Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Inspirujte se a vytvořte úspěšnou strategii pro Váš byznys
Získejte ihned použitelné praktické tipy, jak zefektivnit Vaše podnikání
Učte se od Vašich nových mentorů- TOP byznysmenů
Zjistit více

Inzerce

5 tipů, jak uspět

Uspět, a to nejen v novém roce, chce každý druhý. Neustále se ze všech stran slýchá, jak obrovské bohatství světoví giganti obrací v dlaních, ale zároveň také co si kupují a jak jsou vlastně šťastní, i když samozřejmě mají své problémy, jako každý. Pokud vám v hlavě dřímá už nějakou dobu konkrétní vize nebo plán toho, co zrealizovat, poradíme vám hned několik tipů, jak uspět.

Ujasnění priorit jako krok číslo jedna

Klíčem k úspěchu je především ujasnění svých priorit. Chcete docílit kariérního posunu nebo založit společnost, se kterou se zapíšete do historie byznysu? Stanovte si vaše cíle a jednotlivé kroky, které k nim vedou, a to podle důležitosti. Opravdu nezáleží na tom, jestli se týkají postavení se na vlastní nohy, nebo žádosti o vyšší plat. Každý má priority jiné a k jejich naplnění nebo dosažení spěje pouze jejich uspořádání.

Skládání priorit není něco, k čemu by docházelo zčistajasna. A taky to není nic, co by bylo hotové za pár minut. Je dobré si nad tím sednout a promyslet to. Neuspěchejte to.

Uvědomte si své silné a slabé stránky

Klíčem ke zdolání hory úspěchu nejsou vkusné pánské peněženky, i když je pravdou, že s nimi jako velký podnikatel nebo manažer vypadat budete. Daleko důležitější je uvědomit si své silné a slabé stránky. V čem máte oproti ostatním navrch? Co je vaší superschopností? Co je ta vaše super power? A naopak co není vaší parketou a na co byste ideálně potřebovali schopného člověka, který by pomyslnou díru zaplnil?

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Uvědomit si silné a slabé stránky je klíčové i v případě, že nechcete uspět jako velký podnikal, nýbrž jako zaměstnanec ve firmě. Vlastní analyzování je jedním z bodů, které zaměstnavatele nejvíce zajímají a čemu dává velký důraz při následném rozhodování se, jestli vás přijme/nepřijme, povýší/nepovýší.

Zocelte svou mysl

To, na co myslíme, si také přitahujeme do života. Už jste slyšeli tuto větu? Pravděpodobně ano, protože ji pořád dokola opakují úspěšní a bohatí lidé. Vědí totiž, že uspořádání myšlenek je skutečně jedním z kamenů úspěchu, které můžete položit pouze vy sami.

Naučit se zvládat svou hlavu a nastolit v ní pořádek, pokud je to zapotřebí, je však „vyšší dívčí”. Pomoct k ní mohou hlavně knihy a vlastní otevřenost přijímat nové podněty, které nás mohou formovat a razantním způsobem ovlivnit náš život.

I cesta je cíl

Snažit se uspět – přesně to stojí nejvíce zato, i když dosažení cíle přinese skvělý pocit zadostiučinění. Pokud se však upnete pouze na cíl a neuvidíme nic, co jsme na cestě k němu dokázali, a že bude o co stát.

Dosáhnout vrcholu hory úspěchu je jedna věc, ovšem ta dlouhá trať, kterou jsme do té doby zdolali, je přesně tím, na co budeme vzpomínat především a co nás bude nejvíce formovat. Nepřikládejte tomu nižší váhu.

Naučte se disciplíně

Disciplinovanost – pátý a poslední bod našeho seznamu, díky kterému můžeme uspět. Ráno vstát, začít pracovat a nepřestat, dokud nebude cíl splněn. A rituál opakovat. S prokrastinací se nedojde opravdu nikam, ale s disciplínou – s tou se, panečku, dějí věci!

Svou disciplínu je možné zvýšit několika způsoby. Předně se vyplatí svůj velký cíl rozdělit na menší, krátkodobější a realistické cíle (postupné dosahování výsledků nás nenechá sejít z cesty). Dodržování deadlinů čili toho, co slíbíme, to také velkou měrou k disciplinovanosti přispívá. A samozřejmě plánování dalších kroků, do kterých se pustíme, abychom dosáhli svých priorit. Při plánování si však nezapomeňte do diáře zapsat i čas na odpočinek. 

TIP NAVÍC: Nebojte se selhání

Tipů, jak uspět, bychom mohli zmínit víc. A ostatně – proč ne! Každý úspěšný v minulosti selhal. Dopustil se řady chyb, které ho přivedly na samotné dno. Klíčové ale je se ode dna znovu odrazit. Odpusťte si proto přešlapy stranou, jsou jenom součástí procesu a mají vás posunout dál.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

petr-macek-web

Finanční řízení firmy v nepříznivé době | Petr Macek (Caflou)

milan-pichlik-web

Marketing bez cookies a měření na internetu | Milan Pichlík (eHub)

vit-endler-web

Jak se hodnotí firmy pohledem investora? | Vít Endler (Fingood)

Právě vyšlo

Premium
martin-penicka-web

Zažité metody nefungují. Řízení firmy je velmi komplexní | Martin Pěnička (TisknuLevně.cz)

Premium
karel-parizek-web

Jak řídit marketingový tým? | Karel Pařízek

Premium
jakub-ditrich-web

Když váš trh ještě ani neexistuje. Jak nastoupit na vlnu nových trendů? | Jakub Ditrich

Nejoblíbenější

Premium
alex-mlatilik-web

Zľavomatu hrozilo zavření a musel se vybudovat skoro od nuly | Aleš Mlátilík

Premium
petr-ludwig-web

Petr Ludwig: 18 let v byznysu a kampaň s dosahem 1,3 miliardy lidí

Premium
pavel-voparil-web

Zvládání krize v e-commerce. Co pomohlo Bonami? | Pavel Vopařil

Komentáře

TOP header

Premium
martina-svadbikova-web

Firma nezávislá na zakladateli. Jak to udělat? | Martina Svadbíková (Bella Rose)

Premium
lukas-uhl-web

Jak řešit krize firem? Příběh Pietro Filipi a Zootu | Lukáš Uhl

Premium
vydrzel-budnik-web

Microsoft, PPF, O2. Duel dvou TOP manažerů o řízení firmy | Michal Vydržel a Tomáš Budník

Premium
petr-ludwig-web

Petr Ludwig: 18 let v byznysu a kampaň s dosahem 1,3 miliardy lidí

Inzerce