozhovor

Inzerce

Inzerce

Portál o podnikání, marketingu a osobním rozvoji MladýPodnikatel.cz po 5 letech mění svůj vzhled. Klade v něm důraz na jednoduchost, přehlednost a zvýraznění rozhovorů, kterých na něm najdete už bezmála 700.

Inzerce

Na redesignu se podílelo několik profesionálů na volné noze. Za grafickým zpracování stojí webdesignér Jakub Haluška, za vývojem webu vývojář Jakub Kadeřávek, s uživatelskou použitelností stránek pomáhal Jan Kvasnička, s webovou analytikou Marek Lecián, se SEO Pavel Ungr a s některými texty pomohla copywriterka Zuzka Veselá.

Zakladatel MladýPodnikatel.cz Jirka Rostecký si pro vás připravil úvodní video k novému webu a shrnutí celého dobrodružství, které za 9 let tvorby MladýPodnikatel.cz a 5 let natáčení videorozhovorů zažil. Zde je si můžete přečíst přepis videa:


Dobrý den všem.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Dneska vám chci říct jednu velkou novinku. Po 5 letech změnil Mladý podnikatel svůj vzhled. Kompletně jsme ho zredesignovali a konečně jsme mu nasadili podobu, která více odpovídá tomu, co dnes představuje a kam se za ty roky posunul.

Mám z toho obrovskou radost, protože Mladý podnikatel je projekt, od kterého jsem to nečekal, ale který naprosto změnil můj život a pomohl mi objevit spoustu krásných míst, lidí a myšlenek.

Zakládal jsem ho na střední škole. Psal se rok 2011 a já měl sen – chtěl jsem podnikat. Tehdy mi bylo 18 let a o podnikání jsem nevěděl vůbec nic. Dokonce si myslím, že jsem ani neznal žádného podnikatele osobně. Bydlel jsem na malém městě, chodil každý den do školy a po večerech zkoušel rozjet vlastní podnikání.

Tenkrát jsem věděl, že se toho musím ještě hodně naučit. A tak jsem chtěl číst různé knížky a články na internetu, ale byl jsem neskutečně líný a neměl jsem vůbec žádnou disciplínu. Tak mě napadlo založit si web. Byl by o podnikání, já bych na něm psal nové články o podnikání, a tím se donutil číst a studovat. A tak jsem si, přátelé, myslel, že se naučím podnikat.

To se samozřejmě nestalo, protože čtením se podnikat nenaučí nikdo. Postupem času se z toho webu ale stalo místo, na kterém se inspirovalo stále více dalších a dalších lidí, kteří podobně jako já chtěli podnikat, nebo už dávno budovali své firmy.

Začal jsem psát textové rozhovory se zajímavými osobnostmi a v roce 2015 mě napadlo začít natáčet videorozhovory. Do té doby jsem nikdy nebyl před kamerou, byl jsem o 25 kilo krásnější a byl jsem naprostý introvert. Před prvním rozhovorem jsem skoro nespal a ráno se probudil s teplotou. Bylo mi zle a několik prvních rozhovorů se vůbec nepovedlo. Některé dokonce ani nevyšly, o čemž třeba ví svoje Madla Čevelová nebo Adam Hazdra.

Nevěděl jsem, co je to podcast, ale někdo mi řekl, ať všechna videa vydám i jako audio stopy a nahraji je na něco, co se jmenovalo iTunes. Tak jsem to udělal a o 4 roky později vyhrál cenu za nejlepší podcast o byznysu v Česku.

Mladý podnikatel mě několikrát dostal do Křišťálové Lupy, mezi Osobnosti digitálního marketingu WebTop100, do 30pod30 českého Forbesu a do mnoha dalších soutěží a ocenění.

Především mi ale do života přinesl lidi, kteří mě změnili a kterých si dnes neskutečně vážím. Dal mi příležitost přispívat ostatním a pomáhat firmám prosperovat a lidem v nich žít šťastnější a naplněnější život.

Slyšel jsem spoustu příběhů podnikatelů, kteří za ty roky na Mladém podnikateli vyrostli a kterým výrazně pomohl v jejich podnikání. Mám fotky od studentů, jak se některé rozhovory pouští při výuce. Vím o firmách, které tak nějak díky Mladému podnikateli vznikly, a o freelancerech, které motivoval k tomu vydat se na volnou nohu.

A co je nejkrásnější a pro mě největším překvapením… Vím o lidech, kteří se díky Mladému podnikateli potkali a našli lásku. Dokonce vím i o takových, které se nejen, že potkali, ale dnes už spolu mají děti. Což ze mě podle mého názoru dělá strejdu!

Mladý podnikatel je pro mě úžasné dobrodružství. Mnohokrát to nebylo jednoduché. Pokud mě sledujete delší dobu, tak víte, že jsem už sdílel svoje zkušenosti se zdravotními problémy kvůli stresu a přetížení. I když mě možná vidíte ve videích, na akcích nebo mě slyšíte v podcastech, tak nemůžete vědět, co všechno se při tom odehrává ve mně a jak se při tom cítím.

Mladému podnikateli se naplno věnuji 5 let a pravda je taková, že teprve posledních několik měsíců se učím si to užívat. Více než 4 roky jsem prožil ve strachu a úzkostech. Bál jsem se toho, že se neuživím, že nevybuduji silnou komunitu, že mě v tom zlém nikdo nepodrží a že nebudu moct v natáčení rozhovorů pokračovat. Styděl jsem se před kamerou, bál jsem se chyb při natáčení, měl jsem trému a nebyl jsem sám se sebou vyrovnaný.

Ten strach ve mně byl tak silný, že jsem si celé to dobrodružství vůbec neužil. Místo toho jsem hasil jeden problém za druhým a utíkal před něčím, co vůbec nehrozilo a čeho ani nebylo třeba se bát.

Asi vám nemusím říkat, jak tyto úzkosti ovlivnily můj osobní život a jak zasáhly i do oblastí, kde mě to opravdu hodně bolelo.

Sdílím to s vámi proto, že vím, že něco podobného řeší spousta dalších podnikatelů a lidí, kteří si prostě jen jdou za svými sny. Pro vás pro všechny jsem za těch 5 let natočil bezmála 700 videorozhovorů a podcastů a v každém z nich vám společně s hosty radím, co byste měli dělat, nad čím byste měli přemýšlet a co byste fakt měli začít řešit.

Chci ale, abyste věděli ještě jednu věc. Že ať už děláte cokoliv a vaše firmy, ambice a očekávání jsou jakékoliv, neztrácejte při tom sami sebe. Nebuďte jako já a nepodléhejte negativním myšlenkám a silám ve vašem nitru. Tyto síly nejen, že se projeví v mnoha oblastech vašeho života, ale vezmou vám to nejkrásnější na tom, co děláte. Příležitost mít z toho radost.

Na mě každý den čeká mnoho problémů a výzev, kterým musím čelit. Na rozdíl od dřívějška se už ale umím zastavit, z hluboka nadechnout a uvědomit si, jak krásnou věc vlastně dělám a jak úžasnou příležitost nějak přispět ostatním jsem si vytvořil.

Už vím, že tím nejdůležitějším projektem není něco, co se jmenuje Mladý podnikatel, ale že jsem to já sám. Protože můj život je mi cennější než stovky natočených videí, než vydělané peníze a než jakékoliv další ambice a závazky, které jsem si kvůli tomu na sebe ušil.

V byznysu o tom ale tolik nemluvíme. Budujeme firmy, aniž bychom budovali sami sebe. Řešíme problémy firem místo toho, abychom řešili problémy naše vlastní. Žijeme pro něco, než abychom žili pro sebe. A naproti mně potom sedí podnikatelé s úžasnými výsledky, ale s něčím v očích, co v tom jejich úspěchu zasívá minimálně zrnko pochybností, že je to ve skutečnosti všechno úplně jinak.

Věřte mi, že jsem těch očí před kamerou i mimo ni viděl už opravdu hodně. Stejně jako jsem slyšel spoustu příběhů.

Před těmi 5 lety jsem byl člověk, který tohle nechápal. Vlastní zkušenosti i vyprávění jiných lidí mi ale daly možnost se vyvíjet a s tím měnit i můj pohled na život. Už dávno jsem udělal rozhodnutí, že nepůjdu cestou rozhovorů s populárními osobnostmi o tom, jak jsou skvělé a jak velké úspěchy se jim povedly. Místo toho natáčím rozhovory, které ve výsledku sleduje mnohem méně lidí, ale které řeší každodenní problémy těch, co mě sledují. O drtivé většině mých hostů byste nikdy neřekli, že jsou to nějaké celebrity. Jsou to lidé jako my a pro velkou část z nich to byl vůbec první rozhovor, jaký s nimi kdo natočil. Jsou často neznámí, ale mají, co říct, a mohou vás v něčem inspirovat.

Mohl bych vám vyprávět o hostech, kteří jeli přes celou republiku jen kvůli našemu rozhovoru. Nebo o hostovi, který mi v průběhu natáčení málem zkolaboval. Nebo o jedné holce, která byla tak vystresovaná, že jsme museli natáčení několikrát začínat od nuly. Drtivá většina mých hostů nikdy neprošla nějakým mediálním tréninkem, nemá PRisty a nikdy nemluvila na kameru. Sám je často doslova školím, jak by se měli před kamerou chovat a jak dosáhnout toho, aby se cítili co nejlépe.

Pro mnoho z nich je to opravdu těžké. Nic tím nezískají, jejich byznys to nijak nepodpoří a akorát jim to bere spoustu času a energie, kterou by mohli investovat jinam.

A právě těmto lidem chci z celého srdce poděkovat.

Mladý podnikatel nejsem já.

Jsou to právě oni.

Jsou to oni a jejich odvaha a ochota sdílet své příběhy a zkušenosti a podpořit tak nás ostatní. Nic za to nedostávají, nikdo jim většinou nenapíše děkovný e-mail a nevzpomene si na ně, až nějakou jejich myšlenku zrealizuje ve své firmě nebo ve svém životě.

Často máme tendenci sami na sebe nadávat a říkat, jak jsme otřesný národ a co všechno špatného se u nás děje. Chci vám tímto zvědomit, že se dějí i dobré věci. Dějí se každý den a přímo před vámi. Jen na Mladém podnikateli se s vámi stovky lidí zadarmo dělí o svoje zkušenosti a snaží se vás podpořit, ať už děláte cokoliv.

Já mám naši zemi moc rád, protože vím, že v ní žije obrovské množství neskutečně chytrých, šikovných, hodných a celkově úžasných lidí. Stýkám se s nimi každý den a prostřednictvím videí a podcastů dávám šanci se s nimi potkat i vám.

Moc jim všem děkuji. Děkuji všem hostům mých rozhovorů za to, že si dali tu práci, vystoupili ze své komfortní zóny a posadili se zrovna se mnou před kameru a sdíleli své zkušenosti. Vážím si každého z vás a upřímně vás obdivuji za to, že si ve svém nabitém dni najdete čas i na něco takového.

Děkuji dvěma Jakubům – webdesignérovi Kubovi Haluškovi a vývojáři Kubovi Kadeřávkovi. Oba kluci stojí za redesignem Mladého podnikatele a odvedli naprosto fantastickou a velmi profesionální práci. Pokud hledáte webdesignéra nebo WordPress vývojáře, neváhejte kluky oslovit. Osobně s nimi mám velmi dobrou zkušenost a celým redesignem mě provedli skutečně velmi hladce.

Děkuji Honzovi Kvasničkovi, který nám pomohl s UX nového webu, Markovi Leciánovi za pomoc s analytikou, Pavlovi Ungrovi za pomoc se SEO, copywriterce Zuzce Veselé za pomoc s některými texty a Honzovi Strakovi a Tomáši Nyklovi, kteří pracují na nových znělkách do videí a podcastů.

Děkuji partnerům a dlouhodobým inzerentům Mladého podnikatele.

A děkuji vám všem – mým fanouškům. Někde tam za tou kamerou a mikrofonem jste. Možná teď sedíte doma na gauči, možná jedete tramvají, možná jste si šli zaběhat, prokrastinujete v práci nebo stojíte někde v koloně. Ať už jste ale kdekoliv a děláte cokoliv, jste součástí tohoto příběhu. Protože bez vás by to nemělo smysl.

Mějte se krásně, užijte si dnešní den a užijte si to nádherné dobrodružství, které jste si sami vytvořili nebo na kterém se právě teď podílíte.

Já se o to pokouším každý den. A držím v tom palce i vám.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už bezmála 1 200. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Nenechte si ujít

Premium
jan-prochazka-web

Jak firmu připravit na příchod finančního ředitele? | Jan Procházka (4camping)

dan-nytra-web

E-mail marketing a AI. Co už dnes funguje v praxi? | Dan Nytra

jiri-jemelka-web

Firemní hodnoty: Jak si je určit a jak s nimi pracovat? | Jiří Jemelka

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

Premium
pavel-milan-cerny-web

Vybudoval Econea.cz, ale nakonec z ní odešel. Cesta za štěstím Pavla Milana Černého

michaela-steinhauser-web

Růst firmy: Jak ho zvládá Skinners? | Michaela Steinhauser

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

TOP header

Premium
martina-horka-web

dm drogerie: Jak se řídí 4 tisíce zaměstnanců? | Martina Horká

Premium
lukas-antos-web

Lukáš Antoš (Rohlík.cz): Zaměřte firmu na zákazníka

Premium
lukas-uhl-web

Jak řešit krize firem? Příběh Pietro Filipi a Zootu | Lukáš Uhl

Premium
pavel-ungr-web

SEO se hodně změní, Google zaspal, texty z ChatGPT může penalizovat, říká Pavel Ungr

Inzerce