Inzerce

Co to jsou „ready made společnosti“? Jaký je jejich význam?

Setkali jste se s pojmem „ready made společnost“ a nevíte, co znamená? Jaký je význam podobných společností a v čem jsou jiné než ty ostatní? Odpovědět se pokusíme v tomto článku.

Inzerce

Co to jsou Ready made společnosti?

S označení „ready made společnosti“ se setkáváme u společností, které jsou určeny k prodeji. Jsou dle zákona zapsány v obchodním rejstříku, ale bez obchodní historie. Nejčastěji se jedná o společnosti s ručením omezeným nebo společnosti akciové). Čekají na svého kupce, pro něhož znamenají rychlejší start v podnikání, méně papírování a létání po úřadech.

S těmito společnostmi se obchoduje i u nás v Česku. Dají se pořídit relativně snadno, v dnešní době i elektronicky, tedy přes internet. Stačí si najít společnosti, které je prodávají. Objednat si ji a po zakoupení získáte kompletní dokumentaci a přístup k firmě.

Jako příklady prodejců si můžeme zmínit například:

Ceny ready made společností se pohybují v řádu desítek až stovek tisíc.

Proč jsou ready made společnosti výhodné?

Jak již bylo řečeno, hlavní důvodem, proč něco jako „ready made společnosti“ existuje, je zrychlení startu podnikání. Podnikatel za začátku své činnosti potřebuje být co nejrychlejší. Koupě již hotové společnosti mu sice sáhne do financí, ale ušetří mu mnoho času, který by jinak strávil na úřadech, otravným papírováním, čekáním a tak dále. Čekatelská doba na to, aby podnikatel mohl začít vystupovat pod názvem svojí firmy, je většinou až dva týdny. Koupě ready made společnosti mu tuto dobu může zkrátit až na pár hodin.

Velmi důležitá je i absence finanční zátěže coby splacení základního kapitálu, ten je už tedy zcela splacen. Tyto společnosti navíc nikdy nebyly využívány. Jinými slovy pouze existují. Jsou zapsané v obchodním rejstříku, mají svoje IČO, ale nemají žádné dluhy, závazky, nic. Po koupi má podnikatel před sebou zcela novou firmu, z níž může vybudovat klidně milionový byznys.

Kupec si společnost tedy může koupit i z domova. Jednou ale mezi lidi vyrazit stejně bude muset. A to k notáři pro vyřízení formálních záležitostí. Potřebovat k tomu bude pouze občanský průkaz.

Ready made společnosti v České republice

S pojmem „ready made společnosti“ jsme se u nás setkali poprvé kolem roku 2000-2001. Tehdy se u nás poprvé objevil podobný obchod. Začátky byly hlavně v rukou jednoho jediného prodejce, který je řádově v desítkách prodával v letech 2001-2002. Až o rok později se zde začaly objevovat další firmy, co se ready made společnostmi zabývaly, a obchod začal růst.

Mezi lety 2004-2006 se u nás evidovalo už přes 2 500 prodaných ready-made společností. Nejčastěji je využívaly advokátní kanceláře, investiční a developerské společnosti. Zájem však postupně klesal. Stála za tím hlavně připravovaná daňová reforma. (zdroj statistik: Wikipedia)

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirkovi je 28 let a je zakladatelem MladýPodnikatel.cz. Podnikat začal ještě na střední škole, ale jeho první firma mu vůbec nevyšla. Po ní se začal naplno věnovat natáčení rozhovorů a podcastů, kterých má za sebou už bezmála 8 stovek. Ročně pořádá desítky akcí pro podnikatele a často přednáší na vysokých školách. Časopis Forbes ho umístil do českého výběru 30pod30, několikrát byl nominován na Osobnost digitálního marketingu WebTOP100 a opakovaně se umísťuje i v Křišťálové Lupě. Píše blog a sledovat ho můžete třeba na Facebooku nebo na LinkedIn.

Nenechte si ujít

Pro předplatitele
lenka-ondruchova-web

Jak prodat firmu? Příběh Queens | Lenka Ondruchová

max-kovar-web

Logistika: V čem se liší výrobní od té v e-commerce? | Max Kovář (Skladon)

Pro předplatitele
michal-illich-web

Michal Illich: E-shopy prodejte. Nečeká je velký růst. Mnoho oborů ztratí svou hodnotu

Právě vyšlo

Pro předplatitele
jonas-cumrik-web

Jak do firmy přivést ty nejlepší mladé talenty? | Jonáš Čumrik

Pro předplatitele
bara-novakova-web

Psychologie v copywritingu | Bára Nováková

juraj-harkabuzik-web

Outsourcing zákaznické podpory e-shopu: Jak probíhá v praxi? | Juraj Harkabuzík (CustomerHero.cz)

Nejoblíbenější

Pro předplatitele
martin-hausenblas-web

Martin Hausenblas: Jak předat firmu nástupci a posunout se do role majitele?

Pro předplatitele
radovan-vavra-web

Radovan Vávra: Jak přemýšlet nad budoucností firmy?

Pro předplatitele
martin-rozhon-web

Zkušení zaměstnanci. Jak je najít a jak s nimi pracovat? | Martin Rozhoň

Komentáře

PK

Před 10 roky

Dobrý den všem,

rád bych se v této souvislosti podělil o své zkušenosti s nákupem ready made společnosti.

Během své podnikatelké aktivity jsem otázku nákupu předzaložené společnosti rešeil již desetkrát a musím říct, že až zpětně si uvědomuji rizika, do kterých jsem v počátku vstupoval díky své neinformovanosti a pohodlnosti. Dnes již vím, že nákup předzaložené společnosti je třeba realizovat od společnosti, kterou máte důkladně ověřenou a jejímiž kvalitami a grancemi si můžete být jistí. Já osobně jsem měl to štěstí, že jsem hned při první příležitosti narazil na společnosti TERRINVEST, nyní TERINVEST CAPITAL, která nejen svými cenami,ale i přístupem ke klientovi a celkovým servisem splňuje, dle mého názoru, ty nejpřísnější kritéria.

PK

Odpovědět »

Renata Jirková

Před 8 roky

Umí vámi propagovaná firma provést i prodej ready made společnosti se sídlem v Brně? Jedná se mi o to, zda mají k dispozici i předzaložené společnosti sídlící v Brně, nebo prodávají jen ready made pražské? Díky za info. Renata J.

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

petr-bena-web

Budoucnost e-commerce a role marketplaces | Petr Bena z Alza.cz

michal-koubek-web

Jak spočítat náklady na vytvoření managementu firmy? | Michal Koubek

Pro předplatitele
michal-illich-web

Michal Illich: E-shopy prodejte. Nečeká je velký růst. Mnoho oborů ztratí svou hodnotu

tomas-malovec-web

Rozjezd nové firmy a vydělávání peněz od začátku | Tomáš Malovec (Born Digital)