Doporučujeme

Rozhovory o řízení firem prakticky a do hloubky

Získejte praktické tipy pro řízení vaší firmy
Podrobné rozhovory se zkušenými podnikateli
Vytvořte úspěšnou strategii pro váš byznys
Zjistit více

5 tipů, jak uspět

Inzerce

Inzerce

Uspět, a to nejen v novém roce, chce každý druhý. Neustále se ze všech stran slýchá, jak obrovské bohatství světoví giganti obrací v dlaních, ale zároveň také co si kupují a jak jsou vlastně šťastní, i když samozřejmě mají své problémy, jako každý. Pokud vám v hlavě dřímá už nějakou dobu konkrétní vize nebo plán toho, co zrealizovat, poradíme vám hned několik tipů, jak uspět.

Ujasnění priorit jako krok číslo jedna

Klíčem k úspěchu je především ujasnění svých priorit. Chcete docílit kariérního posunu nebo založit společnost, se kterou se zapíšete do historie byznysu? Stanovte si vaše cíle a jednotlivé kroky, které k nim vedou, a to podle důležitosti. Opravdu nezáleží na tom, jestli se týkají postavení se na vlastní nohy, nebo žádosti o vyšší plat. Každý má priority jiné a k jejich naplnění nebo dosažení spěje pouze jejich uspořádání.

Skládání priorit není něco, k čemu by docházelo zčistajasna. A taky to není nic, co by bylo hotové za pár minut. Je dobré si nad tím sednout a promyslet to. Neuspěchejte to.

Uvědomte si své silné a slabé stránky

Klíčem ke zdolání hory úspěchu nejsou vkusné pánské peněženky, i když je pravdou, že s nimi jako velký podnikatel nebo manažer vypadat budete. Daleko důležitější je uvědomit si své silné a slabé stránky. V čem máte oproti ostatním navrch? Co je vaší superschopností? Co je ta vaše super power? A naopak co není vaší parketou a na co byste ideálně potřebovali schopného člověka, který by pomyslnou díru zaplnil?

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Uvědomit si silné a slabé stránky je klíčové i v případě, že nechcete uspět jako velký podnikal, nýbrž jako zaměstnanec ve firmě. Vlastní analyzování je jedním z bodů, které zaměstnavatele nejvíce zajímají a čemu dává velký důraz při následném rozhodování se, jestli vás přijme/nepřijme, povýší/nepovýší.

Zocelte svou mysl

To, na co myslíme, si také přitahujeme do života. Už jste slyšeli tuto větu? Pravděpodobně ano, protože ji pořád dokola opakují úspěšní a bohatí lidé. Vědí totiž, že uspořádání myšlenek je skutečně jedním z kamenů úspěchu, které můžete položit pouze vy sami.

Naučit se zvládat svou hlavu a nastolit v ní pořádek, pokud je to zapotřebí, je však „vyšší dívčí”. Pomoct k ní mohou hlavně knihy a vlastní otevřenost přijímat nové podněty, které nás mohou formovat a razantním způsobem ovlivnit náš život.

I cesta je cíl

Snažit se uspět – přesně to stojí nejvíce zato, i když dosažení cíle přinese skvělý pocit zadostiučinění. Pokud se však upnete pouze na cíl a neuvidíme nic, co jsme na cestě k němu dokázali, a že bude o co stát.

Dosáhnout vrcholu hory úspěchu je jedna věc, ovšem ta dlouhá trať, kterou jsme do té doby zdolali, je přesně tím, na co budeme vzpomínat především a co nás bude nejvíce formovat. Nepřikládejte tomu nižší váhu.

Naučte se disciplíně

Disciplinovanost – pátý a poslední bod našeho seznamu, díky kterému můžeme uspět. Ráno vstát, začít pracovat a nepřestat, dokud nebude cíl splněn. A rituál opakovat. S prokrastinací se nedojde opravdu nikam, ale s disciplínou – s tou se, panečku, dějí věci!

Svou disciplínu je možné zvýšit několika způsoby. Předně se vyplatí svůj velký cíl rozdělit na menší, krátkodobější a realistické cíle (postupné dosahování výsledků nás nenechá sejít z cesty). Dodržování deadlinů čili toho, co slíbíme, to také velkou měrou k disciplinovanosti přispívá. A samozřejmě plánování dalších kroků, do kterých se pustíme, abychom dosáhli svých priorit. Při plánování si však nezapomeňte do diáře zapsat i čas na odpočinek. 

TIP NAVÍC: Nebojte se selhání

Tipů, jak uspět, bychom mohli zmínit víc. A ostatně – proč ne! Každý úspěšný v minulosti selhal. Dopustil se řady chyb, které ho přivedly na samotné dno. Klíčové ale je se ode dna znovu odrazit. Odpusťte si proto přešlapy stranou, jsou jenom součástí procesu a mají vás posunout dál.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

Premium
michal-vodak-web

Heureka: E-commerce čekají obrovské změny. Co mají e-shopy dělat? | Michal Vodák

petr-macek-web

Průzkum: Jak vidí české firmy svou budoucnost? | Petr Macek (Caflou)

Premium
jan-moravcik-web

Jak zvýšit ziskovost e-shopu? Příklad GentlemanStore.cz | Jan Moravčík

jiri-rostecky-jiri-jemelka-web

Jirka Rostecký o řízení firem: Vytvořte si dobré majitelské zadání | Jiří Jemelka (JPF)

Premium
ondrej-vanek-web

Proč jsou malé firmy tak křehké? A jak to změnit? | Ondřej Vaněk (Blindspot)

gabriela-mrkvicova-web

Zkušená networkerka: Jak v byznysu budovat kvalitní vztahy? | Gabriela Mrkvicová (Smart Network)

jan-astary-web

Jak se buduje e-commerce agentura? | Ján Aštary (Dexfinity)

Premium
martin-schovanec-web

Jak otočit kormidlo firmy novým směrem? Příběh Xzone | Martin Schovanec

Komentáře

Vybraná témata

TOP header

Premium
martin-hausenblas-web

Martin Hausenblas: Jak předat firmu nástupci a posunout se do role majitele?

Premium
ondrej-fryc-web

Ondřej Fryc: Budování managementu firmy (Mall, Reflex Capital)

Premium
daniel-kmoch-web

Finanční ředitel Bonami: Na záchranu firmy jsme měli 6 měsíců | Daniel Kmoch

Premium
margareta-krizova-web

Průvodce začátky podnikání | Margareta Křížová

Inzerce