Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Jak začít vydělávat bez nutnosti vlastního kapitálu? Využijte principu peněz jiných lidí!

Petr Christov
Před 12 roky

Možná jste se už s tímto pojmem setkali, zvláště jestli jste seznámeni s knihami Roberta Kiyosakiho. Jak tento princip funguje?

Dobrý dluh, špatný dluh

Spousta lidí se bojí dluhů. Je třeba ale rozlišit dobré a špatné dluhy. Dobré dluhy jsou ty, které vám pomohou vydělat více peněz. Špatné dluhy vám naopak peníze z kapsy akorát berou. Jedním z hlavních problémů dnešní společnosti je, že si lidé pořizují hlavně špatné dluhy na koupi takových věcí jako třeba nová televize, dovolená nebo lepší auto.

Proto se lidé dostávají do těžkých finančních problémů. Dobrý dluh se naproti tomu pořizuje na investici do nové firmy nebo podniku, či do nákupu aktiv. Díky tomu se v podstatě dluh sám zaplatí.

PJL: peníze jiných lidí

Pokud tedy chcete začít podnikat nebo investovat a nemáte potřebný vstupní kapitál, nabízí se jednoduché řešení – využít peněz někoho jiného. Kdo ten někdo jiný může být? Zkuste začít u svých nejbližších, tedy přátel a rodiny. Není asi nutné zdůrazňovat, že je třeba mít pečlivě připravený obchodní plán, kde potenciálním investorům vysvětlíte, o co přesně jde, čeho chcete dosáhnout a dáte jim k dispozici přesná čísla.

Inzerce

Další možností je navštívit bankovní instituci a požádat je o půjčku. Nejvýhodnější jsou určitě studentské půjčky (například od České spořitelny nebo UniCredit Bank), které jsou často úročeny nižším úrokem, po dobu studia splácíte menší částku a posouzení žádosti o úvěr může být zdarma. Dost často ale budete potřebovat další osobu, která za vás převezme ručitelský závazek. Navíc některé banky vyžadují použití peněz na výdaje spojené se studiem. Zde pak může být řešením klasický úvěr, který již nebude za tak výhodných podmínek.

Pokud si nechcete rovnou zařizovat úvěr, můžete také zkusit kontokorent. Spousta bank ho dává ke svým účtům. Jedná se o povolené přečerpání, to znamená, že můžete vybírat peníze z účtu, i když půjdete do mínusu. Problém je v tom, že si tak můžete vypůjčit pouze menší obnos, který zpravidla musíte rychle vrátit. Konkrétní podmínky se však liší banka od banky.

Využijte svoji kreativitu

Samozřejmě to nejsou veškeré způsoby, jak získat financování pro váš byznys. Můžete třeba zkusit různé webové stránky, které se specializují na spojení investorů a lidí, kteří hledají peníze pro jejich projekt. Je třeba být kreativní a mít otevřené oči – příležitosti pak budete nacházet sami.

Je velmi důležité naučit se správně zacházet s penězi jiných lidí. Tato dovednost vás může dovést buďto k úspěchu a velkému bohatství, nebo k obrovskému zadlužení a finančním problémům.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: Petr Christov

Odjakživa vášnivý čtenář a pisatel prozaických textů, v poslední době také tvoří marketingové texty pro internetové projekty.

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

petr-macek-web

Vybudoval úspěšný nástroj od nuly a bez investora. Díky čemu Caflou vyrostlo? | Petr Macek

Premium
vladimir-kvas-web

650 milionů ročně. Přesto firma málem zkrachovala | Vladimír Kvaš (Geetoo)

jaroslav-pokorny-web

Jak řídit firmu přes čísla? | Jaroslav Pokorný (ÚČTO.TEAM)

braverman-babinec-web

E-commerce: S čím se nyní potýkají české e-shopy? | Tomáš Braverman a Patrik Babinec

Premium
martin-komarek-web

Sklad pro rychle rostoucí e-shop. Jak ho buduje Grizly.cz? | Martin Komárek

marek-odehnal-web

Jak investuje největší hedge fond světa? | Marek Odehnal

katka-luskova-web

Z korporátu na volnou nohu. Jak rozjet úspěšný byznys? | Jiří Rostecký & Katka Lusková

Premium
gabriela-teissing-web

Expanze do zahraničí za 100 milionů. Jak Creative Dock dobývá svět? | Gabriela Teissing