Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Inspirujte se a vytvořte úspěšnou strategii pro Váš byznys
Získejte ihned použitelné praktické tipy, jak zefektivnit Vaše podnikání
Učte se od Vašich nových mentorů- TOP byznysmenů
Zjistit více

Inzerce

5 tipů, jak uspět

Uspět, a to nejen v novém roce, chce každý druhý. Neustále se ze všech stran slýchá, jak obrovské bohatství světoví giganti obrací v dlaních, ale zároveň také co si kupují a jak jsou vlastně šťastní, i když samozřejmě mají své problémy, jako každý. Pokud vám v hlavě dřímá už nějakou dobu konkrétní vize nebo plán toho, co zrealizovat, poradíme vám hned několik tipů, jak uspět.

Ujasnění priorit jako krok číslo jedna

Klíčem k úspěchu je především ujasnění svých priorit. Chcete docílit kariérního posunu nebo založit společnost, se kterou se zapíšete do historie byznysu? Stanovte si vaše cíle a jednotlivé kroky, které k nim vedou, a to podle důležitosti. Opravdu nezáleží na tom, jestli se týkají postavení se na vlastní nohy, nebo žádosti o vyšší plat. Každý má priority jiné a k jejich naplnění nebo dosažení spěje pouze jejich uspořádání.

Skládání priorit není něco, k čemu by docházelo zčistajasna. A taky to není nic, co by bylo hotové za pár minut. Je dobré si nad tím sednout a promyslet to. Neuspěchejte to.

Uvědomte si své silné a slabé stránky

Klíčem ke zdolání hory úspěchu nejsou vkusné pánské peněženky, i když je pravdou, že s nimi jako velký podnikatel nebo manažer vypadat budete. Daleko důležitější je uvědomit si své silné a slabé stránky. V čem máte oproti ostatním navrch? Co je vaší superschopností? Co je ta vaše super power? A naopak co není vaší parketou a na co byste ideálně potřebovali schopného člověka, který by pomyslnou díru zaplnil?

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Uvědomit si silné a slabé stránky je klíčové i v případě, že nechcete uspět jako velký podnikal, nýbrž jako zaměstnanec ve firmě. Vlastní analyzování je jedním z bodů, které zaměstnavatele nejvíce zajímají a čemu dává velký důraz při následném rozhodování se, jestli vás přijme/nepřijme, povýší/nepovýší.

Zocelte svou mysl

To, na co myslíme, si také přitahujeme do života. Už jste slyšeli tuto větu? Pravděpodobně ano, protože ji pořád dokola opakují úspěšní a bohatí lidé. Vědí totiž, že uspořádání myšlenek je skutečně jedním z kamenů úspěchu, které můžete položit pouze vy sami.

Naučit se zvládat svou hlavu a nastolit v ní pořádek, pokud je to zapotřebí, je však „vyšší dívčí”. Pomoct k ní mohou hlavně knihy a vlastní otevřenost přijímat nové podněty, které nás mohou formovat a razantním způsobem ovlivnit náš život.

I cesta je cíl

Snažit se uspět – přesně to stojí nejvíce zato, i když dosažení cíle přinese skvělý pocit zadostiučinění. Pokud se však upnete pouze na cíl a neuvidíme nic, co jsme na cestě k němu dokázali, a že bude o co stát.

Dosáhnout vrcholu hory úspěchu je jedna věc, ovšem ta dlouhá trať, kterou jsme do té doby zdolali, je přesně tím, na co budeme vzpomínat především a co nás bude nejvíce formovat. Nepřikládejte tomu nižší váhu.

Naučte se disciplíně

Disciplinovanost – pátý a poslední bod našeho seznamu, díky kterému můžeme uspět. Ráno vstát, začít pracovat a nepřestat, dokud nebude cíl splněn. A rituál opakovat. S prokrastinací se nedojde opravdu nikam, ale s disciplínou – s tou se, panečku, dějí věci!

Svou disciplínu je možné zvýšit několika způsoby. Předně se vyplatí svůj velký cíl rozdělit na menší, krátkodobější a realistické cíle (postupné dosahování výsledků nás nenechá sejít z cesty). Dodržování deadlinů čili toho, co slíbíme, to také velkou měrou k disciplinovanosti přispívá. A samozřejmě plánování dalších kroků, do kterých se pustíme, abychom dosáhli svých priorit. Při plánování si však nezapomeňte do diáře zapsat i čas na odpočinek. 

TIP NAVÍC: Nebojte se selhání

Tipů, jak uspět, bychom mohli zmínit víc. A ostatně – proč ne! Každý úspěšný v minulosti selhal. Dopustil se řady chyb, které ho přivedly na samotné dno. Klíčové ale je se ode dna znovu odrazit. Odpusťte si proto přešlapy stranou, jsou jenom součástí procesu a mají vás posunout dál.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

marek-marusinec-web

Zvyšte angažovanost vašich zaměstnanců | Marek Marušinec

peter-maslik-web

Desítky tisíc investorů do nemovitostí. To je Investown.cz | Peter Maslík

juraj-harkabuzik-web

Vánoce jsou tady! Jak na ně připravit vaši zákaznickou podporu? | Juraj Harkabuzík (CustomerHero.cz)

Právě vyšlo

jan-kocenda-web

Trezor. Světově unikátní byznys s kořeny v Česku | Jan Kočenda

Premium
martin-javier-stojka-web

Rozšiřte si trh práce, ušetřete a získejte zkušenější kolegy | Martin Javier Stojka

Premium
jan-fabini-web

Z vlastní výroby až k zákazníkovi. Prodávejte jako značka Fabini | Jan Fabini

Nejoblíbenější

Premium
matejka-kasa-web

Josef Matějka (CZC.cz) a Petr Kasa (Pilulka.cz): Jak se zbavit operativy?

Premium
gabriel-simco-web

Strategie pro úspěšný e-shop krok za krokem | Gabriel Šimčo

Premium
lukas-uhl-web

Jak řešit krize firem? Příběh Pietro Filipi a Zootu | Lukáš Uhl

Komentáře

TOP obsah

jan-moudrik-web

Jan Moudřík: Jak Alza.cz expanduje do zahraničí?

andrej-kiska-ml-web

Andrej Kiska ml.: Osobnost podnikatelů, získávání investora, úspěch startupů

Premium
diana-radl-rogerova-web

Jak vybírat nejlepší zaměstnance do firmy? | Diana Rádl Rogerová (Deloitte)

michal-koubek-jaroslav-baier-web

Finanční potíže firmy: Jak je řešit? | Michal Koubek a Jaroslav Baier

Inzerce