Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Inspirujte se a vytvořte úspěšnou strategii pro Váš byznys
Získejte ihned použitelné praktické tipy, jak zefektivnit Vaše podnikání
Učte se od Vašich nových mentorů- TOP byznysmenů
Zjistit více

Inzerce

Mladí podnikatelé. Tvoří vlastní svět a dávají šanci nápadům

Jiří Rostecký
Foto: Michaela Vávrová

Jejich jména neznáme. Zatím. Přesto tu jsou. Právě teď někde makají na svých snech. Dělají to tak neustále. Už spoustu dní. Něco je k tomu táhne, ale současně nemusí. Mohli by dělat něco jiného. Jít cestou jako většina. Oni se ale rozhodli jinak. Mladí podnikatelé.

Inzerce

Díky mé práci jsem jich poznal už tisíce. S mnohými z nich jsem strávil spoustu času. O drtivé většině jsem ale podruhé už neslyšel.

Nevybrali si jednoduchou cestu. Vlastně si vybrali jednu z nejtěžších.

Nejspíš to udělali naivně a bez informací – aniž by věděli, co je skutečně čeká a co si doopravdy vybírají.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Pravděpodobně to udělali ve věku, kdy se ještě nestali ani skutečnými ženami a skutečnými muži, natož aby dělali rozhodnutí a nesli zodpovědnost, jakou byznys přináší.

Většina z nich pohoří. Se svým byznysem se nikdy nezvládne prosadit.

Nejspíš už teď je okolí odrazuje, kroutí nad jejich nápady hlavou a oni vyčnívají. Velká část úspěšných podnikatelů pochází z náročných poměrů. Z nefunkčních rodin, byli na škole šikanováni, špatně se učili a byli prostě jiní. Dost možná introverti ponoření do vlastních světů.

Cesta byznysem je do značné míry cestou sebepoznání. Budou muset objevit vlastní limity a zjistit, jak je překonat. Budou muset pochopit sílu ega a namířit ji správným směrem. Budou muset najít štěstí a klid, protože ani sebevětší firma a sebevíc peněz člověka plně neuspokojí. Vlastně to umí dost zklamat.

Budou řešit problémy a pracovat v nasazení, které si většina lidí nedokáže představit. Práce bude jejich druhým domovem, nejspíš budou bojovat s workoholismem a hledat partnera, který jim porozumí. Budou nést zodpovědnost za spoustu dalších lidí a peníze, které se pro ně z cíle stanou jen palivem. Mnozí to pocítí i na svém těle.

Ale jakkoliv náročná cesta to je, oni jsou největšími tvůrci.

Vytvoří služby, bez kterých nebudeme chtít žít. Produkty, které budeme milovat. Pracovní místa pro nás a naši rodinu. Stanou se vzory pro své okolí a možná i pro spoustu dalších. Vyřeší problémy malých i velkých rozměrů, protože jsou prostě takoví.

Nezastaví se. Berou život do vlastních rukou. Nehrají podle pravidel. Jdou vlastní cestou. Vidí šance, proměňují příležitosti, budují.

Zaslouží si respekt. Protože někdo tak bláznivý, aby se vydal po téhle cestě, si zaslouží naši pozornost. Nemusí z toho být nic, může z toho být něco obrovského. Nikdy to nevíte. Ale ať už to dopadne jakkoliv, je dobře, že to zkouší. Protože bez nich by to nezkusil nikdo a my bychom neměli nic.

A ačkoliv už dávno netvořím jen pro ně a na MladýPodnikatel.cz se dnes vzdělávají hlavně zkušení podnikatelé a manažeři, jsem rád za jeho název. Protože mladí podnikatelé jsme byli všichni. Nad stavebnicemi, papíry a pastelkami, panenkami či čímkoliv jiným. Tvořili jsme vlastní svět a dávali šanci nápadům.

Některým z nás to zůstalo dodnes.

Díky za ně.

Zdroj: Rostecky.cz

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirkovi je 29 let a je zakladatelem MladýPodnikatel.cz. Podnikat začal ještě na střední škole, ale jeho první firma mu vůbec nevyšla. Po ní se začal naplno věnovat natáčení rozhovorů a podcastů, kterých má za sebou už bezmála 8 stovek. Ročně pořádá desítky akcí pro podnikatele a často přednáší na vysokých školách. Časopis Forbes ho umístil do českého výběru 30pod30, několikrát byl nominován na Osobnost digitálního marketingu WebTOP100 a opakovaně se umísťuje i v Křišťálové Lupě. Nabízí konzultace a sledovat ho můžete třeba na Facebooku nebo na LinkedIn.

Nenechte si ujít

Jiří Rostecký

On-line podnikání: Jak na něj?

Jiří Rostecký

Jak rozjet úspěšný e-shop?

jiri-rostecky-web

Každý má způsob prodeje, ve kterém je dobrý

Právě vyšlo

vit-endler-web

Investice přes crowdfunding pohledem investora. Jak nad nimi přemýšlet? | Vít Endler (finGOOD)

Premium
pavel-voparil-web

Zvládání krize v e-commerce. Co pomohlo Bonami? | Pavel Vopařil

juraj-harkabuzik-web

Zákaznická podpora: Jak na ni najít nejlepší lidi? | Juraj Harkabuzík (CustomerHero.cz)

Nejoblíbenější

Premium
miroslav-udan-web

Vybudoval Shoptet. Díky čemu firma utekla konkurenci? | Miroslav Uďan

Premium
vydrzel-budnik-web

Microsoft, PPF, O2. Duel dvou TOP manažerů o řízení firmy | Michal Vydržel a Tomáš Budník

Premium
ruslan-skopal-web

Marketplaces. Jak na nich prodává Trenýrkárna? | Ruslan Skopal

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

tomas-malovec-web

Rozjezd nové firmy a vydělávání peněz od začátku | Tomáš Malovec (Born Digital)

Premium
ladislav-vesely-web

Strategie Slevomatu: Jak firma připravuje nový produkt? | Ladislav Veselý

Premium
lukas-pitra-web

Lukáš Pítra: Jak si uklidit ve firmě?

zuzana-petrofova-web

Zuzana Ceralová Petrofová: Krizové řízení firmy, navazování na rodinnou historii, dlouhodobý úspěch v podnikání

Inzerce