Hledáte nové členy do týmu a kladete si otázku, jak sepsat inzerát? Co všechno do něj dát, jak má být dlouhý, jak zaujmout potenciální uchazeče? Ze zkušenosti vím, že napsat skvělou nabídku není vždy jednoduché, ale mám pro vás několik tipů, které by vám sepsání nabídky mohly usnadnit.
Zkuste nabídku napsat výstižně maximálně na jednu A4 (a i ta bude někdy příliš dlouhá), text na tři A4 nikdo nedočte do konce. Také nechcete číst životopis, který by vydal na celý román. Právě u délky textu 100% platí, že méně je někdy více.
Když už se pustíte do psaní nabídky, měli byste si dobře promyslet, jakou práci bude váš nový člen přesně vykonávat. Není nic horšího než nabídka ze které se nedozvíte vůbec nic.
Do úvodu či na konec nabídky byste měli napsat kratší odstavec či větu o tom, co vaše firma dělá, abyste se zájemce více představili. A to i v případě, kdy pracovní portál umožňuje firmu představit v samostatném profilu. Pokud totiž kandidáta pozice nezaujme nebo mu nebude jasné, co firma dělá, spíše z nabídky odejde než by se šel podívat do profilu.
Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.
Dalším krokem by mělo být sepsání požadavků na danou pozici. Na druhé straně by mělo být vyváženo tím, co firma nabízí zájemci na oplátku. Bohužel na pasáž “Nabízíme” firmy občas zapomínají, ale měly by si uvědomit, že se snaží přivést relevantní zájemce na danou pozici a že ti, za to očekávají adekvátní nabídku.
Na konci textu doporučujeme uvést i výzvu k akci. Ne, že by zájemcům nebylo jasné, co mají s nabídkou dělat, ale ze zkušenosti víme, že je lepší dát jasnou instrukci k další akci.
Při psaní inzerátu by firma vždy měla vycházet ze své firemní kultury, pokud si ve firmě všichni tykají, mohou tykat už v nabídce. Stejně jako celkový styl nabídky. V případě začínající firmy je možné text napsat takříkajíc na pohodu, ale pozor, aby text nebyl příliš “free”, to může naopak zájemce odradit.
Na konec doporučuji, abyste si nabídku přečetli a zeptali se sami sebe: „Přihlásil/a bych se na tuto nabídku?“. Pokud tvůrce textu nehledá nového zájemce přímo do svého týmu, doporučuji nechat text přečíst členy týmu, kam má nový člen nastoupit, zda oni by na nabídku reagovali, popřípadě, co by upravili.
Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.
Před 2 dny
Před 2 dny
Před 4 dny
Před 4 dny
Před 4 týdny
Před 4 týdny
Před 2 měsíce
Před 2 měsíce