Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Jdeme v nich mnohem více do hloubky. Žádná teorie, pouze praxe.
Zpovídáme špičkové hosty z řad TOP podnikatelů a manažerů.
Cenné know-how pro majitele a šéfy malých i velkých firem.
Zjistit více

Inzerce

5 tipů, jak uspět

Uspět, a to nejen v novém roce, chce každý druhý. Neustále se ze všech stran slýchá, jak obrovské bohatství světoví giganti obrací v dlaních, ale zároveň také co si kupují a jak jsou vlastně šťastní, i když samozřejmě mají své problémy, jako každý. Pokud vám v hlavě dřímá už nějakou dobu konkrétní vize nebo plán toho, co zrealizovat, poradíme vám hned několik tipů, jak uspět.

Ujasnění priorit jako krok číslo jedna

Klíčem k úspěchu je především ujasnění svých priorit. Chcete docílit kariérního posunu nebo založit společnost, se kterou se zapíšete do historie byznysu? Stanovte si vaše cíle a jednotlivé kroky, které k nim vedou, a to podle důležitosti. Opravdu nezáleží na tom, jestli se týkají postavení se na vlastní nohy, nebo žádosti o vyšší plat. Každý má priority jiné a k jejich naplnění nebo dosažení spěje pouze jejich uspořádání.

Skládání priorit není něco, k čemu by docházelo zčistajasna. A taky to není nic, co by bylo hotové za pár minut. Je dobré si nad tím sednout a promyslet to. Neuspěchejte to.

Uvědomte si své silné a slabé stránky

Klíčem ke zdolání hory úspěchu nejsou vkusné pánské peněženky, i když je pravdou, že s nimi jako velký podnikatel nebo manažer vypadat budete. Daleko důležitější je uvědomit si své silné a slabé stránky. V čem máte oproti ostatním navrch? Co je vaší superschopností? Co je ta vaše super power? A naopak co není vaší parketou a na co byste ideálně potřebovali schopného člověka, který by pomyslnou díru zaplnil?

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Uvědomit si silné a slabé stránky je klíčové i v případě, že nechcete uspět jako velký podnikal, nýbrž jako zaměstnanec ve firmě. Vlastní analyzování je jedním z bodů, které zaměstnavatele nejvíce zajímají a čemu dává velký důraz při následném rozhodování se, jestli vás přijme/nepřijme, povýší/nepovýší.

Zocelte svou mysl

To, na co myslíme, si také přitahujeme do života. Už jste slyšeli tuto větu? Pravděpodobně ano, protože ji pořád dokola opakují úspěšní a bohatí lidé. Vědí totiž, že uspořádání myšlenek je skutečně jedním z kamenů úspěchu, které můžete položit pouze vy sami.

Naučit se zvládat svou hlavu a nastolit v ní pořádek, pokud je to zapotřebí, je však „vyšší dívčí”. Pomoct k ní mohou hlavně knihy a vlastní otevřenost přijímat nové podněty, které nás mohou formovat a razantním způsobem ovlivnit náš život.

I cesta je cíl

Snažit se uspět – přesně to stojí nejvíce zato, i když dosažení cíle přinese skvělý pocit zadostiučinění. Pokud se však upnete pouze na cíl a neuvidíme nic, co jsme na cestě k němu dokázali, a že bude o co stát.

Dosáhnout vrcholu hory úspěchu je jedna věc, ovšem ta dlouhá trať, kterou jsme do té doby zdolali, je přesně tím, na co budeme vzpomínat především a co nás bude nejvíce formovat. Nepřikládejte tomu nižší váhu.

Naučte se disciplíně

Disciplinovanost – pátý a poslední bod našeho seznamu, díky kterému můžeme uspět. Ráno vstát, začít pracovat a nepřestat, dokud nebude cíl splněn. A rituál opakovat. S prokrastinací se nedojde opravdu nikam, ale s disciplínou – s tou se, panečku, dějí věci!

Svou disciplínu je možné zvýšit několika způsoby. Předně se vyplatí svůj velký cíl rozdělit na menší, krátkodobější a realistické cíle (postupné dosahování výsledků nás nenechá sejít z cesty). Dodržování deadlinů čili toho, co slíbíme, to také velkou měrou k disciplinovanosti přispívá. A samozřejmě plánování dalších kroků, do kterých se pustíme, abychom dosáhli svých priorit. Při plánování si však nezapomeňte do diáře zapsat i čas na odpočinek. 

TIP NAVÍC: Nebojte se selhání

Tipů, jak uspět, bychom mohli zmínit víc. A ostatně – proč ne! Každý úspěšný v minulosti selhal. Dopustil se řady chyb, které ho přivedly na samotné dno. Klíčové ale je se ode dna znovu odrazit. Odpusťte si proto přešlapy stranou, jsou jenom součástí procesu a mají vás posunout dál.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

marek-odehnal-web

Investování pro majitele firem: Co se vyplatí? | Marek Odehnal

jiri-simonides-web

Influencer marketing: Jak ho může dělat menší firma? | Jiří Simonides (Fragile)

vit-endler-web

Do čeho v dnešní době investovat? | Vít Endler (finGOOD.cz)

Právě vyšlo

Premium
vojtech-boril-web

SaaS byznys: Jak s ním růst? | Vojtěch Bořil (Kentico)

jakub-kaderavek-web

WordPress: Vyplatí se na něm vytvářet e-shop? | Jakub Kadeřávek

Premium
lenka-oneill-web

Pietro Filipi: Příčiny pádu módní značky | Lenka O’Neill

Nejoblíbenější

Premium
pavel-hrstka-web

Jak si spočítat investice do firmy? | Pavel Hrstka (CityZen)

Premium
martina-horka-web

dm drogerie: Jak se řídí 4 tisíce zaměstnanců? | Martina Horká

Premium
jan-simkanic-web

Deník N: Cesta ze ztráty k provoznímu zisku | Ján Simkanič

Komentáře

TOP obsah

josef-matejka-web

Josef Matějka (CZC.cz): Smysl života po prodeji firmy, zvládání stresu v podnikání, investice do technologií

Premium
filip-kahoun-web

Mikromanagement a perfekcionismus při řízení firmy | Filip Kahoun

martin-kasa-web

Martin Kasa: Investice do startupů, nemovitostí i bitcoinů, byznys s Pilulkou, ochrana spotřebitele

Premium
petr-pouchly-web

Proč pro vás nechtějí pracovat špičkoví lidé? | Petr Pouchlý

Inzerce