Doporučujeme

Rozhovory o řízení firem prakticky a do hloubky

Získejte praktické tipy pro řízení vaší firmy
Podrobné rozhovory se zkušenými podnikateli
Vytvořte úspěšnou strategii pro váš byznys
Zjistit více

Inzerce

Inzerce: Půjčky pro podnikatele – kde žádat a za jakých podmínek?

V současném podnikatelském světě už dávno neplatí mít jenom nápad, jelikož to nejdůležitější, co je s jeho realizací spojeno, jsou peníze. Pomineme-li varianty, jako jsou investice, nezbývá jiná možnost, než si peníze půjčit. Samozřejmě první kroky by měly vést za naší rodinou a za našimi známými. Pokud ale tato varianta selže, je dobré mít v záloze další možnosti. Pojďme se podívat, jaké to jsou.

Inzerce

Banky – výhodná, ale složitá varianta

Možná i vás denně oslovují desítky reklam o tom, jak snadné je půjčit si na podnikání právě v bance. Opak je ale pravdou. Kdo si chce půjčit, ten musí mít takzvaně „něco za sebou“. A to hlavně výsledky spojené s dostatečně velkými obraty a hlavně zisky. Začínající podnikatel bývá žadatelem, který je velmi často odmítnutý. A to i přesto, že předloží nejenom všechny potřebné dokumenty, ale i svůj byznys plán, který může mít v rozhodovacím procesu jistou váhu.

Nebankovní společnosti charakterizuje rychlost a jednoduchost

Alternativou k bankovním domům je však segment nebankovních půjček, v rámci kterých nabídnou své finance soukromé společnosti, podnikající v daném finančním oboru. Zatímco v minulosti byly nebankovní půjčky spojené s velmi vysokými úroky, dnes je situace zcela jiná. Především snaha vyhovět klientovi, ale také konkurenční boje jsou výhodu, ze které můžete těžit. Sazby úroků i RPSN se totiž stále častěji přibližují bankám. V čem je však nebankovní půjčky jasně překovávají, to je jednoduchost celého procesu žádosti, ověření i schválení.

Jaké jsou možnosti?

Samozřejmě ne každá nebankovní půjčka je stejná a tak je třeba rozlišovat hlavně mezi jednotlivými poskytovateli a charakteristikou nabízených úvěrových produktů. U nebankovních půjček klasických stačí jenom potvrzení o příjmech za poslední tři měsíce. A to nejenom z podnikání, ale třeba i ze zaměstnání, brigád, nebo České správy sociálního zabezpečení. V rámci tohoto procesu nebývá problém získat i několik desítek tisíc korun, a to formou neúčelového úvěru na několik měsíců, nebo také let.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Kdo hledá mnohem vyšší sumy, ten rozhodně zabrousí do oblasti úvěrů ručených nemovitostí. Tu navíc není nutné přímo vlastnit, jelikož lze využívat podíl v družstvu, popřípadě nemovitost někoho z našich blízkých – který samozřejmě musí ručení povolit. V rámci tohoto kroku lze získat i miliony korun na období několika desítek let. A to bez dokládání příjmu, účelu atd.

Na opačném konci než zmíněná možnost stojí takzvané mikropůjčky. Ty jsou svým konceptem zaměřeny tím směrem, aby tato nebankovní půjčka umožnila pokrýt krátkodobé náklady a výdaje. U podnikatele tak může být možností, jak překlenout dobu čekání na proplacení faktury, nebo jak uspokojit vyšší poptávku, než bylo obvyklé. Výhodou této možnosti je to, že není třeba nic dokládat, sepisovat či podepisovat, jelikož stačí online žádost a peníze jsou zaslány do pár minut na účet. Drobnou nevýhodou jsou částky, jejichž maximální hodnoty se pohybují v sumách okolo 10 000 Kč.

Na co hledět při výběru?

V první řadě by to měla být výhodnost, kterou poznáme podle dvou hlavních ukazatelů, kterými jsou úrok a RPSN. Obojí vyjádřené v procentuelních hodnotách vypovídá o tom, kolik konkrétně přeplatíme. V tomto směru nelze přímo říci, jaký úrok je akceptovatelný, a jaký už ne. Důležité by mělo být individuální posouzení toho, zda měsíčními splátkami neohrozíme životaschopnost firmy a zda daná investice skutečně povede ke zvýšeným ziskům. V opačném případě bychom neměli rizika spojená s půjčkou postupovat a raději se vydat pomalejší, ale o to bezpečnější cestou průběžného rozvoje našeho nápadu či projektu. Velkou výhodu v tomto směru má samozřejmě byznys využívající online prostředí.

Další informace naleznete na http://www.finmoney.cz/.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

tomas-mitana-web

Největší technologické překážky v růstu e-shopů | Tomáš Mitana (Shoptet)

jiri-kawulok-web

E-commerce v Česku: Co ji čeká a jak se připravit? | Jiří Kawulok (Lemonero)

jiri-peslar-web

Jak dosáhnout svých snů? | Jiří Peslar

Právě vyšlo

Premium
tomas-matejcek-web

Systém odměňování zaměstnanců: Jak funguje v Megapixelu? | Tomáš Matějček

Premium
adam-kolesa-web

Jak hledat prostor pro další růst? Takhle to dělá Dáme jídlo | Adam Kolesa

Premium
petr-cernansky-web

Má prý zákaznickou podporu lepší než většina e-shopů. Jak ji Rybízák dělá? | Petr Čerňanský

Nejoblíbenější

Premium
rozhon-bernatek-web

Oba prodali firmu. Oba úplně jinak. Příběhy Vivantisu a Ovečkárny | Martin Rozhoň a Martin Bernátek

Premium
jan-hanus-web

Řídil firmy jako Mall či Kostelecké uzeniny. Co se naučil o zvládání krizí a transformací? | Jan Hanuš

Premium
bednar-dlouhy-web

2 miliardáři, 2 přístupy k řízení firmy. V čem se liší Shipmonk a Kiwi.com? | Jan Bednář a Oliver Dlouhý

Komentáře

TOP header

Premium
filip-drimalka-web

AI mění řízení firem. Co můžete vyzkoušet už nyní? | Filip Dřímalka

Premium
petr-kasa-web

Petr Kasa: Jak budujeme hodnotu Pilulka.cz?

Premium
john-vanhara-web

John Vanhara: Růst firmy, zaměření na zisk, výběr a řízení lidí

Premium
jan-simkanic-web

Deník N: Cesta ze ztráty k provoznímu zisku | Ján Simkanič

Inzerce