Inzerce

Inzerce: Od nápadu k založení společnosti v 5 krocích

Před dvaceti lety bylo české podnikání v plenkách. Jeho dospívání bylo dost bouřlivé a divoké. Řada lidí zkrachovala a kde kdo si nakradl a zmizel. Dnes už jsou čeští podnikatelé rozumnější a zkušenější. Jak se k nim přidat? Mnohem snadněji, než dřív.

Inzerce

V české podnikatelské sféře nejdéle fungují podnikatelé, kteří si udrželi to hlavní – důvěru zákazníka. Jak se jim to podařilo? Jednoduše tím, že mu nelžou a neokrádají ho. Pokud máte tyto předpoklady, přinášíme 5 kroků důležitých k založení společnosti, která vás časem začne skutečně živit.

1)    Neřešte peníze

Chcete vydělat. To je zcela jasné. Abyste ale skutečně vydělali, nemůžete myslet jen na peníze. Nehledejte odvětví, které je podle vás nejvíce ziskové. Proč se chcete stát podnikatelem místo řadového zaměstnance? Abyste byli svobodní a vládli svému času. Hledejte si proto takový obor podnikání, který vás baví, a rozumíte mu. Vydělat můžete na čemkoliv, pokud jste v tom dobří. Je jedno jestli začnete vyřezávat obrázky do linorytu nebo točit vtipná videa na Youtube. Musíte si za tím stát a věřit své práci.

S penězi je třeba také pracovat opačně. Když chcete vydělat, musíte investovat. Zapomeňte na snadné a rychlé milionové výdělky. Nefungují! Skutečné zisky potřebují čas a hlavně počáteční investici. Založení společnosti je prostě risk, a protože „Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč“, musíte hrát a občas i vsadit all-in.

2)    Poskytnutí sídla online

Pokud nemáte možnost velké počáteční investice a nechcete nebo se nemůžete příliš zadlužit, je pro vás ideální internet. Na internetu se dnes dá vydělávat opravdu jakkoliv. Můžete prodávat unikátní obsah, budovat provizní systém, vytvářet atraktivní weby nebo prodávat zboží dalších dodavatelů. Počáteční náklady jsou přitom minimální. Pro založení vlastních stránek nemusíte mít na začátku ani korunu. Pokud budete mít co říct, web začne časem vydělávat.

Podnikání na internetu je navíc nejlepší škola. V teple domova si vyzkoušíte, jak funguje nakupování, reklama, komunikace se zákazníky atd. I zde ale musíte být trpěliví. Pokud ještě dnes dáte výpověď v práci a doma si založíte web, nemůžete čekat, že vás začne ihned živit. I na internetu je třeba se dostat do povědomí a trpělivě čekat na první zisky.

3)    Krize

Při jakékoliv lidské činnosti, kdy nad námi nestojí přímá autorita, která by určovala, co přesně máme dělat, přichází časem nevyhnutelně syndrom vyhoření. Najednou to všechno nejde tak hladce, jak jste si představovali. Možná jste i někde udělali pár chyb. Lidé, na které jste spoléhali, vás zklamali. Zájem o vaše služby je mnohem menší a zákazníci přibývají jen pomalu nebo vůbec. V tuto chvíli se ukáže, kdo má skutečně podnikatelského ducha. Musíte se obrnit trpělivostí a prostě to nevzdat. Pokud nevyděláváte, platí jednoduché pravidlo – málo pracujete. Člověk je líný a zvlášť, když se má k něčemu dokopat sám, není to vůbec snadné. Prokrastinace a podobné zlozvyky vám nikdo nevyčítá a trpíte jimi jenom vy. Vytvořte si denní rozvrh, motivujte se, dávejte sami sobě termíny a závazky. Buďte sami sobě přísným šéfem.

4)    Založení společnosti

Byznys se rozjíždí, obchody jedou a vy už máte tolik práce, že ji nestíháte dělat pořádně. Je čas začít platit své zaměstnance. Je čas na skutečné založení společnosti. Firem u nás vzniká čím dál víc. Aktuálně jich jsou v ČR registrovány sta tisíce. Velké množství jich ale rychle zanikne. Rozjet opravdové podnikání s vlastní firmou je totiž velmi jednoduché od doby, co máme ready made společnosti. Zmínili jsme se, že na internetu jde koupit či prodat všechno. Dnes si zcela legálně pořídíte kompletně registrovanou společnost se vším všudy včetně poskytnutí sídla. Taková služba je samozřejmě placená. Není to ale žádná velká investice. Hlavně, pokud nemáte právnické zkušenosti a nezvládáte běhání po úřadech. Ready made firma vám ušetří čas, energii a možná i peníze, vzhledem k tomu, kolik chyb může udělat laik v právnických náležitostech při snaze o legální poskytnutí sídla. Takhle vám stačí pár dokladů a pár dní.

5)    Nezblázněte se

Jak udržet svůj byznys na špici? Jak neztratit krok s dobou? Důležité je určitě neustálé vzdělávání. To, že vám to teď zrovna klape a sype, neznamená, že za půl roku nemůžete být na dně. Stačí zaspat jednu technologickou novinku a konkurence vám uteče někam, kde ji nikdy nedoženete.

Taky je velmi důležité, abyste se jednoduše nezbláznili. České podnikání má velmi krátkou tradici. Po čtyřiceti letech komunismu prakticky není na co navazovat. Český podnikatel neuvažuje tak, jako například anglický. Ready made společnost neznamená ready made továrnu na prachy. Ke své společnosti musíte mít opravdový vztah a důvěru. Pokud nemá firma vaši důvěru, nemůže si získat důvěru nikoho dalšího.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

adam-neuberger-web

Kryptoměny: Co určuje jejich hodnotu a proč kolísá? | Adam Neuberger (Probinex)

petr-macek-web

Vracíme se z home-officu do kanceláří? | Petr Macek (Caflou.cz)

vladislav-hanak-web

Finanční řízení firmy: Jak ho nastavit? | Vladislav Hanák (Sophia Solutions)

Právě vyšlo

Pro předplatitele
michal-molcan-web

Řízení a byznys magazínu v 70 zemích světa | Michal Molčan

igor-kibrik-web

Jak se odlišit od konkurence? Strategie webu s recepty | Igor Kibrik

Pro předplatitele
pav-jindra-web

Znalost zákazníka. Proč webová analytika nestačí? | Matez Jindra & Honza Páv

Nejoblíbenější

Pro předplatitele
miroslav-tesar-web

Astratex: Jak dobývá Evropu? | Miroslav Tesař

Pro předplatitele
vaclav-stanek-web

Václav Staněk: Jak Vasky vyrostly díky marketingu?

Pro předplatitele
robert-stipek-web

Jak řídit kvalitu práce v digitální agentuře? | Robert Štípek (KOFEIN)

Komentáře

TOP obsah

andrej-kiska-web

Andrej Kiska ml. (Credo Ventures): Jak uvažují investoři a čím je zaujmout?

carly-kirstenova-web

Carly Kirstenová aka Carrie Kirsten: Život úspěšné influencerky, cena za úspěch, přístup firem a fanoušků

Pro předplatitele
ladislav-vesely-web

Strategie Slevomatu: Jak firma připravuje nový produkt? | Ladislav Veselý

Pro předplatitele
vit-horky-web

Jak prodat firmu? Příběh Brand Embassy | Vít Horký