Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Inspirujte se a vytvořte úspěšnou strategii pro Váš byznys
Získejte ihned použitelné praktické tipy, jak zefektivnit Vaše podnikání
Učte se od Vašich nových mentorů- TOP byznysmenů
Zjistit více

Inzerce

Jiří Rostecký: Budování MladýPodnikatel.cz, zvládání úspěchu, problémy podnikatelů

Vezmi si to s sebou. Rozhovor najdeš i jako podcast: Spotify iTunes Google Podcasty MP3
Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Poslechněte si 146 rozhovorů s exkluzivními hosty. Ještě více do hloubky a plné know-how pro vaše podnikání.

Zjistit více

Je zvláštní psát popis k rozhovoru se mnou. Už jsem podobných článků napsal bezmála 600, ale toto je poprvé, kdy v přiloženém videu nebo podcastu nemluví některý z mých hostů, ale především já. Role se obrátily. Vyzpovídal mě Martin Fuks.

Martin Fuks je jedním z nejinspirativnější lidí, které znám. Považuji jej také za velmi dobrého přítele. V minulosti pracoval jako vrcholový manažer třeba ve společnosti Seznam.cz, kde vedl tým několika stovek lidí a velmi výrazně se podílel na službách jako Firmy.cz, Mapy.cz, sReality.cz, sAuto.cz a dalších.

Po čase si Martin uvědomil, že život není jen o profesním úspěchu, a přeskládal hodnoty, kterými se v životě řídil. Dnes pracuje jako kouč a mentor na volné noze a o jeho životním příběhu jsme si povídali v tomto rozhovoru.

Od jeho natáčení jsme spolu strávili spoustu času a probrali v něm vše možné od úspěchu, vyhoření, osobního rozvoje, práce s tělem, lidské psychologie a mnoha dalších témat. Jednou Martin nadhodil myšlenku, že by se mnou mohl udělat rozhovor, vyšel by na MladýPodnikatel.cz a já bych tak mohl vůbec poprvé promluvit k mým fanouškům a posluchačům podcastu.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Podobných nabídek jsem dostal už několik. Nebylo to poprvé, kdy mi někdo řekl, že by se role v rozhovoru mohly obrátit a já bych mohl být tím zpovídaným. Dokonce se několik lidí i nabídlo, že by rozhovor odmoderovali. Vždy jsem to odmítl a raději jsem nechal mluvit ostatní. Martinova nabídka mě ale nadchla a nemohl jsem ji nechat být.

Povídali jsme si o tom, co mi zatím přineslo podnikání, co jsem se naučil od nejúspěšnějších osobností, které znám, jak úspěch ovlivnil moje vztahy a co bych chtěl předat všem dalším podnikatelům i studentům, se kterými se potkávám. Jako tradičně i dnes celý rozhovor najdete i v mém podcastu o podnikání.

Děkuji moc Martinovi za jeho nápad a čas, který natáčení a přípravě rozhovoru věnoval. Je to jeho první rozhovor, který takto moderoval, a odvedl podle mě naprosto skvělou práci. Moc si vážím toho, že mohu být obklopen lidmi, jako je on. Ačkoliv to běžně nedělám, velmi rád zde doporučím jeho služby. Pokud tedy hledáte kouče nebo mentora pro váš osobní či kariérní rozvoj, neváhejte se na Martina obrátit.

Kdo jsem, abyste mě poslouchali?

Nepředpokládám, že všichni fanoušci MladýPodnikatel.cz znají můj příběh a ví, kdo je vůbec ten kluk, co sem natáčí nové rozhovory a nahrává podcasty. Proto mi přijde správné se vám alespoň ve stručnosti představit.

Narodil jsem se v roce 1993 ve Strakonicích do naprosto běžné a nepodnikatelské rodiny. Vytvářet první webové stránky jsem začal už na základní škole, která pro mě rozhodně nebyla jednoduchým obdobím a já na ní patřil mezi největší outsidery.

Podnikat jsem začal hned po dovršení 18. narozenin. Na střední škole jsem založil MladýPodnikatel.cz, který byl tehdy jen malým magazínem plným článků o podnikání a ekonomii. Postupně jsem na něj začal vytvářet textové rozhovory se zajímavými osobnostmi a web rost na síle.

Na vysokou školu jsem se dobrovolně nevydal. Měl jsem obrovskou touhu podnikat, a tak jsem hned po maturitě založil svoji první firmu. Tvořili jsme webové stránky pro klienty a dnes vím, že jsme to vůbec nedělali dobře. Firma nebyla úspěšná a přinesla mi spoustu zkušeností, ale také zdravotní problémy. Po několika letech jsem ji zavřel a pustil se do nového příběhu, kteří píši dodnes.

Tím příběhem je MladýPodnikatel.cz.

Videorozhovory na něj natáčím úplně sám. Nemám žádného kameramana, zvukaře, nikoho, kdo mi pomáhal s postprodukcí videí. Celý projekt je projektem jednoho muže, který začínal naprosto od píky.

K dnešnímu dni zde najdete už bezmála 600 videorozhovorů a podcastů, které jsou bez výjimky dostupné všem naprosto zdarma. Čerpají z nich majitelé malých i velkých firem, jejich zaměstnanci, freelanceři, ale třeba i studenti a neziskovky. Vedle toho pořádám ročně desítky menších konferencí pro zakladatele e-shopů, podnikatele na volné noze a další.

Rád pomáhám neziskovkám, přednáším na vysokých školách a předávám své zkušenosti dál prostřednictvím blogu. Moje práce mi dala příležitost získat i úžasná ocenění. Letos byl MladýPodnikatel.cz vyhlášen nejlepším českým podcastem o byznysu, já se umístil ve výběru 30pod30 českého Forbesu, ve finálovém výběru Osobnosti digitálního marketingu WebTop100 a v minulosti i v několika dalších soutěžích.

Proč to dělám? Baví mě pomáhat lidem a vytvářet pro ně něco, co jim pomůže v cestě za jejich sny. Ať už je tím snem nadnárodní firma nebo malé podnikání jednoho člověka, v obou případech zde najdete spoustu bezplatné inspirace, ze které můžete čerpat. Jak s ní naložíte, je už jenom na vás.

Děkuji, že mě sledujete. Pokud chcete, můžete si mě přidat i na Facebooku, případně mi můžete vaše postřehy, nápady a příběhy napsat na jiri@rostecky.cz. Děkuji vám.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirkovi je 29 let a je zakladatelem MladýPodnikatel.cz. Podnikat začal ještě na střední škole, ale jeho první firma mu vůbec nevyšla. Po ní se začal naplno věnovat natáčení rozhovorů a podcastů, kterých má za sebou už bezmála 8 stovek. Ročně pořádá desítky akcí pro podnikatele a často přednáší na vysokých školách. Časopis Forbes ho umístil do českého výběru 30pod30, několikrát byl nominován na Osobnost digitálního marketingu WebTOP100 a opakovaně se umísťuje i v Křišťálové Lupě. Nabízí konzultace a sledovat ho můžete třeba na Facebooku nebo na LinkedIn.

Nenechte si ujít

Premium
josef-dvoracek-web

Udržitelnost a ekologie ve firmě. Jak to dělá Sonnentor? | Josef Dvořáček

Premium
david-semerad-web

Sedí vám vaše firma? | David Semerád

Premium
jiri-janku-web

Poločas zakladatele eBRÁNY. Jiří Janků o přístupu k firmě

Právě vyšlo

Premium
michal-pohludka-web

Jak vybudovat dlouhodobě úspěšnou firmu? | Michal Pohludka

samuel-ondrisak-web

Jak připravit e-shop na rok 2023? | Samuel Ondrišák (Dexfinity)

huba-babinec-web

Česká e-commerce v roce 2023. Jaká bude? Duel Shoptetu a Skladonu

Nejoblíbenější

Premium
pavel-voparil-web

Zvládání krize v e-commerce. Co pomohlo Bonami? | Pavel Vopařil

Premium
miroslav-udan-web

Vybudoval Shoptet. Díky čemu firma utekla konkurenci? | Miroslav Uďan

Premium
vydrzel-budnik-web

Microsoft, PPF, O2. Duel dvou TOP manažerů o řízení firmy | Michal Vydržel a Tomáš Budník

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

oliver-dlouhy-web

Oliver Dlouhý (Kiwi.com): Rychlý růst firmy, budování managementu, spolupráce s investory

Premium
petr-pouchly-web

Proč pro vás nechtějí pracovat špičkoví lidé? | Petr Pouchlý

miroslav-udan-web

Miroslav Uďan: Budování Shoptetu, z korporátu do firmy, přístup k podnikání

jan-kvasnicka-web

Jan Kvasnička: Podnikání na volné noze, budování osobní značky, trh freelancerů

Inzerce