Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

Co to jsou „ready made společnosti“? Jaký je jejich význam?

Inzerce

Inzerce

Setkali jste se s pojmem „ready made společnost“ a nevíte, co znamená? Jaký je význam podobných společností a v čem jsou jiné než ty ostatní? Odpovědět se pokusíme v tomto článku.

Inzerce

Co to jsou Ready made společnosti?

S označení „ready made společnosti“ se setkáváme u společností, které jsou určeny k prodeji. Jsou dle zákona zapsány v obchodním rejstříku, ale bez obchodní historie. Nejčastěji se jedná o společnosti s ručením omezeným nebo společnosti akciové). Čekají na svého kupce, pro něhož znamenají rychlejší start v podnikání, méně papírování a létání po úřadech.

S těmito společnostmi se obchoduje i u nás v Česku. Dají se pořídit relativně snadno, v dnešní době i elektronicky, tedy přes internet. Stačí si najít společnosti, které je prodávají. Objednat si ji a po zakoupení získáte kompletní dokumentaci a přístup k firmě.

Jako příklady prodejců si můžeme zmínit například:

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Ceny ready made společností se pohybují v řádu desítek až stovek tisíc.

Proč jsou ready made společnosti výhodné?

Jak již bylo řečeno, hlavní důvodem, proč něco jako „ready made společnosti“ existuje, je zrychlení startu podnikání. Podnikatel za začátku své činnosti potřebuje být co nejrychlejší. Koupě již hotové společnosti mu sice sáhne do financí, ale ušetří mu mnoho času, který by jinak strávil na úřadech, otravným papírováním, čekáním a tak dále. Čekatelská doba na to, aby podnikatel mohl začít vystupovat pod názvem svojí firmy, je většinou až dva týdny. Koupě ready made společnosti mu tuto dobu může zkrátit až na pár hodin.

Velmi důležitá je i absence finanční zátěže coby splacení základního kapitálu, ten je už tedy zcela splacen. Tyto společnosti navíc nikdy nebyly využívány. Jinými slovy pouze existují. Jsou zapsané v obchodním rejstříku, mají svoje IČO, ale nemají žádné dluhy, závazky, nic. Po koupi má podnikatel před sebou zcela novou firmu, z níž může vybudovat klidně milionový byznys.

Kupec si společnost tedy může koupit i z domova. Jednou ale mezi lidi vyrazit stejně bude muset. A to k notáři pro vyřízení formálních záležitostí. Potřebovat k tomu bude pouze občanský průkaz.

Ready made společnosti v České republice

S pojmem „ready made společnosti“ jsme se u nás setkali poprvé kolem roku 2000-2001. Tehdy se u nás poprvé objevil podobný obchod. Začátky byly hlavně v rukou jednoho jediného prodejce, který je řádově v desítkách prodával v letech 2001-2002. Až o rok později se zde začaly objevovat další firmy, co se ready made společnostmi zabývaly, a obchod začal růst.

Mezi lety 2004-2006 se u nás evidovalo už přes 2 500 prodaných ready-made společností. Nejčastěji je využívaly advokátní kanceláře, investiční a developerské společnosti. Zájem však postupně klesal. Stála za tím hlavně připravovaná daňová reforma. (zdroj statistik: Wikipedia)

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už bezmála 1 200. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Nenechte si ujít

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

Premium
pavel-milan-cerny-web

Vybudoval Econea.cz, ale nakonec z ní odešel. Cesta za štěstím Pavla Milana Černého

michaela-steinhauser-web

Růst firmy: Jak ho zvládá Skinners? | Michaela Steinhauser

jindra-dohnal-web

Bez strategického myšlení nemáte v byznysu šanci | Jindra Dohnal (Creatixo)

gabriela-mrkvicova-web

Jak z networkingu dostat maximum pro váš byznys? | Gabriela Mrkvicová (Smart Network)

marek-odehnal-web

Pro rodiče: Jak přemýšlet nad finanční budoucností vašich děti? | Marek Odehnal

Komentáře

PK

Před 12 roky

Dobrý den všem,

rád bych se v této souvislosti podělil o své zkušenosti s nákupem ready made společnosti.

Během své podnikatelké aktivity jsem otázku nákupu předzaložené společnosti rešeil již desetkrát a musím říct, že až zpětně si uvědomuji rizika, do kterých jsem v počátku vstupoval díky své neinformovanosti a pohodlnosti. Dnes již vím, že nákup předzaložené společnosti je třeba realizovat od společnosti, kterou máte důkladně ověřenou a jejímiž kvalitami a grancemi si můžete být jistí. Já osobně jsem měl to štěstí, že jsem hned při první příležitosti narazil na společnosti TERRINVEST, nyní TERINVEST CAPITAL, která nejen svými cenami,ale i přístupem ke klientovi a celkovým servisem splňuje, dle mého názoru, ty nejpřísnější kritéria.

PK

Odpovědět »

Renata Jirková

Před 9 roky

Umí vámi propagovaná firma provést i prodej ready made společnosti se sídlem v Brně? Jedná se mi o to, zda mají k dispozici i předzaložené společnosti sídlící v Brně, nebo prodávají jen ready made pražské? Díky za info. Renata J.

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

TOP header

Premium
pavel-hadrbolec-web

Finanční ředitel T-Mobilu: Jak se buduje zdravá firma? | Pavel Hadrbolec

Premium
rozhon-bernatek-web

Oba prodali firmu. Oba úplně jinak. Příběhy Vivantisu a Ovečkárny | Martin Rozhoň a Martin Bernátek

Premium
petr-kasa-web

Petr Kasa: Jak budujeme hodnotu Pilulka.cz?

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

Inzerce