Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Hledáte online přivýdělek? Affiliate marketing roste každým dnem

Inzerce

Inzerce

Krize kolem koronaviru přivedla do online světa řadu nových segmentů. Loni u nás vzniklo na 8 000 nových e-shopů, třeba i v oblasti řeznictví. Češi online utratili 217 miliard korun. Využijte jejich nákupy ve svůj prospěch skrz affiliate programy. Přečtěte si, jak to funguje a jak se zapojit.

Elektronika, domácí potřeby nebo třeba oblečení: Vyberte si své téma

Česká e-commerce v roce 2020 dosáhla dalšího rekordu – tržby e-shopů vzrostly oproti předchozímu roku o celých 30 %. Vzhledem k situaci kolem koronaviru na online trh vstoupila i řada hráčů, kteří zatím sázeli spíše na kamenné obchody – například lokální farmáři, prodejci domácích nápojů apod. To vám, jakožto potenciálně začínajícímu „afilákovi“, dává šanci vybrat si k podnikání segment, který vás opravdu baví.

Sázkou na jistotu přitom zůstává stará dobrá elektronika, dále potřeby pro domácnost a zahradu nebo oblečení. Lidé se více zajímají i o kvalitní potraviny a nápoje nebo doplňky stravy pro zlepšení imunity a celkového zdraví.

Jak funguje affiliate marketing

Už vám v hlavě klíčí téma, na kterém byste rádi stavěli? Skvělé! Může to být cokoli od zdravého spánku až po cykloturistiku. Co vás čeká dál? Musíte vybrat platformu, kde svůj projekt „rozjedete“. Může to být blog, magazín, Facebook, Instagram, nebo třeba YouTube kanál.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Affiliate marketing si potom představte jako pasivní získávání provizí ze zprostředkovaných prodejů produktů nebo služeb. Pro příklad: Máte rádi motorky a založíte si YouTube kanál, kde pravidelně zveřejníte testy nových strojů. Pod video vložíte unikátní odkaz na nákup motorky u vašeho affiliate partnera. Každý návštěvník, který přes tento odkaz přijde a během cca 30 dnů nakoupí, vám vygeneruje pasivní zisk o předem domluvené výši. Bývá to od jednotek až po desítky %.

Pasivní zisk v oboru, ke kterému máte blízko

Hlavní výhodou tedy je možnost volby oboru podnikání. Máte rádi fotbal? Tenis? Baví vás zdravá strava? Testování mobilů a aplikací? Je to jen na vás. Málokterá práce se tematicky přizpůsobí vám. Affiliate marketing to umožňuje na 100 %. Navíc si sami volíte i platformu, kde budete působit.

Partnerské odkazy můžete umístit:

  • Na webové stránky, třeba ve formě bannerů nebo klasických odkazů
  • Do článků v magazínu nebo na blogu
  • Do videí a komentářů pod nimi
  • Do příběhů a příspěvků na sociálních sítích

Nic víc k výdělku nepotřebujete. Nemusíte sami nic vyrábět ani přímo prodávat ve vlastní prodejně. Z každého zprostředkovaného prodeje přes váš odkaz vám přijde předem domluvená odměna.

Úspěch nepřijde hned

Je tu však jeden „malý“ háček. Než začněte z affiliate marketingu vydělávat, budete chvíli pracovat zadarmo. Jestli to bude měsíc, dva nebo víc, to záleží na víc faktorech. Počítejte však s tím, že chvíli budete muset „krmit“ svůj profil nebo blog obsahem. Až si vybudujete stabilní návštěvnost, začne vám váš projekt vydělávat, i když budete zrovna třeba na dovolené.

Affiliate marketingu se daří v Čechách i celosvětově

Ročně čeští „afiláci“ zprostředkují odhadem přes 3 200 000 nákupů. Přesto je tato oblast stále teprve na vzestupu. Současná situace navíc nahrává ještě rychlejšímu růstu. Na světových trzích už teď vyplácejí obchodníci na provizích odhadem 12 miliard dolarů ročně. Každoročně tento byznys zaznamenává zhruba 10% nárůst.

Nejznámější affiliate programy

V závislosti na zvoleném oboru si vyberete i nejvhodnějšího partnera, který vám dá zajímavou provizi a celkové podmínky. Nejlepší je podporovat službu nebo produkt, které jste sami vyzkoušeli a vyhovují vám.

Partnerství můžete uzavřít jak s malými značkami napřímo, tak i s velkými hráči – například Alza nabízí vlastní affiliate systém, kam se můžete zapojit. K největším mezinárodním systémům patří třeba CJ – Commission Junction. Nabízí desítky možných spoluprací v závislosti na oboru, který je vám blízký.

Spíše než velké systémy se však vyplácí spolupráce přímo s poskytovateli služeb nebo menšími e-shopy. Projděte si podmínky obchodu, který je vám sympatický, případně tam rovnou napište. Možná vám nabídnou individuální podmínky lákavé pro obě strany.

Baví vás auta? Zkuste partnerský program carVertical

Na českém trhu se objevuje nová možnost partnerské spolupráce – s mezinárodní službou pro bezproblémový prodej aut carVertical. Systém na základě VIN auta na jediný klik zobrazí důležité informace o historii vozidla od reálného stavu tachometru přes případné dopravní nehody až chyby z výroby nebo plán údržby.

Jak funguje spolupráce s carVertical?

Po registraci na partnerských stránkách carVertical získáte unikátní referenční odkazy a bannery a rovnou můžete začít vydělávat. Provize ze systému vám přistanou na účtu nebo PayPal měsíčně, a to od 50 euro. Top partneři vydělávají i 2 000 euro měsíčně, což už činí velmi zajímavý pasivní zisk.

Zaujal vás trend affiliate marketingu? Inspirujte se největšími influencery na trhu a přidejte se k nim. Hodně štěstí!

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

ondrej-buben-web

Shoptet a financování e-shopů. Proč to dává smysl? | Ondřej Buben

martin-nedved-web

Obchod je základní kompetence každého podnikatele. Jak se ho naučit? | Martin Nedvěd

petra-kotalova-web

Z juniorky manažerkou. Jak rozjet kariéru? | Petra Kotalová

Premium
petr-pouchly-web

Podnikat je stále těžší, lídři firem jsou vyčerpaní. Jak v náročné době řídit firmu? | Petr Pouchlý

andrea-horniczka-web

Umělá inteligence a Meta. Jak se mění reklamy na Facebooku? | Andrea Horniczká (Dexfinity)

Premium
jan-panek-web

Jak rozvíjet a profesionalizovat malou firmu? | Jan Pánek (Via Tempia)

juraj-harkabuzik-web

E-shopy prodělávají na zákaznické podpoře, aniž by o tom věděly | Juraj Harkabuzík (CustomerHero.cz)

jakub-alt-web

130 tisíc podnikatelů fakturuje přes SuperFakturu. Jak se jí to povedlo? | Jakub Alt

Komentáře

Vybraná témata

TOP header

Premium
daniel-hejl-web

Úspěch Productboardu: Jak vytvořit produkt s miliardovou hodnotou? | Daniel Hejl

Premium
jan-hanus-web

Řídil firmy jako Mall či Kostelecké uzeniny. Co se naučil o zvládání krizí a transformací? | Jan Hanuš

Premium
petr-pouchly-web

Podnikat je stále těžší, lídři firem jsou vyčerpaní. Jak v náročné době řídit firmu? | Petr Pouchlý

Premium
martin-stibor-web

Rebranding e-shopu Korálky.cz na Manumi | Martin Stibor

Inzerce