Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

Nejefektivnější metody výuky angličtiny podle 1st English. Která padne vám?

Inzerce

Inzerce

Každý má, jak se říká, jiné buňky na cizí jazyky, někdo se je učí rychle a jednoduše, jiný se trápí a dře i s naučením základních slovíček a gramatických pouček. Naštěstí je dnes k dispozici hojné množství různých metod výuky cizích jazyků, z nichž jsou některé méně efektivní, ale najdou se i metody, které si získaly hodně příznivců a přináší viditelné výsledky. Ideální je vždy takový kurz cizí řeči, který bude respektovat právě vaši schopnost učit se, a dle toho bude také nastaven.

Proč vlastně studovat cizí jazyky?

Než si uvedeme některé ze způsobů a metod výuky cizích jazyků, měli bychom jasně definovat cíle a motivaci ke studiu. Které hlavní mety to můžou být?

  • Dosažení kvalitní znalosti v pracovním procesu
  • Osvojení si alespoň základů mluvy k soukromým účelům- například tehdy, když je váš partner z cizí země
  • Naučení se základů konverzace pro účely dovolené
  • Získání základních i pokročilejších jazykových vědomostí při častém cestování do zahraničí

lide

Callanova metoda

Díky Callanově metodě výuky angličtiny se budete učit velice rychle, prioritou je efektivní konverzace, kdy je kladen hlavní důraz na hovor a porozumění. Tuto metodu si uvádíme jako první a není to žádná náhoda, je to dáno tím, že vznikla již v roce 1960 na věhlasné univerzitě v Cambridgi. V roce 2012 byla významně modernizována a pozměnily se některé postupy.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

AVGS

Dalším způsobem studia cizích jazyků, který lze označit za netradiční, je metoda výuky s označením AVGS, což je zkratka pro audio vizuální globálně strukturovanou metodu výuky. Při lekcích se studenti mohou oddávat hudbě, je využito Stanislavského postupů pro promítání vlastních zážitků do výukového procesu.

Náročný dril je zde nahrazen pohodovou atmosférou, která přispívá k lepšímu zapamatování si slovíček, ale také náročnějších gramatických pouček.

Berlitzova metoda

Základem Berlitzovy metody výuky jazyků je postup podobný osvojování si základů mateřského jazyka. To znamená, že zpočátku jsou volena jednodušší slovíčka a fráze a cílem je naučit studenta postupně uvažovat v cizím jazyce. Většinou jsou při této metodě spojována slovíčka s určitými předměty.

stoly

1st English Method

A nemůžeme opomenout ani velice oblíbenou metodu učení angličtiny, která se dá ovšem aplikovat také u jiných jazyků, 1st English Method.

Tato metoda je výsledkem dlouholetého výzkumu výuky anglického jazyka, s přihlédnutím na potřeby a schopnosti studentů. Tím hlavním, co je při tomto způsobu kurzů vkládáno do hlav klientů, je schopnost samostatné konverzace. A při ní je zároveň procvičována gramatika.

Podstatná je zejména komunikace studentů s lektorem, který pokládá nejrůznější dotazy, v nichž používá nově naučená slovíčka a gramatiku. Studenti z 90% hodiny mluví, zbytek hodiny se věnují procvičování gramatiky, poslechům, čtení či psaní. Díky malému počtu studentů ve skupině si můžete být jisti, že mluvit bude každý. Zapamatování slovíček, frází i gramatických pouček pro vás bude snadné díky opakování, odpadne náročný až bolestivý dril a hlavně budete sledovat výsledky již od první lekce. Formou konverzace je velmi důsledně opakováno učivo minulých hodin, zároveň se každou hodinu naučíte něco nového. Důležitou součástí 1st English Method jsou také e-learning a doprovodné CD, díky kterým si procvičíte učivo z pohodlí domova, či Vašeho auta.

Chcete si vyzkoušet tuto moderní metodu výuky jazyků? Využijte slevový poukaz níže, který je ideální také jako vánoční dárek pro vaše blízké:

voucher
Speciální sleva pro čtenáře MladýPodnikatel.cz!

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

jiri-jemelka-web

Firemní hodnoty: Jak si je určit a jak s nimi pracovat? | Jiří Jemelka

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

jindra-dohnal-web

Bez strategického myšlení nemáte v byznysu šanci | Jindra Dohnal (Creatixo)

gabriela-mrkvicova-web

Jak z networkingu dostat maximum pro váš byznys? | Gabriela Mrkvicová (Smart Network)

marek-odehnal-web

Pro rodiče: Jak přemýšlet nad finanční budoucností vašich děti? | Marek Odehnal

michal-lichner-web

Expanze do zahraničí: Jak vybrat správný trh? | Michal Lichner (Dexfinity)

jiri-lexa-web

Jak připravit e-shop na Vánoce. Ano, už teď | Jiří Lexa (Lemonero)

jiri-jemelka-web

Jak připravit firmu na prodej? | Jiří Jemelka

Komentáře

Vybraná témata

TOP header

Premium
pavel-voparil-web

Zvládání krize v e-commerce. Co pomohlo Bonami? | Pavel Vopařil

Premium
pavel-ungr-web

SEO se hodně změní, Google zaspal, texty z ChatGPT může penalizovat, říká Pavel Ungr

jakub-oska-web

Jirka Rostecký o rozjezdu podnikání: Pokud opravdu chcete, cestu si najdete | Jakub Oška (BYMFIT.cz)

Premium
ondrej-fryc-web

Ondřej Fryc: Budování managementu firmy (Mall, Reflex Capital)

Inzerce