Doporučujeme

Rozhovory o řízení firem prakticky a do hloubky

Získejte praktické tipy pro řízení vaší firmy
Podrobné rozhovory se zkušenými podnikateli
Vytvořte úspěšnou strategii pro váš byznys
Zjistit více

Digitální pomocník v nelehkých časech: firemní software šetří čas i peníze

Inzerce

Inzerce

Svět byznysu se neustále vyvíjí a pro velké i malé firmy je nezbytné držet krok s nejnovějšími technologiemi a trendy, aby si udržely konkurenceschopnost. Úzce zaměřené účetní programy jsou poslední dobou neúprosně vytlačovány šikovnějšími firemními systémy, které zvládnou mnohem víc. Zájem o ně neustále roste, jak dokazuje úspěch českého výrobce ABRA Software, s jehož ředitelem Jaroslavem Řasou jsme nedávno natáčeli rozhovor.

Pryč jsou časy ručního vedení a dohledávání dat v nepřehledných tabulkách. Zavedení celofiremního softwaru s precizní účetní agendou může výrazně zlepšit efektivitu, přesnost a transparentnost podnikání. Díky automatizovanému zadávání dat a aktualizacím v reálném čase lze opustit časově náročné a k chybám náchylné manuální procesy, které byly donedávna nezbytné. To nejen šetří čas a snižuje riziko chyb, ale také poskytuje komplexnější pohled na finanční situaci podniku. Mnohé firemní systémy navíc nabízejí pokročilé funkce, jako je analýza dat, rozpočtování a prognózování, které mohou podnikům pomoci přijímat informovanější rozhodnutí.

Velké společnosti mají k dispozici poměrně široké možnosti výběru. Malé firmy však hledají komplexní řešení obtížněji, zejména pokud má být zároveň finančně únosné. Mezi nejpopulárnější patří v současnosti cloudový software ABRA Flexi od ABRA Software, jejž nyní využívá na 20 000 uživatelů. Od konkurence odlišuje zejména pestrou paletou funkcí, snadným ovládáním a maximálním přizpůsobením se potřebám klienta.

Zapomeňte na složité a časově náročné nasazení. S ABRA Flexi se můžete zaregistrovat online a začít software okamžitě používat, ať už jste v kanceláři, doma nebo na cestách. Software je k dispozici ve verzích pro Windows, Linux a také Mac OS, což u standardního účetního softwaru nebývá vždy pravidlem. Lze jej také používat v aplikaci perfektně přizpůsobené pro webový prohlížeč, v níž najdete drtivou většinu funkcí ABRA Flexi. Ve všech případech se rozhraní snadno přizpůsobí velkým i malým obrazovkám. V ceně je navíc zahrnuto zabezpečené cloudové řešení, takže se nemusíte obávat o bezpečnost svých dat.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Cloud představuje zásadní výhodu. V dnešním rychlém podnikatelském prostředí musí mít vrcholoví manažeři přístup ke kritickým finančním údajům kdykoli a odkudkoli. Díky bezpečnému, plnohodnotnému a uživatelsky vstřícnému vzdálenému přístupu mohou zůstat v obraze a kvalifikovaně rozhodovat i mimo kancelář. Tato úroveň dostupnosti a flexibility může na současném trhu znamenat významný krok k udržení náskoku před konkurencí.

Jednou z nejcennějších funkcí systému ABRA Flexi je možnost automatizace práce s doklady. Díky standardu EDI lze vyměňovat doklady s dodavateli i odběrateli plně automatizovaně. Ruční vytváření a zadávání do systému je minulostí, a to i díky inteligentnímu načítání údajů z PDF a ISDOC. Jediné, co musíte udělat, je zkontrolovat správnost údajů. Výsledkem je značná časová úspora a minimalizace rizika chyb.

K dalším přínosům systému patří možnost odhadovat budoucí peněžní toky na základě spolehlivosti plateb, automaticky doplňovat nebo aktualizovat údaje o firmách, zjišťovat směnné kurzy, a dokonce propojovat další aplikace nebo přidávat nové funkce pomocí uživatelských tlačítek. Software nabízí také funkci inteligentního vyhledávání, která umožňuje rychle najít klíčová slova či termíny a nastavit pro tyto položky vlastní filtry. S každou novou verzí navíc získáte přístup k aktualizované legislativě, takže vaše doklady a formuláře budou vždy splňovat veškeré zákonné požadavky.

Uživatelské rozhraní ABRA Flexi nabízí využití grafických analytických nástrojů, jež mohou být pro firmu velkým přínosem při rozhodovacích procesech. Díky vizuálnímu znázornění hospodářských výsledků a klíčových ukazatelů, jako jsou zůstatky na účtech, hodnota neuhrazených faktur a vývoj tržeb, je pro manažery snazší rychle identifikovat silné a slabé stránky. Tyto informace pak mohou být využity pro strategická rozhodnutí, například kam alokovat zdroje, na jaké produkty nebo služby se zaměřit a jaké změny je případně třeba provést ke zlepšení finanční výkonnosti.

Individuální zobrazení klíčových ukazatelů navíc může manažerům umožnit proniknout do konkrétních oblastí podniku a získat podrobnější představu o jeho finančním zdraví. Například díky zobrazení hodnoty neuhrazených faktur mohou zjistit, zda existují nějaké trendy v opožděných platbách, a přijmout vhodná opatření ke zlepšení cash flow. Schopnost analyzovat data tímto způsobem může poskytnout cenné poznatky, které mohou vést k informovanějším obchodním rozhodnutím a v konečném důsledku pomoci k dosažení stanovených finančních cílů.

Technická stránka softwarových řešení většinu koncových uživatelů příliš nezajímá, přesto stojí za to zmínit dva důležité body. Webové rozhraní ABRA Flexi je napsáno v jazyce JavaScript/ES6, který ve vývojářské komunitě platí za nový standard. Poskytuje webovým aplikacím mimořádnou rychlost, stoprocentní kompatibilitu s dřívějšími verzemi a průběžné zavádění nových funkcí.

ABRA Flexi také pracuje s API (rozhraním pro programování aplikací) umožňujícím propojení všech firemních systémů. Se všemi daty z e-shopu, od dodavatelů, ze skladu nebo z výroby proto pracujete na jednom místě, není zapotřebí jejich ruční přepisování a změny se ve všech propojených systémech odehrávají v reálném čase. K API navíc patří přes 160 externích doplňků, které lze do systému bezproblémově integrovat, od e-shopových řešení po bankovní výpisy či skladový software.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

petr-macek-web

Průzkum: Jak vidí české firmy svou budoucnost? | Petr Macek (Caflou)

gabriela-mrkvicova-web

Zkušená networkerka: Jak v byznysu budovat kvalitní vztahy? | Gabriela Mrkvicová (Smart Network)

jan-astary-web

Jak se buduje e-commerce agentura? | Ján Aštary (Dexfinity)

jiri-peslar-web

Měnové konverze: Na co si dát pozor, pokud podnikáte v zahraničí? | Jiří Peslar (Allrisk)

martin-jares-web

Zákaznická spokojenost: Co ji nejvíce ovlivňuje? | Martin Jareš (Foxdeli)

demanova-rezort-web

Jak se dělá marketing populárního slovenského rezortu? | Jozef Droppa a Ondřej Lipták

jaroslav-rasa-web

Jaké firmy zvládají těžká období lépe? | Jaroslav Řasa (ABRA)

marek-odehnal

Jak pracuje investiční poradce pro zkušené manažery a podnikatele? | Marek Odehnal

Komentáře

Vybraná témata

TOP header

Premium
michal-vodak-web

Heureka: E-commerce čekají obrovské změny. Co mají e-shopy dělat? | Michal Vodák

Premium
petr-ludwig-web

Petr Ludwig: 18 let v byznysu a kampaň s dosahem 1,3 miliardy lidí

Premium
matejka-kasa-web

Josef Matějka (CZC.cz) a Petr Kasa (Pilulka.cz): Jak se zbavit operativy?

Premium
pavel-voparil-web

Zvládání krize v e-commerce. Co pomohlo Bonami? | Pavel Vopařil

Inzerce