Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Konkrétní a praktické tipy pro řízení malé i velké firmy.
TOP podnikatelé, manažeři a další specialisté na byznys.
Témata, o kterých se jinde nemluví. Důležité pro každého podnikatele.
Zjistit více

Inzerce

Co to jsou „ready made společnosti“? Jaký je jejich význam?

Setkali jste se s pojmem „ready made společnost“ a nevíte, co znamená? Jaký je význam podobných společností a v čem jsou jiné než ty ostatní? Odpovědět se pokusíme v tomto článku.

Co to jsou Ready made společnosti?

S označení „ready made společnosti“ se setkáváme u společností, které jsou určeny k prodeji. Jsou dle zákona zapsány v obchodním rejstříku, ale bez obchodní historie. Nejčastěji se jedná o společnosti s ručením omezeným nebo společnosti akciové). Čekají na svého kupce, pro něhož znamenají rychlejší start v podnikání, méně papírování a létání po úřadech.

S těmito společnostmi se obchoduje i u nás v Česku. Dají se pořídit relativně snadno, v dnešní době i elektronicky, tedy přes internet. Stačí si najít společnosti, které je prodávají. Objednat si ji a po zakoupení získáte kompletní dokumentaci a přístup k firmě.

Jako příklady prodejců si můžeme zmínit například:

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Ceny ready made společností se pohybují v řádu desítek až stovek tisíc.

Proč jsou ready made společnosti výhodné?

Jak již bylo řečeno, hlavní důvodem, proč něco jako „ready made společnosti“ existuje, je zrychlení startu podnikání. Podnikatel za začátku své činnosti potřebuje být co nejrychlejší. Koupě již hotové společnosti mu sice sáhne do financí, ale ušetří mu mnoho času, který by jinak strávil na úřadech, otravným papírováním, čekáním a tak dále. Čekatelská doba na to, aby podnikatel mohl začít vystupovat pod názvem svojí firmy, je většinou až dva týdny. Koupě ready made společnosti mu tuto dobu může zkrátit až na pár hodin.

Velmi důležitá je i absence finanční zátěže coby splacení základního kapitálu, ten je už tedy zcela splacen. Tyto společnosti navíc nikdy nebyly využívány. Jinými slovy pouze existují. Jsou zapsané v obchodním rejstříku, mají svoje IČO, ale nemají žádné dluhy, závazky, nic. Po koupi má podnikatel před sebou zcela novou firmu, z níž může vybudovat klidně milionový byznys.

Kupec si společnost tedy může koupit i z domova. Jednou ale mezi lidi vyrazit stejně bude muset. A to k notáři pro vyřízení formálních záležitostí. Potřebovat k tomu bude pouze občanský průkaz.

Ready made společnosti v České republice

S pojmem „ready made společnosti“ jsme se u nás setkali poprvé kolem roku 2000-2001. Tehdy se u nás poprvé objevil podobný obchod. Začátky byly hlavně v rukou jednoho jediného prodejce, který je řádově v desítkách prodával v letech 2001-2002. Až o rok později se zde začaly objevovat další firmy, co se ready made společnostmi zabývaly, a obchod začal růst.

Mezi lety 2004-2006 se u nás evidovalo už přes 2 500 prodaných ready-made společností. Nejčastěji je využívaly advokátní kanceláře, investiční a developerské společnosti. Zájem však postupně klesal. Stála za tím hlavně připravovaná daňová reforma. (zdroj statistik: Wikipedia)

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirkovi je 29 let a je zakladatelem MladýPodnikatel.cz. Podnikat začal ještě na střední škole, ale jeho první firma mu vůbec nevyšla. Po ní se začal naplno věnovat natáčení rozhovorů a podcastů, kterých má za sebou už bezmála 8 stovek. Ročně pořádá desítky akcí pro podnikatele a často přednáší na vysokých školách. Časopis Forbes ho umístil do českého výběru 30pod30, několikrát byl nominován na Osobnost digitálního marketingu WebTOP100 a opakovaně se umísťuje i v Křišťálové Lupě. Nabízí konzultace a sledovat ho můžete třeba na Facebooku nebo na LinkedIn.

Nenechte si ujít

jiri-jemelka-web

Firma neroste. Co s tím? | Jiří Jemelka (JPF)

jiri-rostecky-web

Mladí podnikatelé. Tvoří vlastní svět a dávají šanci nápadům

Premium
ondrej-fryc-web

Ondřej Fryc: Budování managementu firmy (Mall, Reflex Capital)

Právě vyšlo

adam-neuberger-web

Začátek recese kryptoměn? | Adam Neuberger (Probinex)

jiri-peslar-web

Podnikatel na cestách. Proč myslet na pojištění? | Jiří Peslar

Premium
jan-karel-web

Výkon obchodníků: Jak ho zvýšit? | Jan Karel

Nejoblíbenější

Premium
dalibor-dedek-web

Dalibor Dědek: Jak vybudoval Jablotron?

Premium
karol-gulas-web

Marketing Astratexu | Karol Guláš

Premium
vojtech-boril-web

SaaS byznys: Jak s ním růst? | Vojtěch Bořil (Kentico)

Komentáře

PK

Před 11 roky

Dobrý den všem,

rád bych se v této souvislosti podělil o své zkušenosti s nákupem ready made společnosti.

Během své podnikatelké aktivity jsem otázku nákupu předzaložené společnosti rešeil již desetkrát a musím říct, že až zpětně si uvědomuji rizika, do kterých jsem v počátku vstupoval díky své neinformovanosti a pohodlnosti. Dnes již vím, že nákup předzaložené společnosti je třeba realizovat od společnosti, kterou máte důkladně ověřenou a jejímiž kvalitami a grancemi si můžete být jistí. Já osobně jsem měl to štěstí, že jsem hned při první příležitosti narazil na společnosti TERRINVEST, nyní TERINVEST CAPITAL, která nejen svými cenami,ale i přístupem ke klientovi a celkovým servisem splňuje, dle mého názoru, ty nejpřísnější kritéria.

PK

Odpovědět »

Renata Jirková

Před 8 roky

Umí vámi propagovaná firma provést i prodej ready made společnosti se sídlem v Brně? Jedná se mi o to, zda mají k dispozici i předzaložené společnosti sídlící v Brně, nebo prodávají jen ready made pražské? Díky za info. Renata J.

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

carly-kirstenova-web

Carly Kirstenová aka Carrie Kirsten: Život úspěšné influencerky, cena za úspěch, přístup firem a fanoušků

Premium
michal-mesko-web

Strategie knihkupectví Martinus | Michal Meško

Premium
radovan-vavra-web

Radovan Vávra: Jak přemýšlet nad budoucností firmy?

Premium
david-manych-web

Finanční problémy a financování firem | David Manych (Natland)

Inzerce