Doporučujeme

Rozhovory o řízení firem prakticky a do hloubky

Získejte praktické tipy pro řízení vaší firmy
Podrobné rozhovory se zkušenými podnikateli
Vytvořte úspěšnou strategii pro váš byznys
Zjistit více

Inzerce

Inzerce

5 veleúspěšných lidí, které byste měli na Twitteru sledovat

Mashable přinesl seznam pěti lidí, které byste jako profesionálové na volné noze či mladí podnikatelé rozhodně měli sledovat na Twitteru. Proč? Jedná se o esa ve svém oboru, která začala od píky a vyšvihla se na vrchol a co víc – neváhají se na sociálních sítích podělit o své zkušenosti i názory.

Inzerce

Twitter je úžasným prostředkem, jak propojit obyčejné lidi s jejich oblíbenými celebritami či vzory. Sledováním leaderů v oboru může i vaše produktivita a inovace doznat pozitivních změn. Čtěte, inspirujte se a nechte si radit od těchto pěti osobností:

1. Richard Branson

 

Kdo to je: Richard Branson je 62letý miliardář, který je nejvíce proslulý ve spojitosti se založením Virgin Group, která vlastní více než 400 firem – třeba Virgin Atlantic Airways nebo Virgin Records. Richard Branson projevoval podnikavého ducha již jako chlapec – v patnácti letech začal vydávat magazín Student. V roce 1970, kdy dovršil dvaceti let, otevřel svůj první kamenný obchod. O dva roky později zakládá Virgin Records. Je nadšencem vesmírné turistiky, jeho firma Virgin Galactics plánuje uskutečnění komerčních letů do vesmíru. Jeho majetek se odhaduje na 4,2 miliardy dolarů. Miliardář a podnikatel je proslulý svým smyslem pro dobrodružství a poněkud nechvalně také zpackanými dobrodružnými výpravami – jeho pokusy přeletět Atlantik v horkovzdušném balonu i přeplavat jej ve člunu skončily vždy záchrannou akcí.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Tweetuje o: Tipech na úspěch v byznysu, sociálně prospěšných kampaních, přírodě a její ochraně, čemkoliv, co nese značku Virgin.

Rada od Richarda Bransona: Myslete ve velkém a nenechte nikoho, aby vám tvrdil, že vaše sny jsou nemožné. Riskujte – risk je zisk. Nestyďte se začít od píky.

2. Mark Cuban

 

Kdo to je: Autor, investor, majitel týmu NBA Dallas Mavericks a společností Magnolia Pictures a Landmark Theatres. Narodil se roku 1958 do židovské pracující rodiny a jeho první krůčky v byznysu se datují do roku 1970, kdy ve věku 12 let prodával pytle na odpadky, aby si vydělal na drahé basketbalové boty.  Na střední škole si prošel řadou zaměstnání včetně barmana nebo instruktora disco tance. Vysokou školu si platil sám, a to sbíráním a prodejem známek. Mark Cuban se také objevil v řadě filmů a seriálů včetně Dallasu nebo Simpsonových, kde obvykle hrál sám sebe.

Tweetuje o: Investování, jeho obchodních spekulacích, měnícím se světě televize a médií a o své rodině.

Rada od Marca Cubana: Doporučuje otevření se intelektuální rozmanitosti, nápaditost. Najděte si mentora a najměte lidi, kteří budou práci pro vás milovat.

3. Marissa Mayer

 

Kdo to je: CEO a prezidentka Yahoo, dříve první žena-inženýrka  a zaměstnankyně číslo 20 v Googlu. Marissa Mayer získala titul z počítačové vědy se specializací na umělou inteligenci na Univerzitě Stanford. Do Googlu nastoupila v roce 1999 jako první žena-inženýrka a během let ve společnosti vykonávala řadu funkcí včetně designérky nebo mluvčí. Zastávala významnou roli ve vývoji klíčových služeb Googlu: Google Search, Google Toolbar, iGoogle nebo Google Images. V roce 2012 nastoupila do Yahoo jako prezidentka a CEO a během své kariéry zde již stihla porodit syna. Marissa Mayer byla v roce 2012 vyhodnocena časopisem Fortune jako 14. nejmocnější žena v oblasti byznysu na světě a v roce 2013 jí časopis Forbes udělil 32. pozici na seznamu 100 nejmocnějších žen světa.

Tweetuje o: Produktech Yahoo, Flickru, Tumblru, zákaznickém servisu a nejnovějších akvizicích Yahoo.

Rada od Marissy Mayer: Vše je jen o tom, vyvarovat se vyhoření. To znamená objevit potenciální problémy předtím, než začnou být palčivé, a najít rovnováhu mezi pracovním a rodinným životem. Její rada pro ženy – entrepreneurky je stejná jako pro muže: „Pokud najdete něco, co vás skutečně naplňuje nadšením, nezáleží na tom, zda jste muž nebo žena. Zápal je faktor, který neutralizuje pohlaví.“

4. Tim Ferriss

Kdo to je: Autor, investor a entrepreneur si získal celosvětovou popularitu svými publikacemi Čtyřhodinový pracovní týden a Čtyřhodinové tělo. Narodil se v roce 1977 v USA a vystudoval neurovědy a východoasijská studia na Univerzitě v Princetonu. Nyní Ferris cestuje po světě a věnuje se argentinskému tangu, japonské lukostřelbě, čínskému kickboxu a dalším zálibám, přičemž jeho příjmy tvoří zejména zisky z investic a přednášek o moderním podnikání. V současnosti také pracuje jako poradce pro Facebook, Twitter, Evernote a Uber. Dále pomohl rozjet projekt reformy vzdělávání LitLiberation. Jeho postoje a názory jsou zdrojem (oprávněné) kontroverze za oceánem i u nás.

Tweetuje o: Nejčastěji o svých knihách a svém „čtyřhodinovém“ životním stylu. Od jeho prvního tweetu v roce 2009 zveřejnil 4 300 tweetů a získal 400 000 followers.

Rada od Tima Ferrise: Doporučuje budování impéria, komunikaci prostřednictvím opakování a zlepšování své úrovně stále dokola. Vyzdvihuje postupy, které vedou k maximální automatizaci procesu a minimální námaze.

5. Jack Dorsey

 

Kdo to je: Spoluzakladatel Twitteru a současný CEO Square.  Americký webový vývojář a byznysmen se narodil v roce 1976 a do světa technologií se ponořil už ve svých třinácti letech a nápad na Twitter dostal během vysokoškolských studií. Jack Dorsey nedávno oznámil, že chce kandidovat na starostu města New York.

Tweetuje o: Společenském dobru, Square, zveřejňuje inspirativní citáty, fotografie a videa z cest.

Rada od Jacka Dorseyho: Začínejte v malém. Mějte diář, udržujte otevřenou komunikaci mezi zaměstnanci a manažery a zachovejte co největší transparentnost. A nebojte se sem tam porušit nějaké pravidlo.

Sledujete některé z těchto lidí na Twitteru nebo vás náš článek k jejich sledování inspiroval? Jaké zajímavé osobnosti ze světa podnikání, entrepreneurství a byznysu sledujete Vy?

Zdroj: Mashable, Wikimedia, Wikipedia

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Nenechte si ujít

Premium
rozhon-bernatek-web

Oba prodali firmu. Oba úplně jinak. Příběhy Vivantisu a Ovečkárny | Martin Rozhoň a Martin Bernátek

Premium
jan-moravcik-web

Jak zvýšit ziskovost e-shopu? Příklad GentlemanStore.cz | Jan Moravčík

jiri-rostecky-jiri-jemelka-web

Jirka Rostecký o řízení firem: Vytvořte si dobré majitelské zadání | Jiří Jemelka (JPF)

Právě vyšlo

Premium
ondrej-vanek-web

Proč jsou malé firmy tak křehké? A jak to změnit? | Ondřej Vaněk (Blindspot)

gabriela-mrkvicova-web

Zkušená networkerka: Jak v byznysu budovat kvalitní vztahy? | Gabriela Mrkvicová (Smart Network)

jan-astary-web

Jak se buduje e-commerce agentura? | Ján Aštary (Dexfinity)

Nejoblíbenější

jakub-oska-web

Jirka Rostecký o rozjezdu podnikání: Pokud opravdu chcete, cestu si najdete | Jakub Oška (BYMFIT.cz)

Premium
daniel-kmoch-web

Finanční ředitel Bonami: Na záchranu firmy jsme měli 6 měsíců | Daniel Kmoch

Premium
dominik-stroukal

Byznys pohledem ekonoma. Na co se teď zaměřit a je správný čas na prodej firmy? | Dominik Stroukal

Komentáře

aldik

Před 10 roky

A ještě by to chtělo i seznam českých Twitteristů, které stojí za to sledovat. ;-)

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP header

jiri-rostecky-jiri-jemelka-web

Jirka Rostecký o řízení firem: Vytvořte si dobré majitelské zadání | Jiří Jemelka (JPF)

Premium
filip-drimalka-web

AI mění řízení firem. Co můžete vyzkoušet už nyní? | Filip Dřímalka

Premium
rozhon-bernatek-web

Oba prodali firmu. Oba úplně jinak. Příběhy Vivantisu a Ovečkárny | Martin Rozhoň a Martin Bernátek

Premium
jiri-hlavenka-web

Jiří Hlavenka: Jak vybudovat skutečně hodnotný e-shop?

Inzerce